Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ШИМИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ШИМИ

    Удължени обици +полиуретановите тампони правят проблеми ако са по-меки от оригиналните гумени. Ресьорите са много хлабав панхард. Слагай демпфер.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #47
      От: ШИМИ

      най вероятно кутията ти е проблема,руски боклук...
      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
      Съдействие на закъсали автомобили

      Коментар


      • #48
        От: ШИМИ

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Удължени обици +полиуретановите тампони правят проблеми ако са по-меки от оригиналните гумени. Ресьорите са много хлабав панхард. Слагай демпфер.
        Явно натам отиват нещата.... Но демпфера не е ли един вид лечение само на симптом, щото доста време бях с удължени обеци без да има шими... А и други джипки, вкл. от други марки карат без демпфер и няма шими...
        Полиуретановите тампони ми се струват също толкова твърди но и по-еластични от черните - при натиск с нокът на черните остава резка а на тия - не. Като ги стегнеш си стягат много добре.... Да не говорим, че за еднакъв период от време на задния мост два пъти слагах от черните, а сега полиуретановите не са мръднали.
        За демпфера, гледам и тоя на Сашо - как е по-добре да се монтира - къса щанга - рама, или дълга щанга - мост?
        Бойчо, кутията нема грам луфт... не ми се верва да е от нея... накрайника мислех, че е разбит, но се оказа, че се охлабил. Стегнах го - същата работа....

        Тарга, гледам, че полиуретана е на различни твърдости, дай съвет какъв да търся? Щото купешки готови само един вид намерих и него сложих, та мога да опитам на струг да ми направят от по-твърд, но нямам идея какъв (като трърдост) полиуретан да търся...

        Чудя се да взема да пробвам с различна сходимост на предните колела какъв ще е ефекта. В смисъл по книга му дават от 1,5 до 3 мм затворени.... Дали има смисъл да си играя да търся топлата вода или е пробвано вече?
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #49
          От: ШИМИ

          На рамата и на късата щанга ...много вали сега и не мога да ти я снимам да видиш как съм я направил.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #50
            От: ШИМИ

            Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
            Явно натам отиват нещата.... Но демпфера не е ли един вид лечение само на симптом, щото доста време бях с удължени обеци без да има шими... А и други джипки, вкл. от други марки карат без демпфер и няма шими...
            Полиуретановите тампони ми се струват също толкова твърди но и по-еластични от черните - при натиск с нокът на черните остава резка а на тия - не. Като ги стегнеш си стягат много добре.... Да не говорим, че за еднакъв период от време на задния мост два пъти слагах от черните, а сега полиуретановите не са мръднали.
            За демпфера, гледам и тоя на Сашо - как е по-добре да се монтира - къса щанга - рама, или дълга щанга - мост?
            Бойчо, кутията нема грам луфт... не ми се верва да е от нея... накрайника мислех, че е разбит, но се оказа, че се охлабил. Стегнах го - същата работа....

            Тарга, гледам, че полиуретана е на различни твърдости, дай съвет какъв да търся? Щото купешки готови само един вид намерих и него сложих, та мога да опитам на струг да ми направят от по-твърд, но нямам идея какъв (като трърдост) полиуретан да търся...



            Чудя се да взема да пробвам с различна сходимост на предните колела какъв ще е ефекта. В смисъл по книга му дават от 1,5 до 3 мм затворени.... Дали има смисъл да си играя да търся топлата вода или е пробвано вече?
            Полиуретан над 70 каквито са им там единиците. Друг въпрос е къде ще го намериш. Демпфера е по добре да е на дълга щанга-мост, но там е по уязвим от удари в разни неща. На късата щанга е по защитен, но на дългата не трябва да има никакви луфтове.

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            На рамата и на късата щанга ...много вали сега и не мога да ти я снимам да видиш как съм я направил.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #51
              От: ШИМИ

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Полиуретан над 70 каквито са им там единиците. Друг въпрос е къде ще го намериш. Демпфера е по добре да е на дълга щанга-мост, но там е по уязвим от удари в разни неща. На късата щанга е по защитен, но на дългата не трябва да има никакви луфтове.
              Господин Таргов , на дългата щанга и моста къде ще ги закачиш а ...а на любимия Дефендър е - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00322.JPG
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5767565
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #52
                От: ШИМИ

                За закачането все ще измисля нещо. На кашона е на късата, но на Диското е на дългата.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #53
                  От: ШИМИ

                  При мен е на дългата и на моста ,но немога да намеря снимки .
                  ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                  Коментар


                  • #54
                    Развитието на ,, шимито ,, ....ами от гумите ще е да било . От есента съм с едни китайци , по асфалтово насочени , по широки и ги карам доста меки 1.6...1.8 . Шими няма. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220812-134322_Gallery.jpg
Прегледи:200
Размер:548.3 КБ
ID:6884914 ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220812-134330_Gallery.jpg
Прегледи:199
Размер:323.4 КБ
ID:6884915 ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20220812-134344_Gallery.jpg
Прегледи:194
Размер:444.4 КБ
ID:6884916
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #55
                      Верно май е от гумите... сложих две нови Forward saffari 510 отпред и шимито изчезна.. остана едно лееко почукване на 65-70 км/ч и то на моменти само... но не е болка... като поулегнат може да ги балансирам пак...
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X