Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Първоначално публикуван от record Преглед на мнение
    Аз немога да разбера как се вкарва термометъра вътре на тези металните, след пружината има бутало което няма дупка за да мине острието на термометъра, а гледам че повечето варят така с вкаран термометър.
    Имам го същия и му направих дупка......просто е.
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      И аз завчера,има обаче нещо странно,до преди да му направя отвора,мереше темп.отгоре ,на течността която се събираше отгоре,след отвора мери вътре в средата но шунката става не сварена,разпада се и стои жилава на вкус също е жилава леко.Преди малко прибрах в хладилника трета серия пилешка от гърди и изглежда доста добре,обаче изтървах я и извадих на 78 гр.та няма да ми е обективно мнението днес,на следващата ще споделя има ли разлика с отвор или без
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        Без отвор не съм пробвал. Първото нещо което направих е отвора. Дори разширих отвора на капака на 8мм, за да може да влиза термометъра под дръжката и да стига до месото, когато правя половин доза. Последно правих свинска от цяло парче бут, одялах го колкото да влезе в уреда. Стана перфектно и еднакво от вътре и от вън. Работих по познатата схема 80-85гр. отвън и докато стигне 72 вътре, рязко охлаждане с вода и в хладилника. Прави ми впечатление, че винаги до сега надхвърлям 2ч. варене(т.е. до достигане на 72гр.). При вас как е?
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Аз цяло парче като правя не си играя с шунковара, а го слагам в фурната. Много добре се получи последният път при температура от 150 го запекох под фолио до 72 вътрешна, след което намазах с мед и горчица и запекох на макс до получаване на коричка. Оставих да се охлади и в хладилника. Стана супер. Месото беше врат шприцвано с солев разтвор 10гр. Нитритна сол, 10гр обикновенна, 4гр захар и 100мл вода на кг.

          Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Между два и три часа
            84-85 гр.външна и 72-74 вътре
            Сутринта нарязах шунката от снощи,въпреки че я изпуснах до 78 гр.кашкавала беше на кубчета
            Последно редактирано от Roninn; 22-08-16, 17:35.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Ето последното производство. Едната е от свински пържоли от бут навити една върху друга преди да се сложат в уреда, а другата е от обезкостено пиле(всичко от пилето без крилата)+ зелена маслина и червена чушка. Уникални станаха и побързах да ги снимам, че........
              Прикачени файлове
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Благодаря за отговорите, ще дупча с бормашината явно няма да съм първия . Вчера варих св. врат - половината на кайма другото на кубчета. Мислех да правя цяло парче, но като видях в магазина зелени маслинки с чушка и бадемче реших да си направя сместа. Между другото си помислих, че с маслинките за пица ще е перфектно, след като пробвах от старата моя шунка - става уникално. Вчера направих една проба, след като сместа престоя 24 ч. затворена в уреда преди варенето махнах от пружината буталото и варих така. След час и петдесет минути на 80 гр. ( засечено след като минах 70 гр. на водата) забих термометъра, който показа 70 гр. вътре в месото. След около 15 мин. (общо 2 ч. и малко ) показа 72 гр. и последва охлаждането. Доволен съм от резултата, ето и снимки.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3421.JPG
Прегледи:1
Размер:207.7 КБ
ID:5723666

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3429.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5723663
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Е тез имали шунковари: http://veve.bg/шунковар

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Наденички наперед!!!


                    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Снимай отзад
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка



                        Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          С клапан на буталото и две скорости

                          Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            От къде можем да се сдобием с такова ?
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              https://www.olx.bg/i2/ad/palnachka-z...ml#:665710973a

                              Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Има ли начин вкусът на изделието да е по-траен? При мен, каквото и да направя, след 24 часа вкусът е друг, по-лош.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X