Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    И аз преди много се чудех защо има рецепти със заравяне месото в сол, а после го изкисваш ден...
    Мисля, че по-добре се консервира месото. Ако се остави с 1-1.5% има опасност да се развали за 7-10 дни

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      Не съм много запален, но съм следил темата изначале и съм купил 2, и двата ми ги приватизираха. Тези дни побеснях като видях, че са купили ,,страшен" салам, без това онова и дрън дрън. Ето с подръчни средства
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181025_130136.jpg
Прегледи:1
Размер:622.4 КБ
ID:5801344Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181025_131246.jpg
Прегледи:1
Размер:667.0 КБ
ID:5801345
      свински врат 1кг, сол, ч пипер, кориандър, щипка чесън на прах и по една идея риган и джинджифил на прах. После горе долу по осн правила- 1/3 в миксера, останалото накълцано, ок 100мл газ вода, всичко студено и много месене, 48ч в хладилника и варене на 82-3°С. За ок 100мин достигна 72°С. Кутия от маслини, кутия литрова бира, плик, гири за оказване на натиск...що не и бой по тикви
      Първите рецепти от темата са пробвани на момента и е ясно. Но след тази импровизация субективното мнение класира (за чисто свинско) джолан, бут, врат , плешка.
      Лаишка работа сравнение с учителите де
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Свински гърди без шунковари и някакви сложни приспособления

        Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Леберкез

          Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Някой пробвал ли е Тескома Престо-без найлонови пликове/торбички, че мисля да пробвам- около 80 лв.

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Да. Моята е такава. Много шунка съм направил. Само ти трябва по голяма тенджера после за варенето

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Ала Хамбурски салам

                Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Рецептата и начина на приготвяне да помоля:-))))))
                  За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Хамбургски и от мен. По рецептата на Любо

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190609_194949.jpg
Прегледи:1
Размер:389.5 КБ
ID:5814961

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Тези шунковари имат ли някъде перфорация? Каква е приблизителната сила на притискане?
                      Искам да експериментирам с направата на домашен колбас, но не ми се инвестира в приспособление. Мисля да си направя едно такова, като единствено ме спъва притискането... с каква сила, за да подбера пружина или другия вариант е да го направя на винт с донатягане в процеса....
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Силата на пружината за шунковарите от 3 кг. е между 5 и 10 кг. Кухненската ми везна е до 5 кг., така че не мога да дам по-точни мерки. Може да ползваш две тежести за дъмбел от 5 и 2,5 кг. + две влизащи една в друга консерви. Успех!

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          И няма отвори за "дрениране" или нещо подобно на месето?
                          Като варите целия шунковар ли потапяте във водата?
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            И няма отвори за "дрениране" или нещо подобно на месето?
                            Като варите целия шунковар ли потапяте във водата?
                            Няма дренаж. Целта е да се запазят соковете в месото, които без фосфат и карагенан, така или иначе изтичат.

                            Шунковара се потапя над нивото на месото. Ако искаш, можеш да вариш и в обикновен плик, без контейнер. Просто месото няма да е толкова компресирано.

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              И няма отвори за "дрениране" или нещо подобно на месето?
                              Като варите целия шунковар ли потапяте във водата?
                              Заповядай...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ш2.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5818801...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ш1.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5818802
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Тези шунковари с плика ли е по-добре да се ползват или тези пластмасовите, но без него?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X