Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калифорния и наоколо - САЩ 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Калифорния и наоколо - САЩ 2015

    Здравейте,

    Преди седмица-две имах възможността да осъществя една разходка в САЩ и вдъхновен от останалата част от този форум реших да разкажа тук

    Началната точка беше Сан Франциско, имах на разположение 9 дни. Реших да попътувам възможно по-далеч, за да използвам времето, което имах, а и из части от Сан Франциско и околоността съм се разхождал преди. Планът включваше кола под наем, тръгване от Сан Франциско и след това като основни точки: Монтерей, замъка Харст (до Сан Симеон), Лас Вегас, Гранд Каньон - северният ръб, пак Лас Вегас, Долината на Смъртта, Йосемити и обратно в Сан Франциско. И така:

    Ден 0 - Петък 26.06

    Стартът беше от летището на Сан Франциско около 17:00. Трябваше просто да стигна до Санта Круз, да нощувам там и на следващия ден да продължа за Монтерей. От петъчните задръствания на Сан Франциско излязох на запад към океана и Магистрала 1.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0327.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:6094286

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0331.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:6094287

    Магистрала 1 всъщност не е магистрала, а главен път, който е разположен север-юг по брега на океана и минава през цяла Калифорния. Доста живописен и приятен и самият той привлича туристи и всякакви авантюристи - хипарски бусчета VW, мотоциклети, триколки, велосипеди, въобще всякакви екзотични превозни средства.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0336.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:6094270

    Иглолистната растителност създава уникална атмосфера, поне за мен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0339.jpg
Прегледи:1
Размер:193.1 КБ
ID:6094271

    И тъй като е по брега, времето се променя много бързо. Спрях на някоя от отбивките за няколко снимки, вече беше облачно и ветровито.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0341.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:6094272

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0343.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:6094273

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0345.jpg
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:6094274

    Продължих и стигнах до някакъв защитен плаж/бряг:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0354.jpg
Прегледи:1
Размер:252.9 КБ
ID:6094275

    Мястото не е нито голямо, нито е нещо уникално, но хората си го пазят и полагат грижи - паркинг, тоалетна, информационни табели, изобщо навсякъде по-нататък личеше, че доста грижи полагат за такива места, а и хич не са малко.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0356.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:6094276

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0351.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:6094277

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0349_.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:6094284

    Разбира се, вече беше слънчево.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0347.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:6094281

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0363.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:6094282

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0365.jpg
Прегледи:1
Размер:202.7 КБ
ID:6094278

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0372.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:6094279

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0377.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:6094280

    Пристигнах в Санта Круз около 19:30. Санта Круз е известен като курорт и място за каране на сърф. Бил съм за малко преди, а и сега пристигнах късно, така че почти не съм се разхождал и почти нямам снимки оттам.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0383.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:6094283

    А това е маршрутът, който минах в този кратък предварителен ден:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.26.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:6094285

  • #2
    От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

    Страхотно!
    Добре дошъл и чакаме продължението

    Коментар


    • #3
      От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

      Наистина страхотно! Не съм подил в Щатите, не смятам и да отида, но ми е много, много интересно.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

        Чакам продължението! С интерес!

        Коментар


        • #5
          От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          .. не смятам и да отида....
          И аз така се заричах, ама ме замъкна жената, на отиване мрънках, ама сега никак не съжалявам. И аз чакам продължението.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

            Виж фаровете покрай брега и яж една рибена чорба в Моро Бей,не се зазяпвай в океана,че вземе да ме видиш с една моторна лодка там някъде.

            Хауди и е името,аз черпя ако ме засечеш из марините
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

              Ако ти се струва,че някой те дебне от океана........не е параноя да знайш.

              СА1 ,е над ония мост минаваш след Монтерей.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:107.1 КБ
ID:5670746
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                С нетърпение чакам продължението!
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                  Благодаря ви, давате ми ентусиазъм да пиша Надявам се днес по-късно да има продължение.
                  BENZBOSS, пътуването ми вече приключи и в момента съм в България. Този мост го минах, не пропуснах и фара Point Sur, който се вижда най-дясно на твоята снимка Ще разкажа и за него. Има вероятност пак да бъда в района (Калифорния де), така че със сигурност ще хвърлям някое око за Хауди
                  Иначе аз също с голям интерес изчетох темата на Венци- малкия и използвах информацията от нея, както предполагам е видно (или ще стане).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                    Ден 1 - Събота 27.06

                    Тръгнах от Санта Круз към 10:30 и след час бях в Монтерей. В този си участък Магистрала 1 минава не точно по брега, така че не съм спирал по пътя.



                    Монтерей е бил столица на Калифорния, по времето, когато тя е била испанска колония и след това част от Мексико. През 1846 година САЩ я отвоюват от Мексико и в Мотерей Калифорния е обявена за част от САЩ. В центъра на града се намират няколко исторически сгради, а останалите съвременни са с подобен дизайн. Насочих се натам.











                    Pacific house, 1847г.











                    Отпред имаше някакъв пазар на сувенири и дрънкулки:





                    Custom house - митницата. Построена е около 1827 година от Мексиканското правителство. В нея Калифорния е обявена за част от САЩ през 1846г.






                    (не мога да ги изправя тия снимки и това си е...)

                    Пристанището:









                    Продължих да се разхождам, приятно място е.

























                    Първият театър в Калифорния, 1847г.







                    Хотел:











                    Реших да отида да се настаня в хотела, който бях запазил предваритено, и евентуално да се върна пак към центъра на града по-късно. Така и не се върнах, но за това по-късно

                    Коментар


                    • #11
                      От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                      Само да питам-а Мексико откъде я имат Калифорния и как са я получили?

                      За пътеписа огромни поздрави и благодарности!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #12
                        От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                        За историята на Мексико не знам нищо, сега чета. Мексиканската империя била създадена през 1821 след война за независимост срещу испанските колонизатори. Оттогава и Калифорния е преминала от колонизаторите в границите на новата Мексиканска държава.

                        Не ми остава много време за тази тема, така че явно на малки стъпки ще е...

                        ...

                        Настаних се в хотела, хапнах като за обяд и преди всичко останало, реших да кривна в близкия квартал и да видя как изглежда не-туристическата и не-централната част на Монтерей.

                        Преди да кривна



                        И след































                        Коментар


                        • #13
                          От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                          И така, искаше ми се следобеда да се върна обратно към центъра на Монтерей, но времето доста беше напреднало. Така че реших да отивам направо в Кармел Това е малко градче, разположено също на Монтерейския полуостров. Има данни, че когато е основано в началото на 20 век, около 60% от населението е било от хора, занимаващи се с изкуство. Ами какво да ви кажа, личи си Жилищните части се състоят изцяло от къщи, един или най-много два етажа. В различен стил, обаче всичките са много спретнати и поддържани. Улиците са просто едни асфалтови ленти, няма тротоари, а направо дворове на къщите. И много зеленина. Много-много. Дървета - големи, храсти и пълзящи растения, цветя. Много цветя и навсякъде. В централната част обществените сгради са съвсем малко по-големи, но запазват общото впечатление. Малко по-големи (т.е. нормални) улици, и тротоари - само в центъра. Чисто. Навсякъде. По централните улици имаше много туристи, но по останалите беше супер спокойно. И разбира се, намира се на брега на океана.

                          Паркирах малко в страни от центъра















                          И към центъра















                          А иначе хората и продават











































                          Коментар


                          • #14
                            От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                            И от центъра, тръгнах да се спускам към крайбрежието















                            Тротоар









                            И вече стигам крайбрежната улица









































                            Къща на брега на океана









                            И реших да се върна на обратно пак през тихите жилищни части

















                            Коментар


                            • #15
                              От: Калифорния и наоколо - САЩ 2015

                              Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                              Само да питам-а Мексико откъде я имат Калифорния и как са я получили?

                              За пътеписа огромни поздрави и благодарности!

                              То всичко е било мексиканско едно време до над Сан Франциско / Сан тоя,сан ония.....личи си им и по имената даже /После малко кютек и а тоя щат прилапат,а ония.Да ти снимам стария град тук да видиш керпич като по каубойските филми.Близкия град е Тихуана или идва от Тиа Хуана-леля Хуана по нашенски,била е мамата на близкия публичен дом по пътя за Баха пенинсула.Кварталите пък са Ранчо това,ранчо онова,но са се слели в едно,от Ранчо Панаскитос до Ранчо Бернардо и Ранчо Санта Фе си е къща до къща.това пък се води Сам Диего,близко до Сан Димас,Сан Бернардо,Сан Франциско Санта Барбара и сите санти и санчовци.

                              И на финала идва демокрацията с уинчестера,моето си е мое,чуждото е общо,пляяяяяс,ПУ за мен,Хан Аспарух един вид в съвременен вариант.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X