Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протекторна жилетка + текстилно яке?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Протекторна жилетка + текстилно яке?

    Сериозно обмислям варианта да разкарам вградените протектори на якето и да използвам жилетка отдолу вместо тях. Идеята ми е да използвам якето само като климатична и абразивна бариера.

    Причините са основно две:
    + По-добра защита.
    + Писна ми да махам и слагам протекторите при всяко пране. Не че е нещо кой знае какво ама ме дразни.
    + Както и да регулирам каишките протекторите все шават леко и не стоят плътно на мястото си, особено тези на лактите.

    Евентуалните минуси които виждам:
    - Ритуала по обличането и събличането на доспехите ще се удължи.
    - Дали ластиците и материята на жилетката няма да запарват в зоните на контакт с тялото? Не съм обличал никога жилетка не знам как е положението.
    - Има ли вероятност пласмасариите по жилетката да наранят водоустойчивата мембрана (горе- или тамдругонещоси-текс). Говоря за случая, в който тя е сваляема а не вградена в самото яке. На практика тя ще стои директно върху жилетката.

    Ако някойе пробвал да сподели опит...

    Поздрави.
    Калин - О88 б579I9I
    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

  • #2
    От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

    Така карат на рали "Дакар" , защитата е много по-добра , така , че няма проблеми , само якето трябва да ти е по-голямо като размер.

    След 4:30

    Последно редактирано от motor_men; 17-06-15, 15:39. Причина: клип
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

      Аз карам така, защото си взех без много да мисля едно бая по-голямо яке втора употреба - текстил и кожа по раменете/лактите.
      Ризницата го упълва и така не прави въздушни джобове, но е два размера по-голямо отколкото ми трябва за без ризница
      Над 20 градуса спреш ли, на момента трябва да се съблечеш...
      Subaru Impreza 2.0 '98
      Honda Africa Twin RD07 '95
      Honda Africa Twin RD07А '96

      Коментар


      • #4
        От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

        Да използвам темата. А някой кара ли само по жилетка? И какви са особеностите. Купих си една с цел лятото да карам само по нея/ разбира се отдолу с дълги ръкави фланелка/. Още не съм я пробвал.
        Карам голям "струг"/BMW R1100GS/.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

          Зависи от модела , много вероятно е при по-висока скорост да започне да се размества и да се движи по тебе , дори може и да почне да се разпада.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Зависи от модела , много вероятно е при по-висока скорост да започне да се размества и да се движи по тебе , дори може и да почне да се разпада.
            Acerbis Koerta
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

              Трябва да пробваш при по-висока скорост как ще се държи , при ниска скорост няма да имаш проблеми.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                Acerbis Koerta
                Немаш ядове!
                Нали знаеш, че карам с такава и яке отгоре. Винаги!!!
                Дали може да караш само по ризница ... ДА може.
                Но само на къси дистанции.
                Като стане 35-40 градуса .. ще разбереш защо карам с яке и при 50 градуса!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                  За най-големите жеги, като миналия уйкенд карам с RICHA mesh, което на практика си е само протектори и мрежа. При по-студени утрини и ли вечери си е студено с него, тогава обличам и кожения елек отгоре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Немаш ядове!
                    Нали знаеш, че карам с такава и яке отгоре. Винаги!!!
                    Дали може да караш само по ризница ... ДА може.
                    Но само на къси дистанции.
                    Като стане 35-40 градуса .. ще разбереш защо карам с яке и при 50 градуса!
                    Да бе забравих, че караш с такава То и аз съм си приготвил едно тънко яке за отгоре....
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                      Принципно може. Протекторните жилетки имат колани за регулиране по ръцете, раменете, тялото и лягат достатъчно плътно. Няма как да се "вее". Добре е да слагаш колан за кръста да пази от вятъра. Имай предвид също, че карането само по жилетка в много топло време предизвиква много по-голямо изпарение от тялото отколкото с яке и трябва да пиеш много, ама много вода за да не се обезводниш.
                      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                      Коментар


                      • #12
                        От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                        Принципно може. Протекторните жилетки имат колани за регулиране по ръцете, раменете, тялото и лягат достатъчно плътно. Няма как да се "вее". Добре е да слагаш колан за кръста да пази от вятъра. Имай предвид също, че карането само по жилетка в много топло време предизвиква много по-голямо изпарение от тялото отколкото с яке и трябва да пиеш много, ама много вода за да не се обезводниш.
                        Аз си имам "камилска торба" и с нея карам лятото. Намеренията ми бяха да ми е по хладно като карам лятото..явно разликата няма да е голяма
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                          Ами, без да те обезсърчавам, няма да е голяма. Аз карах с жилетка преди в жегите. Като сложиш колана разликата не е кой знае каква от вентилирано яке. Имайки предвид, че на път така или иначе трябва да носиш якето (току заваляло и застидяло) смисъла се губи. Виж, за каране в града или до съседното село е ок.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #14
                            От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                            Можеш да сложиш кросова тениска в/у жилетката, но и аз предпочитам яке в най-големите жеги. Много бързо го свалям като спра
                            Аз си карам с вградените протектори, правил съм се на тестова кукла, работят.

                            П.П. Току-що го пуснах да се пере, този път заедно с вградените му протектори - последните няколко горски карания бяха подгизнали от пот, чак обръщах гръбния на връщане

                            Коментар


                            • #15
                              От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

                              Аз в града не карам. Много рядко се случва. Ще я провбвам тези дни ще преценя
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X