Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

    Здравейте,

    това ми е първия пост във форума - съжалявам ако темата е разисквана предварително, но търсачката не успя да намери нищо. Въпроса ми е следния:
    След като си купих нова кола преди няколко месеца, дойде време на старата да бъде продадена. Тя е Toyota Starlet 1994, 1.3 бензин. Тъй като вече намерих купувач на колата ми предстои изповядване на сделката пред нотариус, като той иска определен списък с документи - един от които е Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила. След разговори с няколко застрахователни компании се оказа, че очевидно повечето работят с Шлаке, където тази кола е оценена на близо 2000лв. Излишно е да казвам, че за кола на 21 години тойотата е буквално на доизживяване и реално аз съм си стиснал ръцете на 1/4 от тази сума.

    Въпроса ми е - има ли някакъв начин това Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила да мине на реалните пари на които се продава и ако да - през кои застраховател или компания. Всякаква информация по темата ще ми бъде полезна, включително ако има нотариус в София, който да не изисква такъв документ.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

    Няма такъв нотариус, но иначе УЗС може да ти издаде и всеки брокер, под 700 лв. така или иначе няма смисъл, щото пак на толкова ще ти го сметне нотариуса, ако ще и за 100 да я продаваш.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

      Точно така,........правилно те е посъветвал колегата, майстор. Не ходи директно в офисите на застрахователни компании, както и в много случаи не ходи при съответни техни агенти (агентите работят за конкретна компания), тъй като повечето имат инструкции да не занижават стойността. Отиди при застрахователен брокер-те извършват дейност по посредничество на не една, а на много застрахователни компании, в зависимост с коя са сключили договор. Последните коли които продадох бяха с такива оценки. Даваш там около 10 лв. за удостоверението и пишат каквото те устройва. Най-лесно ще разбереш, дали някой е брокер, когато например в офиса има реклама на не една, а сумати застрахователни компании SDI например е един от най-големите, но при тях не съм искал подобна услуга. Все при такива, по-мънички и скътани съм ходил
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

        Мерси за отоговрите. Ще разгледам някои от брокерите какви цени ще предложат

        Коментар


        • #5
          От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

          Нали нямаше нужда от минаване през нотариус?! Договор и у КАТ.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Нали нямаше нужда от минаване през нотариус?! Договор и у КАТ.
            Откога това?
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

              От някоя съдебна реформа.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                Първоначално публикуван от Ps123 Преглед на мнение
                Здравейте,
                ... повечето работят с Шлаке,. ....
                - има ли някакъв начин това Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила да мине на реалните пари на които се продава ....
                Казва се Шваке!
                Има начин. Пише се удостоверение по експертна оценка.
                Има и нотариуси дето за такъв "кенеф" не искат удостоверение.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                  МПС лек няма как да се продаде без тази оценка. Ако проблема е толкова голям драсни едно на лични.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                    Той проблемът от 2000 до 1000 лева е едни 15лв някъде. Аз ако обходя 3-4 офиса тия 15лв ще ги прежаля.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                      Натуралните (sic!) такси ги плаща купувача, та спи спокойно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Натуралните (sic!) такси ги плаща купувача, та спи спокойно.
                        Всичко на тоя свят се плаща от купувача. Въпросът е че няма смисъл да го гърбиш излишно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                          Ps123, има нотариуси, които работят със застрахователни брокери. Пообиколи няколко и питай дали техният брокер ще издаде УЗС за по-ниска стойност.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                            Нотариуса няма полза от издаване на УЗС за по- ниска стойност, все пак неговата такса е процент от тази стойност.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #15
                              От: Относно Удостоверение за застрахователна стойност на автомобила

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Нотариуса няма полза от издаване на УЗС за по- ниска стойност, все пак неговата такса е процент от тази стойност.
                              Все едно да кажеш че търговец няма интерес от намаляване на продажната цена. Нотариуси много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X