Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Правилните въжета - LANEX и TENDON

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    13 mm х 10 m = 39.90 лв. Възлите са по желание и без пари
    Дали има от тези въжета, да си взема едно, да се търкаля в багажника?
    Ако може с възли.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Здравей,
      почвам отзад напред
      За в раницата смело мога да ти предложа идеално въже: Tendon 7.9 Alpine - 20 м. Въжето е изключително леко, гъвкаво и удобно за работа. Предназначено е специално за осигуровка при планински преходи, изкачвания и траверси. Позволява спускане на къс рапел от някой ръб, осигуровка на група до 3-4 човека при траверс и дори леки изкачвания в свръзка. Отговаря на стандарт за двойно въже и близнак. Теглото е едва 39 г/м или 20 м тежи 780г. скатано има резмер на кутия бира... Цената е 60 лв, имам го налично и мога да го дам за 45 лв


      Имам и ено 8.6 мм динамично въже Tendon Hattrick което е със специална конструкция - мажду сърцевината и бронята има допълнителна оплетка, която не позволява пришлъзване дори при пълно разкъсване на бронята. Това, заедно със SBS конструкцията на бронята го правят много издържливо на протриване и прорязване в ръбове. Теглото е 50 г/м, имам налично 35 м, тъкмо ако си отрежеш за работа ще ти остане за в раницата Каталожна цена 133 лв, мога да го дам за 96 лв с ДДС.



      Статик 9 мм нямам наличен, очаквам доставка. Имам 10 мм цвят камуфлаж, 10.5 мм Speleo и 10.5 мм Speleo special. Ако те интересува тънко и здраво въже за полиспасти имам 6 мм чиста 100% dyneema което тежи само 20г/м и издържа 1800 кг (колкото 9 мм въже) при практически нулева елонгация... Само цената е малко по висока, но ще направя каквото мога, ако те интересува. Имам налично почти 100 м.
      Здравей, колега!
      Извинявай за мълчанието, ама се явиха задачи, а и средствата се отклониха към тях. Иначе съм изкушен много, но не мога преди края на месеца да реагирам финансово, за което моля за извинение. Ще имам грижата при първа възможност да се обадя и да взема нещата.
      Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
      Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
      0886500886
      LZ2TDK

      Коментар


      • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Дали има от тези въжета, да си взема едно, да се търкаля в багажника?
        Ако може с възли.
        Вече има А скоро ще има и комплекти с 5-тонни карабинери
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

          Здравей , може ли да ми препоръчаш въже с дължина 50 до максимум 70 метра. Не съм сигурен кое е по добър вариант статично или динамично . Употребата ще е за спускане по сгради , покриви и отвесни стени . Колани съм си взел качествени , но нямам идея за въжето . Трябва ми нещо на което да може да се виси без притеснение .

          Коментар


          • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Здравей , може ли да ми препоръчаш въже с дължина 50 до максимум 70 метра. Не съм сигурен кое е по добър вариант статично или динамично . Употребата ще е за спускане по сгради , покриви и отвесни стени . Колани съм си взел качествени , но нямам идея за въжето . Трябва ми нещо на което да може да се виси без притеснение .
            Разбира се. Трябва ти полустатично въже тип А, което хората често наричат "статично" защото не е "динамично" Полустатичните въжета се тестват както на статични натоварвания, така и на определени динамични и грубо казано имат не малка елонгация при динамично натоварване, но дота по-малка от тази на динамичните. Тип А на кратко означава full size въже, отговарящо на всички изисквания за да виси на него човек с пълна екипировка или двама в случай на спасяване. На въже Тип B също може да се виси, но с много допълнителни условности, които едва ли те вълнуват. Обикновено за целите които си изброил се използва въже с диаметър от 10 до 11 мм. Това е най-общо казано. От там насетне всеки авторитетен производител има по 10 модела отговарящи на тези критерии, всеки със специфичните си качества. От гамата на Tendon бих ти препоръчал static 10 като супер леко и удобно за работа въже, speleo 10.5 като много здраво и износоустойчиво и
            speleo special като едно от най-добрите въжета за работа които съм използвал - прозрение до което съм стигнал за около 20 години през които съм убил около 10 километра въжета
            Освен Tendon, добри въжета в Европа се предлагат от Edelrid, Mammut, Beal (Petzl). Има и други разбира се.

            Ако мога да съм полезен с още нещо свиркай.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

              Благодаря за изчерпателния отговор . Бих искал да ми предложиш нещо което имаш налично . След около 7-8 дни ще имам транспорт , ако може преди това да е пристигнало до Варна ще е отлично . Ако има възможност - Варна , за Георги Атанасов тел . 0897849418 . Еконт за предочитане .

              Коментар


              • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                Благодаря за изчерпателния отговор . Бих искал да ми предложиш нещо което имаш налично . След около 7-8 дни ще имам транспорт , ако може преди това да е пристигнало до Варна ще е отлично . Ако има възможност - Варна , за Георги Атанасов тел . 0897849418 . Еконт за предочитане .
                Ще имаш въже. Утре ще видя склада и ще ти дам предложения.
                Поздрави!
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                  Ето какво имам да ти предложа:
                  Tendon Static 10.0 mm, 70 m, червено на цвят, цена: 2.10 лв/м или 147 лв. за 70 м.
                  Tendon Static 10.5 mm, 80 m, червено на цвят, цена: 2.25 лв/м или 180 лв. за 80 м.
                  Tendon Sпелео 10.5 mm, 50 m, бяло на цвят, цена: 2.30 лв/м или 115 лв. за 50 м.
                  Мога да изпращам урте, защото после ме няма за седмица.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                    Tendon Static 10.0 mm, 70 m, червено на цвят, цена: 2.10 лв/м или 147 лв. за 70 м .

                    Ето това ще е . Благодаря предварително .

                    Коментар


                    • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                      Ок, утре го пускам. Фактура?
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                        Не ми е необходима .

                        Коментар


                        • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                          Tendon Static 10.0 mm, 70 m, червено на цвят, цена: 2.10 лв/м или 147 лв. за 70 м .

                          Ето това ще е . Благодаря предварително .
                          Работи ли въжето, Пламен? Някакви впечатления?
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                            За мен е отлично , не съм експерт в областта де . Качествено е , а твоята цена е долу горе на половина от пазара в немско . Поръчах му няколко карабинера на еделрид , и едно григри + .

                            Коментар


                            • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                              [QUOTE=icerunner;2778032]В тази тема ще представя първокласните въжета на чешкия производител LANEX и алпийските въжета TENDON

                              Lanex е производител на синтетични въжета с история от 1949г. През последните три десетилетия индустрията в Чехия има изключителен прогрес и днес е LANEX е водещ производител на въжета за алпинизъм, яхти и индустриален достъп в Европа и света. В каталога на фирмата има стотици статични, динамични и специални въжета и предлага най-богатия избор, изключително качество и параметри и не на последно място много добри цени.

                              Правилното въже е една от най-често разискваните теми от инвентара и оборудването на всеки добре подготвен джип, затова и се надявам темата да е полезна за OFFRoad-Bulgaria.

                              Естествено цените на всички продукти за колеги ще са възможно най-добрите, като ограничени количества въжета ще се продадат на доставните цени.[/QUOTE

                              Някъде може ли да се разгледат предлаганите продукти?

                              Коментар


                              • От: Правилните въжета - LANEX и TENDON

                                [QUOTE=TLC HDJ 80;3259714]
                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                .......

                                Някъде може ли да се разгледат предлаганите продукти?
                                Доставяме всичко от гамата на Lanex/Tendon, съответно на www.mytendon.com може да получите информация за търсения продукт. Също така интересни и актуални предложения, вкл. за намалени цени публикувам в тази тема, а в магазина за спасителна екипировка www.TRD-Rescue.com има цяла категория за въжета.
                                Ако имате въпроси съм насреща.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X