Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Протекторна жилетка + текстилно яке?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

    С хубаво вентилирано яко нямаш никакви ядове на жегата... стига да си в движение... спреш ли и започваш да се вариш в собствен сос. И аз съм на мнение, че бронята е добро решение за градско каране ( често спиране и висене по светофарите ), но за продължително каране хубавото яке е по-удачен избор.

    Коментар


    • #17
      От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

      Само по протекторна жилетка на дълго и с голям струг дори си е рисково. При евентуален инцидент, като почнеш да се суркаш и търкаляш по Хасфалта жилетката ще се разпадне за нула време, защото самите протектори, колкото и да са добри са свързани само с мрежичка, която лесно се разкъсва. Виж с яке отгоре е съвсем друго и защитата е на много добро ниво. А коертата е една от добрите и качествени жилетки. Аз съм минал на комбиниран вариант - разпарчетосах една коерта и съм вградил протекторите в якето, като дадох да му ушият допълнителни джобове. Така и в жегата е по-поносимо.Според мен оригиналните протектори в якетата не струват особено и не осигуряват добра защита.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #18
        От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

        Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
        ....Според мен оригиналните протектори в якетата не струват особено и не осигуряват добра защита.

        Абе.. и да и не.. не е точно така... Аз имам среден към висок клас яке и панталон Ревит и наистина гърбът, с който дойде веднага замина в кофата и го смених с подобно нещо https://www.louis.de/en/artikel/supe...?list=89766009
        Същите протектори, но ребранднати и с леко друга форма ги слагат/ха на най-високия клас якета Ревит, както и ги продават като ъпгрейд ( естествено и цената е друга ).
        Ако не се лъжа, обаче, протекторите на лактите и коленете на екипа ми са от същия материал и сертифицирани за защита ниво 2 ( ниво 1 - подходящо за велосипеди, ски, сноуборд и т.н., ниво 2 - подходящо за моторизъм ).
        Та на кратко - скъпите екипи идват с подходящите протектори, евтините - с кръст, чесън и молитвеник. При добро желание човек може да ъпгрейдне екипа си с подходящи протектори.


        edit:
        Така.. сега си поприпомних как точно седяха нещата с горните протектори.
        Производителят е SAS-TEC ( http://www.sas-tec.de/en/protectors/back-protectors/ ). Те правят протектори за различни марки - супершийлд, ревит, хелд.. като и цената съответства на марката. На сайта на производителя може да се прочете повече за самия материал. Когато си купувах нещата, това беше върха на сладоледа, сега вече може да има и по-нови, по-модерни и по-качествени материали.
        Последно редактирано от _kalata_; 25-06-15, 06:25.

        Коментар


        • #19
          От: Протекторна жилетка + текстилно яке?

          Аз също смених "гърба" на ревита.

          В момента има много якета втора употреба и то от добри фирми. Захабени са,но за експеримента ще свършат работа. Така, че ще се обзаведа с едно с два рамера по голямо за да мога да "вкарам" жилетката.
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X