Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    На снимките изглежда добре, в действителност не се знае. Стартера си е голям+ макар, че се отразява на килограмите.

    Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Здравейте група приятно ми е да се присъединя към вас. Бях горд собственик на Gas Gas EC 300 2013, но уви за кратко на първото каране мотора стегна и като започнах да го разглабям се оказа, че старият му собственик не беше никак коректен и не спомена нито един път че касетата на съединителя е чупена и я е заварил след като си говорихме няколко пъти след продажбата, но какво да се направи хора сякакви очи гледали очо плакали и сега трябва да намеря касета за съединителя, но не знам от къде заедно с ред други неща защото касетата се разпарчетьоса доста след закърпването за продажба. Затова се обръщам към вас със зов за помощ. Благодаря предварително на отзовалите се.

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Първоначално публикуван от Vpavlov90 Преглед на мнение
        Здравейте група приятно ми е да се присъединя към вас. Бях горд собственик на Gas Gas EC 300 2013, но уви за кратко на първото каране мотора стегна и като започнах да го разглабям се оказа, че старият му собственик не беше никак коректен и не спомена нито един път че касетата на съединителя е чупена и я е заварил след като си говорихме няколко пъти след продажбата, но какво да се направи хора сякакви очи гледали очо плакали и сега трябва да намеря касета за съединителя, но не знам от къде заедно с ред други неща защото касетата се разпарчетьоса доста след закърпването за продажба. Затова се обръщам към вас със зов за помощ. Благодаря предварително на отзовалите се.
        Тука трябва да има,
        https://www.motocrosscenter.com.

        По точно тука.
        https://www.motocrosscenter.com/shop...-rms-4100.html
        Последно редактирано от Петьо Джартов; 25-01-19, 17:11.

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Първоначално публикуван от Vpavlov90 Преглед на мнение
          Здравейте група приятно ми е да се присъединя към вас. Бях горд собственик на Gas Gas EC 300 2013, но уви за кратко на първото каране мотора стегна и като започнах да го разглабям се оказа, че старият му собственик не беше никак коректен и не спомена нито един път че касетата на съединителя е чупена и я е заварил след като си говорихме няколко пъти след продажбата, но какво да се направи хора сякакви очи гледали очо плакали и сега трябва да намеря касета за съединителя, но не знам от къде заедно с ред други неща защото касетата се разпарчетьоса доста след закърпването за продажба. Затова се обръщам към вас със зов за помощ. Благодаря предварително на отзовалите се.
          Петър-ре6о 74 има всякакви части за двигател на 250 касетите са еднакви.

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Здравейте колеги,

            Имам едно питане моторът е гас гас ец 250 2008г. Машинката има разширителен съд+ перка с датчик и термостат от ендуропуро.ит, не разбирам много, но когато долея малко повече антифриз го изхвърля през една тръбичка под капачката, т.е не ходи в разширителният съд, изхвърля го директно през тази тръбичка, не трябва ли да ходи излишната течност в този съд ? или само ако прегрее отива антифриза в разш. съд. Ако някой ме светне на какъв принцип работи тази система, ще съм му благодарен и нормално ли е това, също се образува бяла пяна след каране и след няколко дена изчезва.

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Здравейте,

              Моторът е двутактов гасгас 300, има разширителен съд, та когато долея малко повече антифриз го изхвърля през една тръбичка до капачката, а не ходи в разширителният съд и перка с датчик, това нормално ли е, на какъв принцип работи тази система, един единствен път се е случвало, след като карам да има малко течност в разш. съд

              благодаря предварително

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Провери си маркучите.

                Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • Имам нужна малко помощ. Мотора е Gas Gas Pampera 250 2003г.Не мога да намеря от къде се налива маслото в скоростите.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                    Имам нужна малко помощ. Мотора е Gas Gas Pampera 250 2003г.Не мога да намеря от къде се налива маслото в скоростите.

                    Моторно масло
                    Да ти имам проблема - зад педала на задната спирачка,шестограм ти трябва и малко да мрьднеш спирачката, 10W40 750сс


                    10та страница

                    https://gasgas.com/index.php?mact=CG...template=false

                    Масло скорости мммммм в междинна година ти е мотора,виж тоя какво обяснява, 1:50 от клипа

                    Последно редактирано от BENZBOSS; 24-01-20, 19:50.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • motor_men
                      motor_men коментира
                      Редактиране на коментар
                      Но маслото трябва да е за мотоциклетни двигатели с добавка за съединител.

                    • krasivl
                      krasivl коментира
                      Редактиране на коментар
                      Трябва да събира 900мм.

                    • krasivl
                      krasivl коментира
                      Редактиране на коментар
                      На посоченото място няма въпросната пробка за наливане на маслото.

                  • Каква добавка да търся.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • Никаква.
                      Налива се моторно масло за 4т мотоциклети.

                      Коментар


                      • ​​​​​​Имам на гайдата една цепка 1см. Подлежи ли на заваряване с телеподаващо.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          ​​​​​​Имам на гайдата една цепка 1см. Подлежи ли на заваряване с телеподаващо.
                          Пробий по един отвор 2-3мм. в двата края на цепката , става и с телоподаващо , но с правилния заварчик.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • Здравейте колеги, наскоро се сдобих с Гас Гас ЕЦ 300 2001г., но нещо съединителят му е доста твърд, тъй като до преди това имах ЕЦ 250 99 и има доста осезаема разлика. На 1во време помпата на съединителя не е AJP, а е сменена, така като гледам май с някаква помпа от предна спирачка. Единия вариант е да е от нея, но за всеки случай свалих долу механизма, да видя какво става, и забелязах, че самата ос, която се бута от съчмата на механизма, стои някак си дота навън, и когато тръгнах да сглобявам, самия механизъм не можеше да влезе плътно, а трябваше да се прибира с натягане от болтовете, докато при стария Гас, мисля че си влизаше плътно и на ръка. Смених спирачната течност, но ефекта е нулев. Друго, което ми направи впечатление е, че при спускане с изгасен мотор на скорост, когато е стиснат съединителя до край, има някакъв шум /стържене откъм касетата, отпусна ли го леко, стърженето спира. Стои ми някак си като пренатегнат самия съединител, но тъй като много в час със системата на сътдинителя, значение на дебелината на феродови дискове, пружини и т. н., някой може ли да даде идея каква може да е причината за твърдостта на съединителя и за шума, който издава, когато е натиснат напълно при изгасен мотор и спускане на скорост?

                            Коментар


                            • Да изровя тази тема, тъй като от скоро съм собственик на EC300 2012-та година и съответно изникват следните въпроси:
                              - някой да се е борил с пластмасовата опашка? Дали има решение, различно от нов алуминиев кит? Някой ако има излишен или се е занимавал да направи метален събфрейм?
                              - да ви се намира стартер и/или заместител? Дали имате опит с китайските стартери. Към момента китайски се намира за 90лв или около 140лв от европейските сайтове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X