Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имате ли нужда от очила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Имате ли нужда от очила?



    Някой по-нагоре спомена за 3Д картинки или т.нар. стереограми. Като малък имах цяла книжка с такива.

    Коментар


    • #62
      От: Имате ли нужда от очила?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Спокойно, оригиналът на нормална светлина е жълто-бял. Не че не може да се направи същата снимка със тъмносиво и синьо ама е доста по-трудна задача.
      Впрочем бъркам. Някой изглежда е успял да направи по-трудната задача.

      Коментар


      • #63
        От: Имате ли нужда от очила?

        Това с мажоретката е много яко. Супер триизмерно изображение, трябва само да си разфокусираш очите, и малко по малко образът се появява.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Имате ли нужда от очила?

          Малко неестествено се е нагъзила мадамата, но е готино изображението.

          Коментар


          • #65
            От: Имате ли нужда от очила?

            В офиса виждах роклята синьо-черна. Като се прибрах у дома вече е жълто-бяла, а пък в шаренията горе никаква мажоретка не виждам!
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #66
              От: Имате ли нужда от очила?

              Има си техника за разфокусиране на погледа, която не мога да опиша, аз просто си го правя.

              Ма все пак-опитай се да гледаш не картинката на монитора, а нещо въображаемо, което е на метър зад него, като в същото време погледа е върху картинката. пъстрото започва да става размазано... Не се опитвай да се концентрираш върху нея, тя изниква малко по малко. Когато започнеш да провиждаш първите детайли ще почувстваш порив да си фокусираш зрението върху новопоявилия се образ, но недей, тогава се губи всичко, и се почва от начало. Постой така, и ще започнеш да виждаш.
              Поне при мен така става, ако някой може да го обясни по-добре...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #67
                От: Имате ли нужда от очила?

                За роклята: по RGB си е синьо-черна. Синото де-факто е светло сиво със син оттенък, черното е тъмно сиво с лек жълтеникав "наклон". Синьото е достатъчно близо до светло сиво, черното е достатъчно близо до жълто - явно мозъка си избира приоритет между жълто и синьо и кара наред - ако приоритет е жълто - вижда бяло-жълто, ако приоритет е синьо, вижда синьо-черно. мойте приоритети явно са доста строго дефинирани - на 3 монитора, приразлична околна обстановка и светлина, ъгли и прочие - нямам шанс да я видя различно от синьо-черна.

                ПП: Нагъзената мажоретка не я виждам никак. Кажете поне струва ли си усилията.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Имате ли нужда от очила?

                  Мажоретката е фигура която е получена от наслагването на кристали, все едно е великденско яйце, но вместо яйце-да речем тел. И кристалите са се отложили върху нея.
                  Просто си разфокусирай зрението, и просто гледай в картинката. Много е готино, заслужава си.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Имате ли нужда от очила?

                    Видях я. Гледа ммонитора от 10-ина сантиметра, разфокусирано, и 3D-то изплува.

                    Друг път по-лесно виждам такива неща.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Имате ли нужда от очила?

                      Язък, само аз не мога да я видя! Насълзиха ми се очите от пулене и нищо

                      Коментар


                      • #71
                        От: Имате ли нужда от очила?

                        То си е и до настроение.
                        На мен друго ми е интересно. Как разбрахте, че е мажоретка? Някакъв силует с вдигнати ръце и леееко приклекнал.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #72
                          От: Имате ли нужда от очила?

                          Доооста големи ръце.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Имате ли нужда от очила?

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Язък, само аз не мога да я видя! Насълзиха ми се очите от пулене и нищо


                            Пробвай да размажеш изображението вдясно,като леко се опитваш да си върнеш нормалното гледане,тогава с периферното зрение виждаш силует,фокусираш го .....и виждаш....мажоретка с вдигнати ръце,държаща помпони.След неколкократно ''виждане'',очите привикват явно,и почти веднага намират изображението.Пробвах с очила,без очила,от близо....от 2-3 метра,затварях ту лявото,ту дясното око,опитвайки се да виждам изображението.Май виждам още.....Ако имате астигматизъм,може и да не се получи...знам ли...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Имате ли нужда от очила?

                              Ако това е стереограма, явно при мен страда стереоскопичното зрение поради мързеливото око, защото нищо не виждам. Пробвах на голям монитор, на телефона, на таблета... не ще.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Имате ли нужда от очила?

                                Пробвай като сложиш два еднакви предмета пред теб . Предметите да са на разстояния една тяхна големина. Ако успееш като ги гледаш да ги направиш 3 или 4 на брой, значи си разфокусирал зрението. Аз го правя това от дребосък още, макар че тогава не знаех защо се получава така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X