Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iron butt rally 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • iron butt rally 2015

    най-великото шоу
    https://spotwalla.com/locationViewer...s&showInfo=yes

    11000 мили за 11 дни, прави се веднъж на 2 години, финала е на 10 юли

    http://tobie.smugmug.com/Street-Scen...rt/i-XWPwhvp/A
    сипете си бира и дайте на slideshow
    You'll never find out - I got no key hole....

  • #2
    От: iron butt rally 2015

    Кефят се хората... И аз много се изкефих да гледам снимките. Само с много сериозни машини са участниците. Май няма нищо под 1100 кубика... И май процентно най-много бяха БМВ.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: iron butt rally 2015

      Благодаря за линка.
      .

      Коментар


      • #4
        От: iron butt rally 2015

        Владич, може баварците да са най-много, но продължават да са доста проблемни.
        Тези са прекарали 2 години да се подготвят, купуват чисто нов K1600 и след 3тия ден са аут. Болезнено: http://selil.com/archives/6288
        Още един пич с k1200lt машината му е аут и сега е продължил с yamaha fjr - срещу съответните наказателни точки, разбира се...

        Ето класирането след първия етап:
        http://www.ironbuttrally.com/IBR/2015/Day5.pdf
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #5
          От: iron butt rally 2015

          Егати и малшанса. Изпляскал му тотално компютъра на толчав мотор БМВ и дилърите не можели да го оправят?!?!... За резил. Най-много ме изкефи някакъв с Кавасаки Нинджа 250 кубика. Сменя си гумата на някакъв паркинг... Двеста и петдесет кубиков мотор при това доста стар модел..... А ония с 1600 кубиков шестцилиндров, последен модел от 2015 год, три дни и край... Иначе боксерите и харлитата държат.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: iron butt rally 2015

            Нинджата е в клас 'безнадеждни'- сериозно има такъв клас...

            Не знам дали забеляза, че средната възраст на учасниците е 50-60 год.

            Другото интересно е, че има само 2 смъртни случая от 1984 - един инфаркт (дори не е бил на мотора си) и един след удар отзад. Казвам интересно, защото това ако се организира тук (на балканите напр.) с такива дистанции и темпо на каране - отстрани всички ще ревнат "Самоубийци!"

            We do what they call 'sport-touring' - a code name for riding powerful motorcycles over extreme distances at illegal speeds in semi-constant state of alarm and discomfort...

            При мен умората в един момент си казва думата и аз такова нещо не мога да направя за 11 дни, не че не съм правил маратони
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #7
              От: iron butt rally 2015

              Забелязах, че млади няма. Вярно, че карат големи машини и то не по черно, а по асфалт и по магистрали, но такова чудо, по 1000 мили (1600 км) всеки ден в продължение на 11 дни, нещо не мога да си го представя. Извън мижавите ми европейски и български представи е... Освен това са в Щатите и вероятно спазват ограниченията, а не карат с 200-250 км/час.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: iron butt rally 2015

                Тая година ще има ли рали?

                Видях, има, тия дни е почнало. Има репорти.
                Последно редактирано от p-pleven; 17-06-19, 09:26.
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: iron butt rally 2015

                  абе то май всяка гофина си г оправят хората? ние в бг-то можем ли да си спретнем такава забава? в момента малко ми куцат финанси, иначе защо да не се метна от софия до морето и обратно. обратното -да речем през някое друго местенце /не магистрално/, колкото да спазим традицията да напълним километража...

                  Коментар


                  • #10
                    От: iron butt rally 2015

                    Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                    абе то май всяка гофина си г оправят хората? ние в бг-то можем ли да си спретнем такава забава? в момента малко ми куцат финанси, иначе защо да не се метна от софия до морето и обратно. обратното -да речем през някое друго местенце /не магистрално/, колкото да спазим традицията да напълним километража...

                    Можем, но нямаме маршрут в Родината.
                    Досадих доста за 1000 мили / 24 часа да ми обяснят повторно регламента (макар то да си го пише ясно) - чисто организационно в България е достожимо, но ще си на ръба на норматива. Има една свестна магистрала 380 км, другото са вече "квото стане"...
                    Нямаш идея какви лелички на Запад правят 1000/24 и 1500/36!
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: iron butt rally 2015

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Можем, но нямаме маршрут в Родината.
                      Досадих доста за 1000 мили / 24 часа да ми обяснят повторно регламента (макар то да си го пише ясно) - чисто организационно в България е достожимо, но ще си на ръба на норматива. Има една свестна магистрала 380 км, другото са вече "квото стане"...
                      Нямаш идея какви лелички на Запад правят 1000/24 и 1500/36!
                      да,'щото пътищата са различни. и няма "неравности" като у нас. пък има и някои магистрали осветени, което си е ебаааси кеф"т"а...

                      Коментар


                      • #12
                        От: iron butt rally 2015

                        Пътищата нямат такова голямо значение, това не се прави с високи скорости, а част от участниците след няколко дни споделят, че магистралите само ги "приспиват". Дори тази година е под мотото "the roads less travelled"

                        Аз правя редовно маратонни карания, но по по-малко дни. Много е пристрастяващо. Дори съм мислил ненормални маршрути в България, ако има навити може да организираме нещо подобно, но с по-малко дни (аз поне не мога да отцепя за 2 седмици...).

                        Правят го на всеки 2 години, не е всяка година. Тази година има голяма изненада, която не е правена от 2001 и 2003 г. Може да пропуснеш втория чекпойнт, но само ако тръгнеш да събираш далечни бонуси. Засега не дават много детайли, но няма да се учуда ако далечните бонуси и тоя път са в аляска. Доста катастрофи тая година, сърните им ебават мамата нощно време, а бмв-тата не са това което бяха....
                        You'll never find out - I got no key hole....

                        Коментар


                        • #13
                          От: iron butt rally 2015

                          Вчера прочетох нещо писано от бивш участник и ме "удари" много. Не се стърпях и пускам свободен превод на усещанията. Аз съм се докосвал до това състояние няколко пъти, но не толкова силно. Приятно:

                          Ден 8 - "Мъглата" пристъпва

                          Участниците навлизат в етап, който никой не може да разбере, освен ако не си карал това 11 дневдно чудовище. Дори да си участвал 3 пъти като мен, "Мъглата" на осмия ден е смътен спомен, който не може да се опише, може да се опишат само начините по които се чувства човек.

                          През 2013, на осмия ден карах през нефтените поля на Северна Дакота и пейзажът около мен беше буквално нереален. Държиш предницата на мотора насочен към една безкрайна визуална перспектива. Пътят пред теб се изтънява до косъм на хоризонта, а е 6 метра широк на нивото на лактите ти. Пейзажът вляво и вдясно е от маловажно значение, за разлика от финала, който е на 72 часа.... 48 часа..... 24 часа..... 12 часа..... 6 часа..... 2 часа..... Все едно с нокти драпаш към финала. Вече е въпрос на инстинкти. Първични, генетични инстинкти.... нуждата да драпаш.... да си насилиш волята да стигнеш до финала. Да, все още събираш бонуси по пътя, но всичко е "на автопилот".

                          Способността да завиваш и избягваш опасности е все така безупречна. Рефлексите ти са бързи или поне така ги усещаш. Но не би се справил с една данъчна декларация точно сега. Изтискал си от мозъка си някакви химикали до такава степен, че не знаеш колко е 8 по 7, но пък можеш безупречно да усетиш 100 оборота/мин разлика в работата на двигателя, 2-3 км/ч разлика на вятъра над слюдата ти или как 10% разлика във влажността ти подсказат дали ще вали или не. Кълнеш се, че усещаш всяко мпс стъпило на тоя континент.... оная баба, дето засече ония във Флорида.... ония Хюндай в Тусон със спадналата предна лява гума.... Нео току-що мина покрай жената с червената рокля.

                          Също така, емоциите вече са доста крехки. Само за няколко километра може да избухнеш в сълзи само защото си спомняш нещо мило, което твой близък ти е казал преди седмици, а после да се смееш неконтролируемо от описанието на някакъв бонус от роудбука на Джеф. Женският глас от гармина започва да звучи все по-секси, вече си разбрал схемата по която радиото пуска песните и си готов да се обзаложиш, че следващата песен ще е на Human League. Малко си и като Форест Гъмп като прекосяваше страната във филма. Видял си всеки един изгрев и залез през последните 8 дни, а има още 3. Видял си невъобразимите цветове на залеза в Аризона, спринтиращите облаци, там долу в ниското, от върховете на щата Вашингтон, както и неочакваната сурова красота на дългите сенки препускайки през прерийте във вечерните ветрове.

                          Виждаш Америка... и Канада. Ще си обратно на работното си място след около седмица. Но сега имаш още 3 нощи преди да тръгнеш към вкъщи.
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #14
                            От: iron butt rally 2015

                            като този тук, който казва и аз не знам защо съм червен /в лицето става въпрос/ и не пътува сам,а с жена си....егаси
                            https://www.youtube.com/watch?v=7O9SXjVgLQ0

                            Коментар


                            • #15
                              От: iron butt rally 2015

                              Да, представи си 11 дни поред това, но имаш и бонуси да събираш за точки, 3 телефонни бонуса в точно определени моменти, почти задължителна смяна на гуми, в повечето случаи и на масло и филтри. 50 градусова жега в пустините, снежни бури и затворени пътища в планините на другия ден. После на първия чекпойнт ти казват - ако тръгнеш към аляска, може да пропуснеш чекпойнт 2, всичките ти планове заминават на вятъра. Сърни и мечки (един преди няколко години чакал на една беседка 2 часа едно гризли да се разкара). Отиваш да снимаш някакъв фар като бонус и някакъв иска да те арестува защото е забранено снимането. После накакъв те засича и те избутва в насрещното 15 мили преди финала.

                              Мисълта ми е, че за един ден не е проблем. Аз съм го правил няколко пъти, дори веднъж с жената за 17 часа. Но да поддържаш това темпо почти две седмици е страшно
                              You'll never find out - I got no key hole....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X