Здравейте,
Преди седмица-две имах възможността да осъществя една разходка в САЩ и вдъхновен от останалата част от този форум реших да разкажа тук
Началната точка беше Сан Франциско, имах на разположение 9 дни. Реших да попътувам възможно по-далеч, за да използвам времето, което имах, а и из части от Сан Франциско и околоността съм се разхождал преди. Планът включваше кола под наем, тръгване от Сан Франциско и след това като основни точки: Монтерей, замъка Харст (до Сан Симеон), Лас Вегас, Гранд Каньон - северният ръб, пак Лас Вегас, Долината на Смъртта, Йосемити и обратно в Сан Франциско. И така:
Ден 0 - Петък 26.06
Стартът беше от летището на Сан Франциско около 17:00. Трябваше просто да стигна до Санта Круз, да нощувам там и на следващия ден да продължа за Монтерей. От петъчните задръствания на Сан Франциско излязох на запад към океана и Магистрала 1.
Магистрала 1 всъщност не е магистрала, а главен път, който е разположен север-юг по брега на океана и минава през цяла Калифорния. Доста живописен и приятен и самият той привлича туристи и всякакви авантюристи - хипарски бусчета VW, мотоциклети, триколки, велосипеди, въобще всякакви екзотични превозни средства.
Иглолистната растителност създава уникална атмосфера, поне за мен.
И тъй като е по брега, времето се променя много бързо. Спрях на някоя от отбивките за няколко снимки, вече беше облачно и ветровито.
Продължих и стигнах до някакъв защитен плаж/бряг:
Мястото не е нито голямо, нито е нещо уникално, но хората си го пазят и полагат грижи - паркинг, тоалетна, информационни табели, изобщо навсякъде по-нататък личеше, че доста грижи полагат за такива места, а и хич не са малко.
Разбира се, вече беше слънчево.
Пристигнах в Санта Круз около 19:30. Санта Круз е известен като курорт и място за каране на сърф. Бил съм за малко преди, а и сега пристигнах късно, така че почти не съм се разхождал и почти нямам снимки оттам.
А това е маршрутът, който минах в този кратък предварителен ден:
Преди седмица-две имах възможността да осъществя една разходка в САЩ и вдъхновен от останалата част от този форум реших да разкажа тук
Началната точка беше Сан Франциско, имах на разположение 9 дни. Реших да попътувам възможно по-далеч, за да използвам времето, което имах, а и из части от Сан Франциско и околоността съм се разхождал преди. Планът включваше кола под наем, тръгване от Сан Франциско и след това като основни точки: Монтерей, замъка Харст (до Сан Симеон), Лас Вегас, Гранд Каньон - северният ръб, пак Лас Вегас, Долината на Смъртта, Йосемити и обратно в Сан Франциско. И така:
Ден 0 - Петък 26.06
Стартът беше от летището на Сан Франциско около 17:00. Трябваше просто да стигна до Санта Круз, да нощувам там и на следващия ден да продължа за Монтерей. От петъчните задръствания на Сан Франциско излязох на запад към океана и Магистрала 1.
Магистрала 1 всъщност не е магистрала, а главен път, който е разположен север-юг по брега на океана и минава през цяла Калифорния. Доста живописен и приятен и самият той привлича туристи и всякакви авантюристи - хипарски бусчета VW, мотоциклети, триколки, велосипеди, въобще всякакви екзотични превозни средства.
Иглолистната растителност създава уникална атмосфера, поне за мен.
И тъй като е по брега, времето се променя много бързо. Спрях на някоя от отбивките за няколко снимки, вече беше облачно и ветровито.
Продължих и стигнах до някакъв защитен плаж/бряг:
Мястото не е нито голямо, нито е нещо уникално, но хората си го пазят и полагат грижи - паркинг, тоалетна, информационни табели, изобщо навсякъде по-нататък личеше, че доста грижи полагат за такива места, а и хич не са малко.
Разбира се, вече беше слънчево.
Пристигнах в Санта Круз около 19:30. Санта Круз е известен като курорт и място за каране на сърф. Бил съм за малко преди, а и сега пристигнах късно, така че почти не съм се разхождал и почти нямам снимки оттам.
А това е маршрутът, който минах в този кратък предварителен ден:
Коментар