Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма налягане на маслото на ДВГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма налягане на маслото на ДВГ

    ЗДР. Колеги та дойде време да разхвърлям Уазката този уикенд. Няма налягане на маслото на часовника и е без датчик за лампата за ниско налягане.Така я карам вече около половин година и в четвъртък я започнах. Двигателя е УМЗ 451 МИ .Та първо взех един манометар със трабичка да го завия на изхода за датчика и останах учуден че датчика е завит отпред пред филтара а отзад беше завит болт,вместо патрона за лампата.НЕЗНАМ дали трябва да е така , но според мен трябва да е обратното.Завих тръбичката на мястото на болта и запалих мотора часовника не мръднакато ми е даден със условие че е идеално точен.СВАЛИХ делкото да видя рафела дали е здрав и беше.После източих маслото на двг. ,свалих картера после маслената помпа.Помпата я пробвах като я потопих във масло и я въртя на ръка като дебита и е отличан не съм свалял цедката да гледам вътре как е защото според мен работи.След това свалих петите на основните лагери и се оказа че те и вала са много добре без надрано и износено.Напълно изперках и почнах да сглобявам във обратен ред ,остана ми за утре да взема гарнитурата за картера че се скъса и ще палим че ми дими главата вече.Сложих и патрона за лампата за маслото и незнам ако не вдига масло кво да правя вече.Маслото е ок ще взема нов маслин филтър иииии немам думи.Двг. работи добре на газ без прекъсвания във ниските и високите обороти,без шумове и чукания а вече половин година я карам.МОЛЯ,КОЛЕГИТЕ ДА ПОМАГАТ ДАЛИ ПРИЧИНАТА Е ВЪВ РАЗМЯНАТА НА МЕСТАТА НА ДАТЧИЦИТЕИЛИ ИМА НЯКЪВ КЛАПАН ЗАД ТЯХ САМО ТАМ НЕ СЪМ РАЗГЛОБИЛ И СЕ ЧУДЯ И МАЯ,ЗАБРАВИХ ДА КАЖА ЧЕ МАРКУЧА ЗА МАСЛЕНИЯ РАДИАТОР Е ЗАТАПЕН И Я ВЗЕХ БЕЗ ТАКЪВ.МОЛЯ ЗА ПОМОЩ КОЛЕГИТЕ
    .

  • #2
    От: няма налягане нА маслото на ДВГ.

    Не и се плаши,свали капака на клапаните като я запалиш и виж,колко масло тече по кавала.(сигурен съм че тече ,щото лагерите да си ги надрал за 5мин,без масло.)Имаш ли масло горе значи го качва на всякъде,виж,някой боклук да не е заседнал преди датчика.

    Коментар


    • #3
      От: няма налягане нА маслото на ДВГ.

      и баща ми така ми казва понеже цел живот е карал СССР

      Коментар


      • #4
        От: няма налягане нА маслото на ДВГ.

        Здравей колега,една идея ми се вьрти в главата,но не сьм много сигурен -би трябвало да се получи.Преди да запалиш разглоби едно старо делко вземи привода зацепи и с една дрелка пробай да завьртиш ,би трябвало да качи масло до клапаните.успех
        Мартин Димитров
        УАЗ

        Коментар


        • #5
          От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

          е какъв е смисъла на това упражнение като рафела на делкото е здрав

          Коментар


          • #6
            От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

            Виждал съм кавал с пробита тапа.Вярно беше на Москвич , но същото положение.Уж всичко наред , а налягане няма.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

              Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
              ЗДР. Няма налягане на маслото на часовника .Така я карам вече около половин година
              .
              И аз я карам горе долу толкова с налягане...нула! Тия датчици са хвани единия удари другия. Смених 3-4 и все тая,докато не отидох в сервиз където имат манометър който завиха на мястото на датчика. Така Уаза работи около половин час и налягането не мръдна от 3,5 . Направи го,сигурен съм че и при теб ще е така.
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #8
                От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                е направих го май не четеш Колега само че манометара не помръдна

                Коментар


                • #9
                  От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                  Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
                  е какъв е смисъла на това упражнение като рафела на делкото е здрав
                  има време,ще разберете
                  успех.
                  Мартин Димитров
                  УАЗ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                    Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
                    е направих го май не четеш Колега само че манометара не помръдна
                    Напротив , чета но и ти виж какво си написал...къде си завил някаква тръбичка.
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                      Първоначално публикуван от xarsi Преглед на мнение
                      има време,ще разберете
                      успех.
                      Е добре де,ти като знаеш що не вземеш да кажеш,няма боб да хвърляме сега (за това е и форума) Или знаеш не знаеш..."Има време ще разберете"
                      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                        Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                        Напротив , чета но и ти виж какво си написал...къде си завил някаква тръбичка.
                        Завил съм трабичката на манометара на мястото на датчика-патрона за аварйната лампа за ниско налягане на маслото,която се намира на таблото отгоре.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                          Преди да мериш налягането отвий датчика, завърти на стартер и виж дали ще текне масло.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                            Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                            Преди да мериш налягането отвий датчика, завърти на стартер и виж дали ще текне масло.
                            +1 Възможно е да са запушени, че там няма циркулация на масло.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няма налягане нА маслото на ДВГ

                              Оказа се скапания маслен филтър сделан в Украйна,след сваляне на датчици,проверка на маслена помпа,основни и биелни лагери всичко работещо те той филтара

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X