Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero Pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero Pinin

    Обмислям да сменя Vitara-та с Mitsubishi Pajero Pinin, обаче гледам че тези дето не са GDI нямат малък лост за включване на предния мост и на бавните скорости. Да не би да са fulltime и само GDI да са part time? Ако е така - много неприятно и ще трябва да се насоча към друг модел.

  • #2
    От: Pajero Pinin

    Бягай на далеч от това недоразумение. Първо е самоносещ, няма рама, второ поразпитай по магазините за цени на резервни части и няма да има нужда от ''трето''
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: Pajero Pinin

      Резервните части ще ги оправим, но това че няма рама и ако наистина е full time не ми харесва и ще търся нещо друго.

      Коментар


      • #4
        От: Pajero Pinin

        Точно липсата на рама е готиното. Леко и здраво. Трансмисията е суперселект. Все непонятни за колхозниците неща-те обичат колата да е 3 тона и парт тайм.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Pajero Pinin

          Aз също съм се насочил към това возило GDI 1.8 бензин (2000 - 2001 г.). Сега чета темите във форума свързани с този модел и ме притеснява, че не може да се монтира газова уредба, защото е с директо впръскване. Не искам да отварям нова тема и ще пиша в тази. Моля колегите които са имали или имат това джипче да разяснят малко повече на невежа като мен и новобранка във форума.

          Коментар


          • #6
            От: Pajero Pinin

            Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
            Обмислям да сменя Vitara-та с Mitsubishi Pajero Pinin, обаче гледам че тези дето не са GDI нямат малък лост за включване на предния мост и ....
            Да не е 4х2? С интегрирана рама ( т.е. без отделно шаси) са произведени няколко милиона "Джип", амииииии
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Pajero Pinin

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Да не е 4х2? С интегрирана рама ( т.е. без отделно шаси) са произведени няколко милиона
              Ниви

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              , амииииии
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Pajero Pinin

                Здравейте колеги. Да кажа и аз няколко думи от опит. Карам въпросния джип 4та година ,сменил съм само радиатор за 300лв. Имах същата дилема и определено е за предпочитане пред Витарите. Голям плюс за мен са: GDI-революционен двигател, SSelect-едно от най-добрите 4х4, Pininfarina-дизайн. GDI- са фултайм с включване, хубавото е, че можеш да караш само на задно; MPI- са с виско. Моето е и със самоблокиращ заден диф. На GDI газово ти не трябва- голяма част от т.н. малки коли харчат повече. Кусурите колегите са ги посочили+ неголям багажник.

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero Pinin

                  Питай примерно колко му струва спирачната помпа.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero Pinin

                    Вече 5-а година това от подписа ми обикаля Ихтиманска средна гора.
                    Напълно съм съгласен с това:
                    Първоначално публикуван от venci68 Преглед на мнение
                    ... На GDI газово ти не трябва ... неголям багажник.
                    Единствен проблем - ръжда, ама с гоуемо Р. За тези 5 г. имаше проблем с един от задните сп.апарати и една счупена предна пружина на Макферсона, това е. До началото на тази година се караше предимно извън асфалта, къде с път, къде без път (шофьора беше горски). Не можем да се оплачем.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Pajero Pinin

                      Е аз точно заради ръждата искам да сменя Витарата. Щом и Пинин-а ръждасва - лошо.

                      Относно газта, винаги е добре един джип да е bi-fuel, не само от гледна точка на икономията. Представи си, че си някъде навътре в гората на километри от най-близкото населено място и се пробие резервоара или изгори бензиновата помпа ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Pajero Pinin

                        Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
                        Е аз точно заради ръждата искам да сменя Витарата. Щом и Пинин-а ръждасва - лошо.

                        Относно газта, винаги е добре един джип да е bi-fuel, не само от гледна точка на икономията. Представи си, че си някъде навътре в гората на километри от най-близкото населено място и се пробие резервоара или изгори бензиновата помпа ...
                        Е, представи си, че ти тресне компа ... и какво като си с две горива?
                        Ако няма да го изтезаваш на състезания, самоносещата конструкция не е проблем.
                        Суперселекта е голяма благинка, ако го има. Пинина като цяло не е смятан за тежка офроуд експлоатация, но, честно казано, Витарата също не е.
                        Пинина стои малко по-добре на пътя, а и като че ли е по-тихо вътре. Витарата е по-лесна за интервенции с флекса и електрожена.

                        Поддръжката ... тук става интересно и зависи с коя Витара го сравняваш. Щото шестака май-май не е по-евтин.
                        Споменатата от Борко спирачна помпа, се лекува с ремонтен коплект за 17 лева, стига да успееш да намериш. Ако не - с малко ровене по Интернет се намира цялата помпа за около 120 кинта по спомен. Иначе в магазина съм ги виждал на около 250. Нямам идея колко струва спирачна помппа за Витара, щото като се скапа моята, просто я изхвърлих и си сложих от ... Мицубиши Такава ми се търкаляше излишна...

                        В интерес на истината, на мен също не ми харесва особено Пинина, но аз съм извратен Или както каза Русев - колхозник
                        За 1-2 души, за предимно градска експлоатация с леки язовирни забежки, всъщност е добра машина.
                        За семейство с 2 деца или за минаване към 33ки и педя лифт - определено не е добра идея.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Pajero Pinin

                          Здравейте!Един въпрос за пинина когато не е с gdi мотор няма раздатка superselect например с мотора 1.8 MPI няма суперселект с какво задвижване е тогава фултайм ли е парттайм ли или нещо като on demand и дали разполага с понижаващи предавки благодаря предварително ако някой ми обясни!Става въпрос когато няма суперселект.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Pajero Pinin

                            Фултайм, няма понижаващи, неква виско муфа на междинния диф сигурно, отворени дифове отзад и отпред.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Pajero Pinin

                              Точно 2 пинина на мои приятели с гди им сложиха газово.Не е инжекцион ти си го включваш и си ги карат хората
                              Лесно беше само вчера
                              Jeep Cherokee - Liberty 3.7
                              Fab Fours Legend
                              Nissan Terrano II 2,4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X