Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се създават новите модели автомобили..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се създават новите модели автомобили..

    Когато попитали създателя на легендарните истребители Месершмит 109 - Вили Месершмит, как е създал тази машина той отговорил :
    " Много просто - взимаш най-мощния двигател, който икономиката на страната може да направи и около него правиш самолет!"

    В момента автомобилните компании са поели два варианта на създаване на нови автомобили :

    1 вариант - наместваш пътници, пасивна безопасност, двигател, трансмисия и накрая правиш купе

    2 вариант - художник рисува купе, което гарантира продажби и в него наместваш горните аксесоари..

    Повдигам темата защото ми се е случвало да имам различни автомобили, сменял съм крушка на фар на Пежо 307, просто е - демонтираш предницата и после я сглобяваш, след това отиваш на лекар да ти намести изкълчените стави, знам какъв е изходния материал за създаване на новите 6-ци на BMW, Mercedes и т.н.

    В нашия случай - с джиповете извращенията са пълни - BMW, Туарег, и т.н.

    Сега тествам един от "грозниците" Land Cruiser и съм възхитен до момента колко добре е направено това за сметка на външния вид...

  • #2
    Външния им вид също е в сметката. Панелите са плоски за да са евтини и да се ремонтират лесно. Стъклата са плоски за да могат да се сменят с къв да е шпертплат. Агрегатите са където са за да са достъпни и за смяна и за ремонт. Изобщо, ремонтопригодността си влиза още в заданието за проектиране, и също е част от проходимостта.

    Коментар


    • #3
      напълно си прав, на пазара има ужасни извръщения. сменял съм свещи на алфа V6, проста работа, сваля се двигателя, а за удобство зада свалиш него се сваля всичко останало, скорости, магарето предното окачване

      сменял съм и свещи на вранглер, едната е зад компресора на климатика и се сваля ремъка, освен ако нямаш специализиран инструмент.

      гледах и един път специализиран инструмент за ремонт на прежо, изглеждаше като от друга планета

      склонен съм да мисля, че повечето по - евтини коли се конструират от готови отделни модули и после се обличат с пластмаса и хората ги купуват заради цвета или заради джантите или нещо такова
      drive alive

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от go go go
        склонен съм да мисля, че повечето по - евтини коли се конструират от готови отделни модули и после се обличат с пластмаса и хората ги купуват заради цвета или заради джантите или нещо такова
        Ами да, аз колкото пъти съм купувал коли съм бил с жена ми и нейния мотив е бил "ами не ми харесва - виж на нищо не прилича! "..
        Само, че за Круйзера не я взех с мен..

        Коментар


        • #5
          ама кой е този крузер, не е 120 надявам се
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Жените изобщо имат странно отношение към колите. В бедна страна като нашата като правило в семейството има една кола. И тя естествено се явява вторичен полов признак именно на самеца, защото тъкмо той с нея храни това семейство, на нея го спасява когато не дай боже, с нея ... Странно защо жените не си позволяват да обсъждат мустаците, или коня, или кинжала, но смятат че имат право на мнение за колата. За което трябва да им се откъсват езиците. Толкова повече че идинствения им критерий за избор е Червена! Или Ми като на Марчето!

            Коментар


            • #7
              От новите, но къса база..
              Не му знам точно модификацията, но това не е толкова важно..
              Мисля, че e нещо 4 WD , или подобно ама много сносна машинка, ако поработят може да стигнат и до нивото на Land Rover!

              Коментар


              • #8
                кое и е хубавото

                при първото излизате в гората цялата пластмаса ще остане там, зада стане годна за офроуд трябват доста хиляди $$$

                има едни крузери на приличат на ТЛК100 но с цял мост отпред и други такива хубави неща серийно. реално ТЛК90 с купе от ТЛК100 страшна машина и разбирасе двигател V8, лошото е че ги правят само по поръчка и вероятно струват куп пари и вероятно са с десен волан
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Като казвам, че става за оффроуд имам впредвид, че може да стигне до мястото където е паркиран Дифендъра...

                  Коментар


                  • #10
                    на въпроса - според мен: и без това производителите ползват общи платформи, събират останалите по кьошетата части, двама студенти по промишлен дизайн, последна година правят в междучасието дизайна на купето, пращат заданието в мексико и.... честито - модел 2006 (2007,08 и тн) год. е готов. малко пресконференции, представяне на "най новия" модел на автосалона в тирана, няколко размазани снимки в "колела и волани" - орган на международното демократично джиперство от град пуян - кндр.....готово
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Volk
                      Като казвам, че става за оффроуд имам впредвид, че може да стигне до мястото където е паркиран Дифендъра...
                      оfftopic: Е, ако трябва да сме безпристрастни не си много прав! Що сравняваш ТЛК90 къса база с Дифендър (ти да не се каниш да купуваш ТЛК?)? За мен нещата изглеждат така:
                      • Defender - TLC 7*
                      • Discovery 3 - TLC90
                      • Range Rover - TLC120 (ако не се лъжа)

                      Коментар


                      • #12
                        В заданието на новите вдигнати лимузини май вече не влиза т. нар. cost of ownership. Освен, че първоначално струват над 100 000, поддръжката им излиза през носа. Сигурно в гаранционната книжка, а после в каското има клауза да не се ползват за оф роуд. Представям си някой да закара надран от шубраците, с подбити лет(н)и джани и с напукани пластмаси нов Range Rover на застрахователя... За съжаление, във все повече нови модели водеща е показността, а истинските офроудъри стават нещо като специализирани машини.

                        В моите представи истинската машина е здрава, проста, непретенциозна и струва до 25 000 долара. С нея можеш да влезеш и в храсталака и в коловоза без да те заболява коремът при всяко хлопване или стържене. Тези представители вече не се срещат на гражданския пазар с изключение на УАЗовете.

                        Коментар


                        • #13
                          Долу пред кварталната бакалница понякога пие бира едно момче от сервиза на Ровър. Често разправя баш такива истории. Новите уж джипове ходят в гората точно по един път, и държат валидол при касиерката. Само един ходел редовно, и все си бил в гаранция. Май на братовчеда ли, на баджанака ли на шефа на фирмата. Но пък след всяко каране го сменят половината.
                          И УАЗ-а, ОАО-то в смисъл, ООД по нашему тръгна по тоя път(((
                          Обаче това е положението като най-дълбоките теоретични разработки са от "Сини габарити", седмичник за тюхнинкъ и големи работи на МТС-то във Волуяк. И никой не ще да инвестира в мажоретките от Големо Гъзлево за да се възвърне славата на тамошния Световен джипов салон а всичко е зарязано само на Тирана...

                          Коментар


                          • #14
                            Сигурно в гаранционната книжка, а после в каското има клауза да не се ползват за оф роуд.
                            Всъщност е точно така. Всички съвременни машини се правят с такива брони например че задължително при малко по-сериозно препятствие да се откъртят и един вид да сигнализират за извършеното "вандалство".

                            А на който му се занимава да си прочете клаузите по застраховката каско която има. Ще научите с изненада че без значение към кой застраховател е направена тя НЕ ВАЖИ ИЗВЪН ПЪТНАТА МРЕЖА...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Мда. Значи пак нашенски работи(((

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X