Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екип за супермото.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Екип за супермото.

    Добър ден колеги!
    Моля за съвет от знаещите,а и от всички останали.
    Понеже съм нов при този тип мотори,не знам каква трябва да е екипировката за него(за съпермото става въпрос).
    Аз съм се спрял на пистов кожен екип(цял или на две части с протектори).
    Някой карал ли е и удобен ли е за такъв тип мотор,също така и за ботушите,с кросови или пистови,кои са за предпочитане или е само въпрос на вкус?
    Мерси предварително

  • #2
    От: Екип за супермото.

    Зависи как и къде ще караш. Ако ще раздаваш газ и мислиш да караш и на писта:

    Каска: Кросова с очила изглежда истински и е най badass, Фулл фейс или Дуъл пърпъс каска също става, но последната според мен е най-неудачна, въпреки че изглежда готино.

    Екип: 2 части кожа или цял кожа (аз лично съм фен на целия екип, гледай да не е рейс кът, т.е. да е по-свободно скроен и да е с добро обдухване). Има и специални за супермото, например на компанията MVD, те предлагат 2 части кожени екипи за супермото, с много добро обдухване и кройка стил крос екипировка (широки бричове);

    Ботуши: Кросови или специфични за супермото (със слайдери на подметката), може и с рейсингови ботуши, но ако караш както трябва (не с коляно, а с крак) ще заминат бързо, а и протекцията е по-ниска. Най-добре е да си вземеш супермото ботуши: SIDI Crossfire SRS 2, Gaerne GX-1, SG-11, Falco EXTREME PRO 3.1 - Supermoto version и др.

    Ръкавици: Кожени, препоръчвам от по-дългите (не къси летни) и по-висок клас, че от лоши ръкавици боли при леко падане

    Гръбен протектор задължително

    В крайна сметка, каквото и да избереш, гледай да си екипиран. Такива изпълнения дънчици, текстилено якенце, крос текстилени къси ръкавици и тн. НЕ. Също не препоръчвам от жилетките стил мото-крос Добромирки и тн, наколенки над дънки и др., освен ако не са под кожен екип.
    before: Kawasaki ZX10R 2009
    after: KTM 690 SMC R 2015

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X