Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Правилните въжета - LANEX и TENDON

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Освен да четем може ли и да питаме

    Този метод има ли недостатъци



    Иначе поне на мен до сега не ми се е налагало да развръзвам въже за теглене или ухото му да е голямо че да ми пречи за нещо
    По аналогичен начин се "ушива" ледкора.Ледкора се къса но възела не поддава.Недостатъци не съм забелязъл.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #77
      От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Пращай 10м.
      Офис Еконт,гр.Раднево,Георги Георгиев,0899113720
      Благодаря!
      Не разбрах,ще си получа ли въжето?
      Може и догодина,не е проблем.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #78
        От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Не разбрах,ще си получа ли въжето?
        Може и догодина,не е проблем.
        Извинявай, че не съм писал. Много движение в темата и съм пропуснал. Въжетата (и твоето и на другия колега са изпратени и утре ще си ги получите. Вързал съм два възела в краищата и на твоето въже, което не си искал, но те не са стегнати и лесно ще си ги развържеш, ако не то допада.

        Поздрави.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #79
          От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Извинявай, че не съм писал. Много движение в темата и съм пропуснал. Въжетата (и твоето и на другия колега са изпратени и утре ще си ги получите. Вързал съм два възела в краищата и на твоето въже, което не си искал, но те не са стегнати и лесно ще си ги развържеш, ако не то допада.

          Поздрави.
          Утре ще го взема,че днес бях на работа.
          Ще видя какво си вързал,все пак съм риболовец от доста години. / в кръга на шегата де/
          Благодаря!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #80
            От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Утре ще го взема,че днес бях на работа.
            Ще видя какво си вързал,все пак съм риболовец от доста години. / в кръга на шегата де/
            Благодаря!
            Ако го използваш за нещо интересно, ще се радвам да кажеш за какво и какви са ти впечатленията.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #81
              От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

              Получих си въжетата преди почти 2 седмици .
              Благодарен съм на колегата . Предвидливо ми беше сгънал възлите .
              Което обаче за мен не е най-добрата идея .
              реших АЗ ДА СИ НАПРАВЯ каквото трябва - т.е. да си направя 'ушите" (края на сапана , гашата) сам .
              С капрон и тиксо направих едни "чудеса" .

              Днес се наложи (абе исках да си тествам майсторлъка ) да изтегля една закъсала кола , форд транзит , инкасо , брониран .
              Около 3,5 тона (моята е 1100кг)
              Шоферчето почна да се смее;'... с тая пиклива витарка и ти шса закъсаш ...'

              Та каквото трябваше се СЛУЧИ - "изкарах дънер с колело" от първия път ...
              Инкасото си замина . Аз си прибирам 10 метровото въже ... и виждам - УШИТЕ са много по-малки и гашите са усукани .

              Та - само шиене му е майката .
              И почнах днес едното въже . не съм го довършил щото стана ракиено време.
              Снимки има - ако пожелаете , ще пусна .

              Коментар


              • #82
                От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                Когато ще се прави постоянно "ухо" е добре да се сложи кауш в него. Той позволява равномерно разпределение на натоварването като не позволява въжето да се пречупи, предпазва чисто механично. Недостатък е, че се губи гъвкавост.

                Не си заплел гашите добре и комбинирано със динамично натоварване и неправилна позиция е довело до приплъзването и усукването им. Пробвай пак, ще стане.
                Аз лично смятам, че ако търсим гъвкавост и универсалност при ползването н въжето от възлите по-добро няма.
                I get High by going Down

                Коментар


                • #83
                  От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Разбира се. 13 милиметровото въже има минимална издържливост 4200 кг и което е по-важно - изключително дебела броня (46 % от масата на въжето). Това го прави подходящо за неподходящи условия - например за теглене на кола или джип. Въжето е изцяло полиамидно, т.е. въпреки, че е класифицирано като полустатично много добре понася удари и абсорбира енергията от тях. Разтегкивостта до скъсване е над 30 %. Важно е да се има предвид, че въпреки, че на пазара продават едни сукани въжета по 20-30 мм диаметър, в действителност това въже е много по-плътно от тях (109 г/м) и далеч не е по-слабо от тях.
                  Имам наличност от него много - 10м черно, 15м черно, 20м черно, 40м черно, 50 м бяло. Стандартната цена е 5.28 лв/м с ДДС, вмомента ви предлагам цена от 3.99 лв или 10 м. на цена 39.90 лв с ДДС.
                  Здравей!Важи-ли-още-офертата?-Ако-важи,прати-ми-10м.-но-с-уши,че-хич-не-ме-бива-да-вързвам-възли!Адрес-ще-изпратя,ако-е-валидна-офертата-още-на-лични!----Благодаря!-(ама-че-шантаво-се-пише-вече-във-форума!!)
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #84
                    От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                    Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                    Здравей!Важи-ли-още-офертата?-Ако-важи,прати-ми-10м.-но-с-уши,че-хич-не-ме-бива-да-вързвам-възли!Адрес-ще-изпратя,ако-е-валидна-офертата-още-на-лични!----Благодаря!-(ама-че-шантаво-се-пише-вече-във-форума!!)
                    Давай адрес и за много години!
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #85
                      От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                      имало оферта и за 'УШИТИ'' работи
                      Ми аз за какво блъсках баят време?
                      Вярна е приказката: "който не е силен у главата, е силен у краката" .

                      Иначе след новата постановка (моята ) , 4 броя са ми в дневника.
                      И всичките на нашата улица - май вече трябва да окача табела с тарифа.
                      Едното въже не се ползва , другото се амортизира на мах - опита ще покаже как е най-правилно.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        имало оферта и за 'УШИТИ'' работи
                        М
                        Моите възможности се простират до това да вържа по един правилен възел в краищата на въжето. Това, както вече коментирахме има своите предимства и недостатъци спрямо шиенето или сплитането, но аз така или иначе само това предлагам за сега

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        Иначе след новата постановка (моята ) , 4 броя са ми в дневника.
                        И всичките на нашата улица - май вече трябва да окача табела с тарифа.
                        Едното въже не се ползва , другото се амортизира на мах - опита ще покаже как е най-правилно.
                        Кажи като успееш да го скъсаш... и как точно
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #87
                          От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                          Аз за скъсване не знам ама една осмица така я затегнах с теглене че няма никакъв шанс за разплитане. Не че е фатално де.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                            Разбира се. 13 милиметровото въже има минимална издържливост 4200 кг и което е по-важно - изключително дебела броня (46 % от масата на въжето). Това го прави подходящо за неподходящи условия - например за теглене на кола или джип. Въжето е изцяло полиамидно, т.е. въпреки, че е класифицирано като полустатично много добре понася удари и абсорбира енергията от тях. Разтегкивостта до скъсване е над 30 %. Важно е да се има предвид, че въпреки, че на пазара продават едни сукани въжета по 20-30 мм диаметър, в действителност това въже е много по-плътно от тях (109 г/м) и далеч не е по-слабо от тях.
                            Имам наличност от него много - 10м черно, 15м черно, 20м черно, 40м черно, 50 м бяло. Стандартната цена е 5.28 лв/м с ДДС, вмомента ви предлагам цена от 3.99 лв или 10 м. на цена 39.90 лв с ДДС.[/QUOTE]
                            Искам и аз едно, моля, 10 м.. С възли в двата края.
                            Асеновград, ЕКОНТ централен офис, 0898741068, Румен Минчев.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                              Здравейте, ако има още 13 мм въже с издържливост 4200 кг искам 20 метра(може и 2 по 10) Стара Загора офис на Еконт на
                              улица „Хаджи Димитър Асенов“ 95, 0878056300, Любомир Янков

                              Коментар


                              • #90
                                От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                                Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                                Когато ще се прави постоянно "ухо" е добре да се сложи кауш в него..... Недостатък е, че се губи гъвкавост.

                                Не си заплел гашите добре
                                Колега - ако можеше да се заплете качествено - аз съм човека . Въжето е сноп от усукани снопчета микро-нишки , облечено в оплетка .
                                Мога да го заплета - няма да го покрия качествено .
                                Аз за кауша - сам си отговорил какъв е проблема .

                                Това в никакъв случай не е въже за товарна дейност - което означава , че кауша не му е мястото там .
                                Мислех си разни неща , за ръчно оплитане на клупа - няма да стане качествено .
                                Предпочетох да си седна в гаража на столчето и да си зашия малко въже с капрон.
                                Практиката ще покаже къде съм сбъркал.
                                За всеки случай дублирам . Вместо едно правя две по 10 м .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X