Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Правилните въжета - LANEX и TENDON

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

    Дебело 25-30мм динамично си имам, за това кажи как и от къде мога да си взема това за 25лв. Аз съм от Овча купел и работя в Люлин.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #17
      От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

      Ако ти трябва фактура ми пусни данни на ЛС. Мога да ти го пусна със Спиди или Еконт или да се чуем по телефона и да се уговорим нещо в движение да ти го дам лично, тъкмо ще ти покажа 2-3 възела, ако искаш.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

        Понеже се сдобих с въпросното въже, та сега започват едни въпроси относно възлите...
        Като за начало правилно ли съм изпълнил двойно тъкаческия възел, и той ли е най- добрия вариант за съединяване на две въжета.

        Също така коя от двете осмици е по- правилна и по- здрава, при положение, че искам да ползвам въжето от две.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от mmtrance; 16-06-15, 17:45.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #19
          От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          ...По отношение на АТВ-то - мога да ти предлоца да вземеш едно късо (до 10 м) 10 мм въже (като тов най-горе, червеното, 25 лв.) което да използваш за дърпане на АТВ-то с друго МПС. То е найлоново, и макар да не се разтяга като динамично въже много добре ще поема резките удари от тегленето. Такова въже, но малко по-дебело (12-13 мм) е отлично за теглене на автомобил по път и служи десетки пъти по-дълго от най-хубавите продавани по бензиностанциите.... (ДА НЕ СЕ БЪРКА С ВЪЖЕ ЗА ДИНАМИЧНО ИЗТЕГЛЯНЕ НА ЗАТЪНАЛ ДЖИП - ТАМ Е ДРУГА БИРА!!!)Освен това въже, ако се заиграваш по дерета мога да ти препоръчам да вземеш и едно по-дълго (и тънко) въже с което да правиш полиспасти и др системи за изтегляне, с които можеш да вадиш АТВ-то по бързо от ел. лебедка. Има едно супер здраво 6 мм въже от ARAMID, издържащо 1700 кг при тегло от 22 г/м (наполвина на толкова здраво стандартно въже). Отлично е за целта, само дето е малко скъпо - 4-5 лв/м. Може да вземеш и обикновено, 7-8 мм за тази цел, което ще е много по-евтино. За бързо откачане и закачане, ако е за АТВ а не за джип, спокойно може да използваш алпийски карабинери като тези:Само мераклии ми дай...
          На практика за теглене с малка скорост по криви горски пътеки 10 м. е много дълго, а за извличане от дерета в 50% от случаите стига. Ако е 15 м. ще покрие поне 90% от случаите, а не се случва често да вадим машина от дере. Сега въжето, което ползвам тежи 0,55 кг с куките и е дълго около 4,5 м. Ако ползвам 1 по-тънко въже 10 м и го сгъвам на 2 /двата карабинера закачам за задния бар на дърпащата машина, а въжето минава през предния бар на дърпаната машина/ ще има ли проблем с износване на въжето по средата?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Понеже се сдобих с въпросното въже, та сега започват едни въпроси относно възлите...
            Като за начало правилно ли съм изпълнил двойно тъкаческия възел, и той ли е най- добрия вариант за съединяване на две въжета.

            Също така коя от двете осмици е по- правилна и по- здрава, при положение, че искам да ползвам въжето от две.

            На единичната ти осмица ми се струва, че намотката на левото въже/край трява да минава "под" този на десния ( това за горната врътка ), но може и да греша де ( отдавна не съм връзвал ). Това така или иначе влияе основно не развързването.

            За съединяването - зависи какви въжета и с каква цел съединяваш. Аз лично предпочитам прав ( рифов ) с евентуално "доосигуряване" на свободните краища.


            p.s. Ето едно файлче за възлите от катерачна гледна точка http://dox.bg/files/dw?a=4a487173a8
            Последно редактирано от _kalata_; 17-06-15, 21:34.

            Коментар


            • #21
              От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              За 25 лв. мога да ти дам 10 м x 10 мм полустатично въже Tendon което издържа 3100 кг , и ще ги издържи наистина.
              Може ли едно и за мен?
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #22
                От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                На единичната ти осмица ми се струва, че намотката на левото въже/край трява да минава "под" този на десния ( това за горната врътка ), но може и да греша де ( отдавна не съм връзвал ). Това така или иначе влияе основно не развързването.
                Има едно преминаване на въже върху въже в този възел,, но не е фатално. По принцип всеки възел трябва да е "подреден" - въжетата трябва да са успоредни едно на друго в целия възел и да не преминават едно върху друго, тъй като при критично натоварване пречупването на въжето в тези точки води до неговото отслабване. По отношение на раззвързването трябва натоварения край на жъжето да е най-горния на витките за да "натиска" и дозатяга възела при натоварване. Осмицата по принцип няма склонност към саморазвързване, затова не е чак толкова важно.

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                За съединяването - зависи какви въжета и с каква цел съединяваш. Аз лично предпочитам прав ( рифов ) с евентуално "доосигуряване" на свободните краища.

                Тук не си прав. Двойния тъкачески възел е най добрия за съединяване на две въжета. Може и троен, особено при по хлъзгави въжета, като арамидните например. Евентуално може да се използва и насрещно вплетена осмица. По отношение на рифовия възел - несъмнено всеки възел има своите качества и приложение но рифовия възел КАТЕГОРИЧНО НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА ОТГОВОРНИ НАТОВАРВАНИЯ! Причините за това са поне три. 1. Рифовия възел отнема близо 50 % от здравината на въжето! 2. Рифовия възел има склонност както към саморазвързване, така и към приплъзване, а при неправилно натоварване и къмм "обръщане", което води до това да спре да е възел изобщо. и 3. но много важно - въпреки че изглежда лесен предразполага към грешно изпълнение с фатални последствия.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #23
                  От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                  Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                  Може ли едно и за мен?
                  Разбира се. Трябват ми адрес, телефон, име на получателя и данни за ф-ра, ако е необходима. Може и на лично.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #24
                    От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Тук не си прав. Двойния тъкачески възел е най добрия за съединяване на две въжета. Може и троен, особено при по хлъзгави въжета, като арамидните например. Евентуално може да се използва и насрещно вплетена осмица. По отношение на рифовия възел - несъмнено всеки възел има своите качества и приложение но рифовия възел КАТЕГОРИЧНО НЕ СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА ОТГОВОРНИ НАТОВАРВАНИЯ! Причините за това са поне три. 1. Рифовия възел отнема близо 50 % от здравината на въжето! 2. Рифовия възел има склонност както към саморазвързване, така и към приплъзване, а при неправилно натоварване и къмм "обръщане", което води до това да спре да е възел изобщо. и 3. но много важно - въпреки че изглежда лесен предразполага към грешно изпълнение с фатални последствия.

                    Не съм твърдял, че е най-добър.. като цяло не ми се е налагало да навръзвам осигурителни въжета - в спортното катерене сме ползвали само цели.
                    Рифов като цяло ми харесва заради простотата си и с него съм привързвал основно инвентар или разни неотговорни неща в бита и сред природата. Също ми харесва, че и обикновено лесно се развръзва.
                    Между другото да ти се намира метериал за това кой възел колко "отслабва" въжето, че съм позабравил тия неща...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                      Много полезна тема, от мен един линк с възли
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        ...
                        Между другото да ти се намира метериал за това кой възел колко "отслабва" въжето, че съм позабравил тия неща...
                        На много места може да намериш различна (понякога твърде различна) информация за здравината на възлите. За съжаление малко от тази информация е достоверна, подкрепена с конкретни цитирани изследвания. Много често е препредадена 100 пъти от различни източници и манипулирана от личното мнение на автора. Това става лесно - напр. всеки лабораторен тест освен резултат има и разпределение на резултатите от отделните опити и неопределеност ( грешка) и т.н. и като прочета аз че осмицата има от 60 до 80 % от здравината на въжето, а булина от 50 до 65 %, обаче аз се кефя на булина, като си пиша моето ръководство ще напиша (съвсем неволно) че осмицата има здравина около 60 %, а булина.... 65%... това е по малко вероятно, защото все пак повечето хора знаят че булина е по-слаб, но пък ако съм от отричащите булина (това племе е много разпространено) може да напиша (пак неволно) че булина има здравина 50%, а осмицата 80% - това твърдение е също толкова грешно, колкото и предното...

                        Ето това изследване, проведено от Lyon по поръчна на Health and Safety Executive преди десетина години е много дообре направено (според мен) и аз често сверявам информация от него:
                        http://www.hse.gov.uk/research/crr_p...1/crr01364.pdf
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #27
                          От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                          И аз си харесах, скоро ще се сдобия с въженце
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: Правилните въжета - LANEX и TENDON



                            Бърза и много специална оферта за катерачи: Динамично въже Tendon Master 9.4 mm complete shield 60m - страхотно въже, леко, много здраво поради SBS конструкцията на бронята, минимална сила на удара и с пълна импрегнация на сърцевина и броня. Топло топло - излязло от завода през май 2015г .
                            Цена 307 лв с ДДС
                            Предлагам го временно на доставната му цена от 219 лв с ДДС!
                            Временно налично

                            Заб: Това въже избрах след дълго проучване за себе си. Тъй като все още не е разопаковано, го предлагам на дилърската му цена, а аз пак същото ще си взема със следващата доставка Супер готин цвят- каквото и да пише на етикета на едно въже, не ме ли изкефи шарката няма шанс
                            Последно редактирано от icerunner; 28-06-15, 20:53.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #29
                              От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                              И една седалка, само сега на доставна цена:


                              Универсална седалка, универсален размер, супер лека и компактна. Отлична както за осигуряване при планински преходи, спелеология и каньонинг, така и за комплект за евакуация, за яхти в бурно море или просто да седи в джипа за всеки случай

                              Редовна цена: 52 лв.
                              Налична.
                              Цена (доставната), валидна до следващата поръчка: 38 лв с ДДС!
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #30
                                От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                                Пфу... защо не е с халка...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X