Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

    Здравейте. Сигурен съм, че съм попаднал на правилното място. За това искам да помоля всеки от вас, който има лично отношение към марката, да сподели своето впечатление, мнение, съвет или препоръка. Не си падам по новите автомобили, не само защото съм средностатистически българин и си изкарвам хляба с труд, а и защото според мен колкото повече електроника има в една машина, толкова повече ядове. Та, да споделя своите страхове и блянове... От около 5-6 години се заглеждам по Suzuki Vitara. Бях си избрал 95-та или 96-та, 1,6 бензин, автоматик (но не задължително), къса или дълга база, ляв или десен волан. Но все нещо ме спираше. Но, ...... преди няколко дни един мой колега (бяла гръд да не види поне два месеца!!!) ми запали чивиите за това пусто Исузо Трупър 3,1 ТДИ. И от тогава, ако щете вярвайте съм болен. Ама болен...! Седя, гледам cars-а и mobile-то и се потя. Харесва ми пущината и това си е. Но гледам офертите и не виждам нищо, което да ме грабне под 4000 лв. А и този двигател не виждам да се продава. То, аз по-бързо и по-лесно си намерих жена, отколкото да се реша да си взема джип. И така. Моля ви, посъветвайте ме, дайте мнение, кажете какво да правя, къде да търся и колко пари трябва да си приготвя. Благодаря ви.

  • #2
    От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

    Верно, че не се предлага такова Исузу на пазара у нас- има 3.0 и 2.8, но виж Опел Монтерей 3.1 тд има- то е същото, но са само няколко и изглеждат доста зле..трудна работа с тия курници..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

      На първо време може да редактираш бюджета. С 4000 лева и читава УАЗка не може да намериш, камоли нещо друго. Bсъщност можеш, ама ще е гробница, в която тепърва ще трябва да наливаш още толкова.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

        А и Дегобара е прав- малко са парите..иначе ето едно хубаво Исузу тук от Форума, което се продава:

        http://www.offroad-bulgaria.com/show...67#post2774467

        но трябва да удвоиш бюджета !
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

          За тия пари си гледай Витарите, Кия Спортидж, Фронтера. Фронтерата по същество си е Исузу Родео. И пак ще е трудно да намериш читава за тези 4000. Нали си предвидил още някfй лева за обслужване - смяна на всички масла, там ремъци, ролки, евентуално гуми, ремонти ..?

          Разликата от къса Витара до дълъг Трупър е доста голяма, така че помисли добре, какво точно ти трябва. И да-а-а, да намериш читав джип е трудно. А да е читав и евтин - почти невъзможно. Така че с едно гледане в мобилето няма да стане. Приготви се за дълго ровене, обикаляне, много надежди и още повече разочарования. Все някога ще излезне и твоята машинка. До тогава чети много форума за да разбереш какво точно ти трябва и да се подготвиш психически и финансово.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

            Туй 3,1 TD да не е онуй славно VM Motori, добило широка (и твърде съмнителна) популярност в комплектация с JEEP ?!
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

              И като най-първо, седни и още един път си помисли дали наистина ти трябва голям, много харчещ, труден за поддръжка и още по-труден за управление, особено зимата, камион със задно предаване.

              Предоставям за проба Чероки на задно с работещо ЛСД !
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Туй 3,1 TD да не е онуй славно VM Motori, добило широка (и твърде съмнителна) популярност в комплектация с JEEP ?!
                Не, не..съвсем друг Японски мотор..само по литраж си приличат..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Не, не..съвсем друг Японски мотор..само по литраж си приличат..
                  Много ме съмнЕва. VM са всепроникващи, вездесъщи, сякаш ДПС и Пеевски стоят зад тях Дружбата им с "Опел" и "Исузу" са като слънцето и въздуха за всяко живо същество ( © Гошо Тарабата )
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

                    3.1 на Исузу е на базата на стария известен Исузов мотор 2.8, който се монтира и на Фронтерата. Няма нищо общо и VM-ската идиотщина, което е само за добро. За съжаление не всички японци са успяли да се опазят..печално известни са известна част от Ленд Крузерите седма серия на Тойота, които за известно време се произвеждат в Испания и биват съоръжени с 2.5 на VM..Предполагам , че Японеца, който е решил това си е направил харакири скоропостижно.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

                      Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
                      Здравейте.
                      Вземай, ще помагаме

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Туй 3,1 TD да не е онуй славно VM Motori,
                      Отговорили са ти - не е. Отделна тема е, че 3 се води калпав, 3.1 добър, ама аз не мога да ги различа от гоУф, ако Лозан се включи...........
                      Както казах - няма лошо, има неправилно експлоатирано!
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

                        Колеги, благодаря за мненията и препоръките.
                        Четох, прелиствах, говорих....Както се очертава Витарата ще бъде автомобила - за хубаво или за лошо.
                        Но ви благодаря, че намерихте време да споделите.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мисля да си купя 3,1 TDI. Съвети, мнения, препоръки?

                          Първоначално публикуван от PYJACK Преглед на мнение
                          Колеги, благодаря за мненията и препоръките.
                          Четох, прелиствах, говорих....Както се очертава Витарата ще бъде автомобила - за хубаво или за лошо.
                          Но ви благодаря, че намерихте време да споделите.
                          Поздрави.
                          От самото начало се чудя дали ги сравняваш и, ако е така, то как намери допирни точки Надявам се да не си сгрешил при избора и най-вече като екземпляр - то лоши коли няма(99.9%), има само лоши стопани. Все пак, не си забравил, че във Витарката ще сте само ти и кучето
                          +359 899985804

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X