Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на джип - помогнете

    Съвършенна кола няма, но като собственик на няколко тойоти включително ЛК95-2001г. мога да ти кажа, че колата е изключително надеждна. Откакто е в наши ръце вече има 170к.
    Истината обаче, че няма да е лесно да намериш хубава кола и то на прилична цена. По-голямата част от това, което е налично на вторичния пазар е в окаяно състояние. Същото важи за всички марки, но специално тойтотите (не само те) държат и доста висока цена!
    За мен не съществува кола или джип, който само да се експлоатира стотици хиляди километри и в последствие да се твърди, че не се чупи. Напротив армортизира се и след това би погълнал огромни средства за възстановяване.

    Тойотката на колегата изглежда прилична, аз лично бих я погледнал!

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на джип - помогнете

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      За Тойотата и Патрола, това са едни от най-добрите джипки, никой не ти казва за тях защото има изписано цели теми, влез в подразделите за тойота и за нисан, отдели си някой и друг час да попрочетеш, и съм сигурен че сам ще стигнеш до правилния избор
      Здрасти, четох много неща да лутам се защото съм бос в джиповете, нямам ни един приятел с джипка и от там идва големия проблем!

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на джип - помогнете

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Казваме..това са най-добрите варианти, доказани и именити добичета, просто покарай и двете, виж кое ще ти допадне повече и от тук на сетне- намери възможно най-здравия и запазен екземпляр. Не се скръндзи за парите, вземи по-скъпа бройка, защото ще даваш по-малко после. Иии..пак си помисли дали найстина е необходимо да е къса база, защото в бъдеще може да ти се прииска къмпинг, експедицийка, такива нещица.. Успех !
        Отново проблема е как да се докосна до подобни джипки! Нямам такива познати, приятели и т.н. Да взема да си търся нови приятели с приятни джипки на бира, рибка и месце....

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на джип - помогнете

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Ако тд5 е дървено не знам как ще се разбереш с патрола [emoji1] нищо лично към колегите с такива машини. Гранда дето си тествал сигурен ли си, че не е имал проблем по окачването и от там да е дошла морската болест.
          Покарай някоя къса тойота и къс нисан, има голяма вероятност возията да не ти хареса. Просто късата база друска повече.
          Ами тук направо каня който желае да ме повози или нещо друго...

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на джип - помогнете

            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
            Съвършенна кола няма, но като собственик на няколко тойоти включително ЛК95-2001г. мога да ти кажа, че колата е изключително надеждна. Откакто е в наши ръце вече има 170к.
            Истината обаче, че няма да е лесно да намериш хубава кола и то на прилична цена. По-голямата част от това, което е налично на вторичния пазар е в окаяно състояние. Същото важи за всички марки, но специално тойтотите (не само те) държат и доста висока цена!
            За мен не съществува кола или джип, който само да се експлоатира стотици хиляди километри и в последствие да се твърди, че не се чупи. Напротив армортизира се и след това би погълнал огромни средства за възстановяване.

            Тойотката на колегата изглежда прилична, аз лично бих я погледнал!
            Здрасти, да явно трудно ще бъде защото първо нямам как да пробвам, второ при нас във Варна последно преди седмица обиколих наред всички салони и в крайна сметка 2 Гранда, няколко МЛ и нищо друго! Да отговоря за единия Гранд беше най високо ниво оборудване. доста приличен, пробвах на тест и цялата задница не само се люшкаше ами на по големи неравности направо си се местеше поне за мен целия заден мост. Прочетох тук и разбрах че си е проблем и дори със смяна на тампони по целия мост пак имало люшкане, един колега пишеше че чак жена му и малкия му син не искали да влизат в джипката...
            За къса база си мисля защото имам и други коли, предполагам че ще е по лесен жена ми да го кара, доста съм свикнал с коли с 2 врати, няма да заема много място в двора..

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на джип - помогнете

              Land Rover Defendar
              Land Rover Range Rover P38 4.6

              Момчета, нещо за тези 2 модела? Има един Дефендар къса база бензин в Шумен много ми допада
              Само с това парно да няма драма, не че няма решения с допълнителна печка. Нещо друго за този модел? За Р38 проблема с окачването, датчиците и нещо чета че имат проблем и с блока което ако е така си е сериозен наистина проблем. Има няколко в Сф. единия е много приятен. Също никой нищо не казва за Mitsubishi Pajero. Проблема при мен май ще е основно практиката....
              Поздрави и благодаря за насоките!!!

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на джип - помогнете

                Продавам много читаво Дискавъри 2. Със сигурност няма такова във Варна. Ако искаш пиши.

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на джип - помогнете

                  Малко да обобщим темата.
                  Търси се според автора:
                  1. Ежедневно пътуване минимум 50 км после паркиране в града.--> ниски разходи за гориво, маневреност, по малки размери.
                  2. Сигурен за зимата. --> фултайм 4 х 4, ниско тегло и къс спирачен път, бавните предавки са голямо предимство в неголеми преспи.
                  3. Без големи разходи по обслужване --> истинска сервизна история, запазен екземпляр от доверен човек или нов внос пак от доверен човек.
                  4. Ще се кара от жена --> автомат, добра видимост към предницата и назаде от жената, малки размери, маневреност.
                  5. Забавления в гора --> по големи гуми от стандартните, прежалена боя, големи разходи по наджипване, всичкото наджипване противоречи на т.1 до т.4
                  6. До 12000 лв.


                  Изводи:
                  А. Субару форестър ръчка отговаря на т.1 до т.4(донякъде - не е автомат но автоматите нямат бавни) и т.6. Дървено като дизайн, но добра японска сглобка. Скъпи части, но по малко чупещи се (има ги по моргите вече). Най надеждното от всичко обсъждано ако се избере правилен екземпляр. клирънс 20 см, добри защити, отдолу всичко е прибрано.
                  Б. ЛР Дискавъри 2 автомат отговаря на т.5 и т.6(и т.1 до т.4 с много условности ) и е приемлив вариант за джип като разходи и проходимост.
                  В. Тойота ЛК 90 /къса/ автомат – не отговаря на нито едно от 6-те напълно. По трудно се повдига от Диското и по непроходима в заводски вид, по скъпа за покупка, най често дизели с евентуални дертове с БГ нафтата. Казват че са вечни.
                  Г. Патрул –отговаря на т.5 и т.6 - парт тайм и не става за заледени баири по асфалта, кара се по асфалт на задно, голям, тежък, проблемни дизели, най добрата офроуд машина според форума.

                  Аз живея в Орешак, имам ЛР Диско 2 автомат на газ, но го ползвам за забавления, риба, лов, експедиции по черни пътища. За града е неманеврен, голям, широк, дълъг, висок, жаден. За пътища с големи наклони зимата е тежък и трудно спира. За моята жена е камион и не ще и дума да го кара.
                  Не препоръчвам Диското за твоите цели по никакъв начин. Може би ако си карате основно лекия автомобил и само в определени по критични моменти се кара Диското и то от тебе а не от жената става с доста условности като например къде ще се паркира в града и по внимателно по баирите надолу (аз примерно лятото пускам баира от Каменар надолу на моторна спирачка на 2-ра със 50 км/ч, зимата може и на бавни).
                  Аз бих заложил на един лек автомобил 4 х 4 (субару нпример) и един джип за в гората може с десен волан, може без регистрация даже.

                  В момента не съм в БГ но си идвам след 2 месеца. С радост бих се срещнал с теб да се опитаме да минем към Кранево и да ти покажа наджипено дискавъри засега само с гуми, лифт, фланци – най доброто на пазара за около 4-5к лева тунинг с гумите. Сигурно има и евтини варианти но аз за себе си съм установил че евтиното винаги излиза по скъпо.

                  Поздрави
                  Последно редактирано от rosen_offroad; 09-07-15, 22:45.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на джип - помогнете

                    Здр колега имам Patrol Y61 2005г къса база този от аватара, като комшия от Осеново имаш кръгче за тест и мога да ти кажа това което съм разучил по нисаните. Имам и Хюндай Галапер 2.5тд ако искаш можеш да ги погледнеш да придобиеш няква представа за тия джипки.
                    тел 0899 197146
                    Марин
                    поздрави
                    NISSAN PATROL Y61 ZD30
                    HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на джип - помогнете

                      Като собственик на п38 горещо ти препоръчвам да не си вземаш, не че нещо, страхотна машинка но си има нейните малки болежки които са си досадни в началото но пък дефендъраааааааа. Как да го кажа ако си малко по голям, само кабрио автомат хахах. Само тогава ще се събираш нормално в него.

                      П.С. ако все пак скочиш на рейнджа поне гледай да след 99-та. И не ме разбирай грешно рейнджа е рейндж но е да кажем че е особен и с характер.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на джип - помогнете

                        Все пак си мисля че Дискавъри 2 най се вписва в картинката.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на джип - помогнете

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Малко да обобщим темата.
                          Търси се според автора:
                          1. Ежедневно пътуване минимум 50 км после паркиране в града.--> ниски разходи за гориво, маневреност, по малки размери.
                          2. Сигурен за зимата. --> фултайм 4 х 4, ниско тегло и къс спирачен път, бавните предавки са голямо предимство в неголеми преспи.
                          3. Без големи разходи по обслужване --> истинска сервизна история, запазен екземпляр от доверен човек или нов внос пак от доверен човек.
                          4. Ще се кара от жена --> автомат, добра видимост към предницата и назаде от жената, малки размери, маневреност.
                          5. Забавления в гора --> по големи гуми от стандартните, прежалена боя, големи разходи по наджипване, всичкото наджипване противоречи на т.1 до т.4
                          6. До 12000 лв.


                          Изводи:
                          А. Субару форестър ръчка отговаря на т.1 до т.4(донякъде - не е автомат но автоматите нямат бавни) и т.6. Дървено като дизайн, но добра японска сглобка. Скъпи части, но по малко чупещи се (има ги по моргите вече). Най надеждното от всичко обсъждано ако се избере правилен екземпляр.
                          Б. ЛР Дискавъри 2 автомат отговаря на т.5 и т.6(и т.1 до т.4 с много условности ) и е приемлив вариант за джип като разходи и проходимост.
                          В. Тойота ЛК 90 /къса/ автомат – не отговаря на нито едно от 6-те напълно. По трудно се повдига от Диското и по непроходима в заводски вид, по скъпа за покупка, най често дизели с евентуални дертове с БГ нафтата. Казват че са вечни.
                          Г. Патрул –отговаря на т.5 и т.6 - парт тайм и не става за заледени баири по асфалта, кара се по асфалт на задно, голям, тежък, проблемни дизели, най добрата офроуд машина според форума.

                          Аз живея в Орешак, имам ЛР Диско 2 автомат на газ, но го ползвам за забавления, риба, лов, експедиции по черни пътища. За града е неманеврен, голям, широк, дълъг, висок, жаден. За пътища с големи наклони зимата е тежък и трудно спира. За моята жена е камион и не ще и дума да го кара.
                          Не препоръчвам Диското за твоите цели по никакъв начин. Може би ако си карате основно лекия автомобил и само в определени по критични моменти се кара Диското и то от тебе а не от жената става с доста условности като например къде ще се паркира в града и по внимателно по баирите надолу (аз примерно лятото пускам баира от Каменар надолу на моторна спирачка на 2-ра със 50 км/ч, зимата може и на бавни).
                          Аз бих заложил на един лек автомобил 4 х 4 (субару нпример) и един джип за в гората може с десен волан, може без регистрация даже.

                          В момента не съм в БГ но си идвам след 2 месеца. С радост бих се срещнал с теб да се опитаме да минем към Кранево и да ти покажа наджипено дискавъри засега само с гуми, лифт, фланци – най доброто на пазара за около 4-5к лева тунинг с гумите. Сигурно има и евтини варианти но аз за себе си съм установил че евтиното винаги излиза по скъпо.

                          Поздрави
                          Благодаря много! Ще се радвам да се видим и да коментираме! Субито наистина като гледам може да свърши приятна работа! Най много спирам на реката, минавам пешачка...хахах ходя до магазина в Кранево и пак обратно ще го крия в храстите и ще се правя на разсеян....)) Ще чакам да се видим да знаеш!!
                          Това Mitsubishi да не е нещо чумаво?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на джип - помогнете

                            Първоначално публикуван от мото 1 Преглед на мнение
                            Здр колега имам Patrol Y61 2005г къса база този от аватара, като комшия от Осеново имаш кръгче за тест и мога да ти кажа това което съм разучил по нисаните. Имам и Хюндай Галапер 2.5тд ако искаш можеш да ги погледнеш да придобиеш няква представа за тия джипки.
                            тел 0899 197146
                            Марин
                            поздрави
                            Оооо това е прекрасно! Кога да ти се обадя? Аз утре след 14 часа и цял ден в събота и неделя съм на любимото село - на обекта) Много ще се радвам да се запознаем!

                            Петър

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на джип - помогнете

                              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                              Като собственик на п38 горещо ти препоръчвам да не си вземаш, не че нещо, страхотна машинка но си има нейните малки болежки които са си досадни в началото но пък дефендъраааааааа. Как да го кажа ако си малко по голям, само кабрио автомат хахах. Само тогава ще се събираш нормално в него.

                              П.С. ако все пак скочиш на рейнджа поне гледай да след 99-та. И не ме разбирай грешно рейнджа е рейндж но е да кажем че е особен и с характер.
                              Здрасти, да за П38 разни такива и на мен ми говорят. 100 кг. не малко българче съм и ти ме утрепа че ще ми е тясно вътре...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на джип - помогнете

                                На 20 того месец ще мина през Варна, за съжаление обаче с Гранда. Че е по-удобен за дълъг път. Да видиш че клати ама чак пък толкоз не.
                                Да го пробваш. Ама ти се луташ от субару през рейндж та до ТЛК. Карай пробвай и харесай. Ама не се хвърляй на JEEP защото е - проходим, евтин ( и за подръжка)удобен, здрав, със всички табиети и е ДЖИП.
                                Успех в търсенето.
                                Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                                Това е положението.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X