Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

    Колеги, някой да има лични наблюдения върху въпросните ръкавици?
    Днес мерих 10 различни модела между Rev'it, Dainese и Alpinestars. Ревит-а го чуствам 2-3 класи като качество и удобство над другите две марки, а да не говориме колко лесно се слагат и махат.
    Аз май много си паднах по тях, но все пак ако някой ги ползва да сподели как е след 6 месеца или дори година употреба.
    За парите които струват очаквам да изкарат поне 3 сезона.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cayenne.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:6093968
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

    Аз карам с това - http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...ter-Glove-0006
    Определено съм доволен от качеството. Ако не изадевателстваш много ще изкарат и повече от 3 сезона.

    Коментар


    • #3
      От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
      Аз карам с това - http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...ter-Glove-0006
      Определено съм доволен от качеството. Ако не изадевателстваш много ще изкарат и повече от 3 сезона.
      Дори и на снимка си личи качествената изработка.
      До сега тази марка я пренебрегвах, но след като се начетох на ревюта за ръкавиците, започнах да чета за якета, панталони, ботуши и тя работата е ясна.
      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

      Коментар


      • #4
        От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

        Между другото.. вчера си загледах ръкавиците.. ами след толкова години употреба нямат почти никакви следи от износване.
        Като цяло Ревит правят доста читава екипировка, но почти винаги ще има нещо малко, нещо неизпипано, което се отрзява на цялостното впечетление. Например на якето ми, копчетата, които са за закачане на мембраната за дъжд са отвратително стегнати... още докато се радвах на новата покупка и едното копче даде фира ( счупи се основата ). От тогава въпросната мембрана просто я навличам като яке и над нея протекторнта част.
        Ботушите ми пък имат проблем с единия цип. Ако не се смазва редовно започва да се разкопчава.. ако бяха ползвали една идея по-качествени ципове щеше да са перфектни ( като изключим, че подметките се изтриват страшно бързо )

        Коментар


        • #5
          От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

          Якето ми Ревит не го сменям за нищо друго, но имах ръкавици - подобни на тези и .....едната се разпадна, другата е като нова. Явно едната е по-китайска от другата. Протри се кожата, станаха огромни дупки колкото монета от еидн лев и ги изхвърлих....сега карам с някакви про байкър за 18 лв и съм пре доволен.....ако ти се дават пари давай....аз повече кожени ръкавици няма да сложа на ръцете си.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #6
            От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

            Дааааа, вчера си получих якето-Rev'it Defender Gore tex, сравнително високо котирано и ама никак не евтино. Страхотно яке, изработка, материал, абе супер. Днес, след 100 мили, шевовете на емблемата на ръкава дадоха фира, утре ще им звънкам, да видя как точно работи гаранцията.
            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

            Коментар


            • #7
              От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

              Между другото не знам колко добра идея е горе-тех или каквато и да е друга мембрана в най-горния слой... Аз избрах яке с отделна мембрана по две причини - без мембраната якето има идеално проветрение и другото е, че по този начин мембраната седи под протекторния слой и не се замърсява с прах, пясък, насекоми и т.н.
              Според мен, когато мембраната е в основния слой, то тя много бързо ще се задръсти с всякакви боклуци и ще спре да работи за отрицателно време.
              Може би вградената мембрана е добро решение, когато се кара приоритетно в по-мокро и студено време.



              p.s. Сега се разрових да видя какво точно нося ( че вече съм забравил ), та... панталонът е Revit Sand - 3 слоен ( демек сваляема зимна подплата и сваляема мембрана ), якето Revit Off-Track - отново трислойно. Уви, ботушите не мога да се сетя какви бяха...
              Последно редактирано от _kalata_; 06-07-15, 14:09.

              Коментар


              • #8
                От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                Между другото не знам колко добра идея е горе-тех или каквато и да е друга мембрана в най-горния слой... Аз избрах яке с отделна мембрана по две причини - без мембраната якето има идеално проветрение и другото е, че по този начин мембраната седи под протекторния слой и не се замърсява с прах, пясък, насекоми и т.н.
                Според мен, когато мембраната е в основния слой, то тя много бързо ще се задръсти с всякакви боклуци и ще спре да работи за отрицателно време.
                Може би вградената мембрана е добро решение, когато се кара приоритетно в по-мокро и студено време.



                p.s. Сега се разрових да видя какво точно нося ( че вече съм забравил ), та... панталонът е Revit Sand - 3 слоен ( демек сваляема зимна подплата и сваляема мембрана ), якето Revit Off-Track - отново трислойно. Уви, ботушите не мога да се сетя какви бяха...
                Това е предпочитания вариант и от мен. Дефендера е с една подплата за дъжд и една за студ. За съжаление един шев тръгна още при първото каране. Ревит ще го оправят или сменят, но ще се занимавам с тях след като свърши сезона.
                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                Коментар


                • #9
                  От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  Между другото не знам колко добра идея е горе-тех или каквато и да е друга мембрана в най-горния слой... Аз избрах яке с отделна мембрана по две причини - без мембраната якето има идеално проветрение и другото е, че по този начин мембраната седи под протекторния слой и не се замърсява с прах, пясък, насекоми и т.н.
                  Според мен, когато мембраната е в основния слой, то тя много бързо ще се задръсти с всякакви боклуци и ще спре да работи за отрицателно време.
                  Може би вградената мембрана е добро решение, когато се кара приоритетно в по-мокро и студено време.
                  Как реши, че някой може да сложи мембраната отвън на якето
                  Мембраните в мотоекипировката имат следната хронология през годините:
                  Покритие от вътрешната страна на плата(не е мембрана и не издържа дълго), Мембрана от вътрешната страна на горния слой, Z-мембрана между плата и хастара и най-новата глупост - откачащ се непропускащ слой. Повечето от тях имат и външно импрегниране, което трябва да се подновява от време на време.
                  Според мен мембраната, залепена за основния плат и Z-мембраната са най-доброто решение. При дъжд се мокри горния слой, а хастара донякъде предпазва от допир със студения плат, който изстива бързо заради изпарението на водата. Дишаемостта при първия случай е най-висока, а мембраната е защитена от протриване. Имам яке на 15 години, с работеща мембрана, въпреки зверската експлоатация из горите.
                  При отделна "мембрана", която в повечето случаи е просто яке от найлон, навън спира да вали, вътре не Отделно колко е удобно като завали да сваляш яке, да събуваш панталон, за да прикрепяш слоя. Вярно, без водозащитен слой проветрението е най-добро, дори може да изстинеш
                  Преди време си бях купил такъв панталон, но бързо го продадох и смених с класически, с мембрана в плата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

                    Ясно, че мембраната не е най-отгоре, но дори и под кордурата ( или къкъвто е там найлона ) надали има особена защита от ситния прах и мъзгите на насекомите.. особено, когато всичко се набива от вятър със скорост 100+ км/ч.
                    Единственият ми досег до яке с вградена водна мембрана е един арлен нес.. еми ако е жега или вали отвътре се варя в собствен сос...
                    Верно, че момента със слагането на допълнителната мембрана не е особено приятен, но за мен положението съм го решил по следния начин -
                    -ако ще ме вали през целия път бих предпочел да отложа пътуването. Ако няма как да се отложи, тогава се екипирам при тръгването
                    -ако ме хване на път, спирам, слагам мембраната на якето ( цифром и словом 2-3 минути ) и продължавам
                    -ако вали толкова силно, че да трябва слагам мембраната на панталона, по-скоро ще спра на някое капанче и ще изчакам да отмине
                    Така или иначе карам мотора само за удоволствие, така че не бих заменил комфорта в жегите за това да съм сигурен, че някой летен дъжд или порой няма да ме понамокри .
                    Та от моята кула така изглеждат нещата , но сигурно ако човек прави преходи тип железен гз или пък мястото за багаж е кът, то тогава може вариантът с вградена мембрана да е по-добър.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

                      За да работи мембраната, трябва все пак от време на време екипировката да се пере
                      А като вали яко, само дъждобран помага и то не винаги.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        А като вали яко, само дъждобран помага и то не винаги.
                        Миналата година 2014 се возихме с приятел по Алпите и от 10 дни ни валя 6 и то по цял ден.
                        Бях с дъждобран от 2 части и калцони до коленете. Вечер като се събличах винаги имаше мокри петна почти навсякъде...откъде се просмукваше така и не разбрах.

                        Малко пооспамихме темата за ръкавиците, но вариант е да нахлузиш хирургични ръкавици под кожените за да ти останат ръцете сухи...но и това е временно, късат се след 5-6 ч каране и пак си мокър.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръкавици Rev'it Cayenne Pro

                          На мен, а предполагам и на всички, дъждобрана пропуска първо на чатала.
                          Кофти е, но като си на път, караш.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X