Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

    Угасна нещо пък 35градуса и веселба. Измъкнах го вчера изпод таблото подадох му ток и върти. В коша бъзиках- разкачах и закачах букси.
    Копчето на таблото, ако съм на климатик и поставя на "офф"- изгася климатика, но 4-те положения няма никой.
    Има ли някакъв блок за управление, понеже все пак са 4 степени, и къде се намира? Има ли вариант да се измъкне само частта около копчето/плъзгача/ без да събарям таблото?
    Някой да се е заигравал там?
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

    Вариантите са доста,включително зарежда ли ти алтернатора,второто реле в кутията от вън,една плочка със резистори на въздуховода,бушон и т.н.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

      Бушоните ги прегледах- няма изгорели. Релето което е до това на клаксона го завъртях с всички други- пак не тръгва.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

        Излезе резисторен блок. Маха се жабката- две щипки вътре в нея, с клещи и права отвертка. Вижда се букса с 4-5 извода, закрепена на въздуховод/кутия/м, която прилича на малък дебитомер. Държи се с два болта. Като се изкара по периферията има едни пластмаски зад които се виждат спойките. Пише да не се ремонтира- аз не ремонтирах само презапоих. Пластмаските отстрани ги поочупих за да се отвори фронт за работа. Вече дуа, да го е.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Излезе резисторен блок. Маха се жабката- две щипки вътре в нея, с клещи и права отвертка. Вижда се букса с 4-5 извода, закрепена на въздуховод/кутия/м, която прилича на малък дебитомер. Държи се с два болта. Като се изкара по периферията има едни пластмаски зад които се виждат спойките. Пише да не се ремонтира- аз не ремонтирах само презапоих. Пластмаските отстрани ги поочупих за да се отвори фронт за работа. Вече дуа, да го е.

          Жив и здрав да си колега. Имах същия проблем и го отстраних успешно благодарение на коментара ти по темата. При мен направо бяха разпоени две от спойките в резисторния блок.Сега торнадо.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

            Сменяйте си филтрите на време, за да ги нямате тия проблеми. Иначе най-често в резисторния блок гори термозащитата, поради недосатъчно обдухване (запушен филтър).
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

              При мен беше от зaпушени отвори зa изтичaне нa водaтa. След проливен дъжд беше нвлязло водa и се чу няколко пъти "съскaне" в зaвой. Нa следвaщия ден пaрното го нямaше. Не знaм колко се нaгрявa тоя елемент и точния принцип нa рaботa, но съм сигурен че е следствие нa водaтa.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Сменяйте си филтрите на време, за да ги нямате тия проблеми. Иначе най-често в резисторния блок гори термозащитата, поради недосатъчно обдухване (запушен филтър).
                Къде е филтъра на фронтерата ?
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

                  Забравили са да го сложат в завода.Това за фронтера А .За Б не знам как е.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с вентилатор за парно Фронтера.

                    Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                    Забравили са да го сложат в завода.Това за фронтера А .За Б не знам как е.
                    Пак са забравили, явно в един завод е правена
                    no signature no problems

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X