Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

    Привет и от мен,по принцип съм съдия в траяла но винаги и с удоволствие помагам и в състезание на което ме поканят.след доста ТРОФИ състезания забелязвам тенденция към увеличаване броя на участниците в клас хоби което е СУПЕР НО....при прегледите на автомобилите забелязвам огромна разлики в подготовките им за състезание ,по грамотните пичове са се погрижили перфектно за безопасноста си въпреки ЧЕ Е ХОБИ КЛАС имат спортни каски ,спортни седалки и КЛЕТКИ адмирация за тях ,тези състезатели са помислили първо за живота и здравето си после за спорта БРАВО.НО имаше и много ТУРИСТИ които бяха като на парад,с посредствени каски ,без спортни седалки колани и клетки ,знам че не са задължителни ,но липста на такива не им пречеше да развиват скорости доста над 100 в зоните без ограничение ,гледах и невярвах на очите си, не съм си и помислял за една евентуална грешка какви последствия ще има.ПОМИСЛЕТЕ СЕРИОЗНО ЗА ДОГОДИНА за някои промени във безопасноста в ХОБИТО.За промени и нови класове по кубатури , халогени,спирачки .лебедки окачване НЕ ВИ ТРЯБВАТ,КЛАС ЕКСПЕРТ СА ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ТАМ ВСИ4КО Е СУПЕР И НА НИВО,само безопасни ХОБИТА и ще се получат нещата УСПЕХ,

    Коментар


    • #32
      От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

      Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
      За какъв правилник говорите, то няма кой да напише точките от два месеца, за две състезания, та ще ми правите правилник. Догодина ще си караме, според организатора на самото състезание, и по лични съображения за самото състезание. От сега мога да споделя на кои състезания ще се кара с кеф, но малко по късно, ще ги изброя.
      Любо , за да публикувам класиране трябва организатора на състезанието да изкара класиране за шампионата по точки , за Самоков Сашо все още не е дал класиране .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #33
        От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

        Да не спапим темата за правилника(мненията извън темата са премахнати)!

        По късно ще пусна доста неща на които трябва да се обърне внимание в новият правилник който Благо е написал (по стария са доста оплетени нещата).
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #34
          От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

          И така:

          І. Обща информация
          ................

          - Размерът на таксите е от 150 лв.
          • Състезаниеята се провеждат в рамките на два дни
          Таксата би трябвало да бъде - "до" или или крайна сума: Пример: "- Размерът на таксите е 150 лв." или "... до 150лв" - някой може да го разбере че това е най ниската сума.

          • Състезаниеята се провеждат в рамките на два дни
          Да но някои ако искат състезанието да се провежда 3-три дена?

          ІІ. Състезатели и водачи
          ...................
          ..............
          • Втория член на екипажа може да бъде лице което не притежава свидетелство за управление но да е навършило 18години и няма право да управлява автомобила по време на състезанието.
          • В автомобила се допускат само двама състезатели,освен ако трябва да се превози пострадал.
          Мисля, че тук трябва да се обоснове:
          (Втория член на екипажа)Навигатора може да бъде лице което не притежава свидетелство за управление но да е навършило 18години и няма право да управлява автомобила по време на състезанието.
          Тук малко си противоречат нещата :
          • Втория член на екипажа може да бъде лице което не притежава свидетелство за управление но да е навършило 18години и няма право да управлява автомобила по време на състезанието.
          със
          ПРАВИЛА ЗА СПЕЦИАЛНИТЕ ЕТАПИ
          • Пролог
          ...................................

          ................................. Смяната на ролите в екипажа е допустима по време на специалните етапи.
          • В автомобила се допускат само двама състезатели,освен ако трябва да се превози пострадал.
          Тук мисля, че така е по правилно:

          • В автомобила се допускат само (двама състезатели) пилот и навигатор,освен ако трябва да се превози пострадал.
          1. Протичане на състезанието
          .................
          ...............
          • На старта организатора предоставя контролен карнет в който е отбелязан часа на стартиране,подпечатват се от транзитните контроли по трасето. На финала се отбелязва часа на финиширане.
          Би трябвало, да се упомене и на финала:

          • На старта организатора предоставя контролен карнет в който е отбелязан часа на стартиране,подпечатват се от транзитните контроли по трасето. На финала се отбелязва часа на финиширане и се предава GPS-у-во и от контролния карнет.
          Защото не виждам необходимост от тези 10мин.

          • За класирането се обработват данни от GPS-у-во и от контролния карнет предадени до 10мин след затваряне на етапа.
          А и има тук наказание:
          Непредаване на карта,GPS до 5мин. след финала
          Тук също не става ясно за какво иде реч:
          При еднакво време и наказателни точки, предимство има по-малкия двигател на автомобила.
          В каво по малък двигател-конски сили, кубатура и ли с по малко (тегло "килограми")?

          Поне аз така ги разбирам нещата, и не искам моето мнение да повлияе в негативна посока относно изготвянето на правилника

          Скоро и ще пусна и мнение с пречките при оценяването на състезателите според правилника, както и оценяването по GPS-трак.
          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 07-10-15, 14:07.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #35
            От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
            И така:



            Таксата би трябвало да бъде - "до" или или крайна сума: Пример: "- Размерът на таксите е 150 лв." или "... до 150лв" - някой може да го разбере че това е най ниската сума.


            Да но някои ако искат състезанието да се провежда 3-три дена?



            Мисля, че тук трябва да се обоснове:

            Тук малко си противоречат нещата :

            със




            Тук мисля, че така е по правилно:





            Би трябвало, да се упомене и на финала:



            Защото не виждам необходимост от тези 10мин.



            А и има тук наказание:


            Тук също не става ясно за какво иде реч:
            В каво по малък двигател-конски сили, кубатура и ли с по малко (тегло "килограми")?

            Поне аз така ги разбирам нещата, и не искам моето мнение да повлияе в негативна посока относно изготвянето на правилника

            Скоро и ще пусна и мнение с пречките при оценяването на състезателите според правилника, както и оценяването по GPS-трак.

            1/ Правилно " Таксата да е 150лв", но ако се погледне точката с наградите може някой да искат да е по висока.
            2/ Моето мнение е състезателните дни да са /два/ и то пълноценни. Какъв е смисъла от последен ден тип ТРАЯЛ /ЕПИЛОГ/ като в Кърджали , Нова черна , Пловдив или Шумен. Обикновено последния ден го правят затворен кръг а това противоречи на правилника.
            3/ Екипажа се състои от двама участници "Пилот" и "Ко-пилот". Двамата участници имат еднакви права и могат да разменят местата си по време на състезанието освен ако Ко-пилота няма шофьорска книжка. Поправката която предлагаш е дискриминация и е предпоставка за наказания по време на състезанието.
            4/ За предаването на контролния карнет и GPS-а на финала е нормално да се даде толеранс от 5мин заради предполагаем трафик на финала.
            5/За по-малкия двигател по кубатура става въпрос. Минималното теглото по килограми е нормирано според кубатурата. Няма как да се определя по /конски сили/.

            Хубаво е че вече има диалог. Ще е хубаво повече хора да се включат в дискутирането. Това което съм пуснал като проект не е 100% изчистено и за това исках да се обсъди. Видях дори още една две грешки които съм допуснал но си е нормално.
            Последно редактирано от banjo; 08-10-15, 03:44.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #36
              От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

              Знам, че не ме приемате сериозно, но да ви дам един съвет:
              При писането на правилника, щом изникне някаква идея за ограничаване или забрана на каквото и да е-най-напред мислете как ще се контролира това. И то по начин сигурен и неподлежащ на съмнение.
              Иначе ще имате прекрасен правилник, който никой няма да спазва. Също като положението в държавата в момента. Добри закони, но поради липсата на контрол-не се спазват.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                Имам няколко въпроса към създателя на темата Banjo.

                1.До колко проектоправилника който си пуснал в началото ще е основа за нов правилник за 2016?
                2.Имали ли гаранции ,че точно този проект ще се дискутира ,а не стария ?
                3.Кои лица ще участват в приемането на нов правилник,кога и каде?

                Коментар


                • #38
                  От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                  Първоначално публикуван от unikat13 Преглед на мнение
                  Имам няколко въпроса към създателя на темата Banjo.

                  1.До колко проектоправилника който си пуснал в началото ще е основа за нов правилник за 2016?
                  2.Имали ли гаранции ,че точно този проект ще се дискутира ,а не стария ?
                  3.Кои лица ще участват в приемането на нов правилник,кога и каде?
                  Последната редакция на текста е в пост #9. Имам още няколко промени но още не съм ги публикувал. Това е само проект и за това не е оформено с членове и точки. Идеята е участниците във веригата и организаторите да го разгледат, осмислят и да дават предложения. До колко ще е в основата за бъдещия нов правилник- ами надявам се повечето от точките които се отнасят до автомобилите, трасетата и правилата на играта да влязат в Нов правилник който няма да има толерирани и прецакани участници. Да има възможност да участват автомобили от различни класове със себеподобни и т.н.
                  До тук се стремя темата да върви в една посока. В този проект има и точки от стария правилник и от други подобни които са адаптирани за формат "Трофи". Ако някой си е направил труда да погледне часта за гумите ще разбере че е малко по либерален от сега действащия правилник.
                  Кой ще приема правилника.?. Надявам се всички участници да имат инициатива за да няма недоволни. Това са състезания в който участваме ние , някой път сме зад волана друг път организираме или помагаме.

                  Само да вметна че това са автомобилни а не кулинарни състезания. Това че организатора е добър домакин е добре и че е почерпил само може да ни съблазни. Лично мое мнение е че организатора трябва да си гледа предписанията по правилник от обявяването на състезанието до награждаването на победителите а участниците да го познават и спазват.

                  Кога ще се приеме и къде. Ами знам ли , до тук има ниска активност. С много съм разговарял и знам мненията им но нека пишат тук.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #39
                    От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                    Че трябва нов правилник то ясно ,че трябва.Че трябва да се спазва от всички нас състезатели,съдии,организатори,семкаджии и това ясно.Ама съществува риск да изпаднем в миналогодишното/тазгодишно/ положение.Календара на състезанията и правилника да излязат след първото състезание и да търпят промяна след два месеца .Според мен новия правилник и календар трябва да бъде приет до нова година най-късно15.01.16г. от група хора пряко ангажирани с трофи състезания/организатори,съдии,състезатели,спонсори/ .
                    Banjo след като си Разговарял с повечето от тях давай предложения за такива хора.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                      Сама птица пролет не прави а аз пуснах темата с достатъчно преднина за да има време.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #41
                        От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                        Да продължа нататък както обещах.
                        Общо взето в цялото класиране най тъмната материя за мен е обработката на GPS-данните. Тук нещата не само трябва да се разгледат в детайли, но и да има някакъв контрол върху това-по късно ще поясня защо!

                        VІІІ. Общ ред за движение по трасето
                        • Движението по трасето се контролира от Позиционираща система-GPS ,монтирана и пломбирана към автомобила.
                        Пломбиране към автомобила, защо е необходимо?
                        Ако минават някой специален етап - и го минава само навигатора с GPS-в ръка- а не джипа, то нали няма да получи печат от контролата и ще бъде отбелязано в съдийският лист?
                        Поставянето на пломби няма ли да затрудни допълнително организаторите?
                        Пломбите какви ще бъдат за да бъдат избегнати и манипулации върху тях?

                        VІІІ. Общ ред за движение по трасето

                        Движение повече от 30м от зададеното трасе се наказва с наказателно време
                        При разглеждането на тракове се забелязват няколко момента:

                        Загуба на сигнал и не достатъчно точи при рутиране:

                        Ще дам пример:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5686625

                        На снимката се вижда, че дистанцията м/у еталонния трак (в червено) и трак от екипаж е 54м.
                        Първо; няма как да се премине от там
                        Второ; няма как да се обърка екипажа

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5686626

                        Ако аз го приема, че има загуба на сигнал и не накажа екипажа, то при евентуална контестация си е чисто отклонение от трака?


                        2. Време измерване
                        • Обявяването на предварителните резултати става до час след обявеното затваряне на етапа.
                        Предполагам, че тази точка важи и за самото състезание а не само за етап?
                        Ако е така, то е невъзможно обработката на толкова данни (тракове, контроли, карнети...) за толкова кратко време! Докато не обработиш всички тракове няма как да дадеш предварително класиране - на практика след обработката то си е и крайно класиране!

                        И тук допълвам по горе написаното от мен относно контрола върху обработката:
                        Как може да докаже, че няма нагласяне в класирането от даден организатор при прегледа на тракове? Тодор Христов повдигна в една от темите, че няма как GPS-данни да се обработят за 10-мин? А виждам, че се прави. Мисля, че в правилника трябва да се наблегне и върху това!
                        Последно редактирано от Marin Stoyanov; 15-10-15, 09:32.
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #42
                          От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                          Тук съм съгласен с теб.
                          Ако има зони за класиране(Екстреми), (SS) или както искате ги наричайте ,то тогава като цяло ще отпаднат и GPS устройствата като контролно средство. Тогава ако за деня има 4-5 или 6 екстрема на които се засича време за класиране то сметките ще са много опростени времена от (SS) часови и транзитни контроли.Тогава ориентирането (връзките между отделните SS) ще си остане за фиксирано време което ще е съобразено с трасето. Каква е сега ситуацията: спортно ориентиране + екстремни зони.
                          Искам Петър и Ивайло да обяснят как е на организираното от тях състезание за да могат да го прочетат които не са били там
                          В изпитанията за класиране няма как да се образуват тапи защото се влиза по график един по един. Тапи се образуват в момента при ориентирането.
                          Ако отпаднат GPS устройствата тогава няма да има и изискването за тези 30м и други подобни. Още в началото бях против въвеждането им(мога да изровя дори темата където съм писал преди 8 или 9 години)а от тогава има проблеми със състезанията.
                          Последно редактирано от banjo; 15-10-15, 16:20.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #43
                            От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                            Съвсем си се смахнал. Кога са ставали тапи извън екстремите? До колкото разбирам, сега новата идея е да се направи траял на различни места из гората.Голяма простотия. Мчи да караме траял на едно място. Подходящи места-дал господ.Що да правим пушек и разходи, само за да се местим? И така идва момента да се закрие дисциплината трофи. Честито на печелившите.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Съвсем си се смахнал. Кога са ставали тапи извън екстремите? До колкото разбирам, сега новата идея е да се направи траял на различни места из гората.Голяма простотия. Мчи да караме траял на едно място. Подходящи места-дал господ.Що да правим пушек и разходи, само за да се местим? И така идва момента да се закрие дисциплината трофи. Честито на печелившите.
                              Оопа тук темата прави рязък завой .Ако целта на новия правилник е смяна на формата на трофи състезанията съм силно против.

                              Каква е целта на новия правилник ? Да подобри стария и премахне спорните моменти или да смени формата на състезанията????
                              Последно редактирано от unikat13; 15-10-15, 16:39. Причина: ас

                              Коментар


                              • #45
                                От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Съвсем си се смахнал. Кога са ставали тапи извън екстремите? До колкото разбирам, сега новата идея е да се направи траял на различни места из гората.Голяма простотия. Мчи да караме траял на едно място. Подходящи места-дал господ.Що да правим пушек и разходи, само за да се местим? И така идва момента да се закрие дисциплината трофи. Честито на печелившите.
                                Кога ли. Кога не ,бих ти отговорил пък на теб. Изобщо не съм се смахнал.

                                Хайде да избистрим какво означава дисциплината "Трофи"!?. Кой си мисли че "Спортното ориентиране" е "Трофи"? Кой е първообраза на Трофито?????

                                Какво е "Траял" и какви са правилата на същия?

                                Ти мен ли ще ме учиш какво е Трофи след като се возихме към Румъния лятото на 2009г ти показвах катво е пътна книга и как се разчита.

                                Какво е според теб "Трофи" , класа "Експерт" или клас "Хоби" в момента? Класа Хоби на който си отвисяхме със Стефан в Кърджали без предпазни средства или Експерта който те пуска в Екстрема с още 10 екипажа?
                                Какви са тези двойни дискриминиращи стандарти. Едните имат екстреми а другите нямат? Защо трасето за едните и другите не е едно? Защо пускат 4000кубика двигател с 1600 в едно класиране, това редно ли ти се струва? Значи искаш да няма екстреми а само горски пътища и с 4000 см3 да изядеш някоя нещастна УАЗ-ка или Витара. По кеф ли ще ти е на стълбицата за класиране като в Кичево. Някак си съвеста няма ли да те яде от вътре.
                                Дори да не е по кубатура то прототипните автомобили поне да са отделени от стандартните и модифицираните.
                                Правилника който действа в момента е като нашата мила държава която има задължителна Гражданска отговорност на автомобила а не на водача. А застраховка е договор с финансова институци която няма нищо общо с държавата защото държава е договор между хората как да живеят. Аман от лобисти!

                                Много обичаш да даваш квалификации за този и онзи ама вземи се огледай! Кой се е смахнал не мисля че си ти човека който ще каже. Незнам какво си научил в "университета" ама не разсъждаваш правилно.
                                Последно редактирано от banjo; 15-10-15, 19:40.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X