Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Това го правят защото е по-лесно да се манипулира клапата . Иначе трябва да се сваля капака на съединителя на всяка проба. Идеята тук, е да се забави отварянето и мотора да е по умрял. С покачването на годините моторите имат все по-лоши ниски и стават много нервни.
    В много случаи копаят главите за да увеличат обема им с 2-3 кб и да направят линеен прехода ниски-средни-високи.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Значи да разбирам, че ако направя някакъв механизъм с пружина... мога да променям режима на клапата. Като това по никакъв начин няма да навреди на останалите механизми които движат клапата.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Няма какво да повредиш. Най-добрия вариант е този, но е много $$$$$ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pow2500100031.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5743316


        А тук има идеи за хоуммейд https://www.2y4t.com/foro/t/84095-re...alvula-escape/
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Тези не ми вършат работа, имам стартер там където трябва да застанат. Иначе имам идея и ако не ме мързи ще я реализирам, но определено няма да слагам ключ от стара печка
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
            Няма какво да повредиш. Най-добрия вариант е този, но е много $$$$$ [ATTACH=CONFIG]901822[/ATTACH]


            А тук има идеи за хоуммейд https://www.2y4t.com/foro/t/84095-re...alvula-escape/
            Не вярвам ти да не си пробвал да сътвориш нещо.Я сподели ?

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Не, не съм. Още не мога да намеря подходящ превключвател .
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                Аз измислих набързо два варианта. Ще използвам и при двата варианта една и съща гайка която ще изработя. При първия ще ползвам винтова пружина, за да правиш промяна ще се налага да се отваря капачката за да се премества пружината на друг отвор или да се подменя с друга. Единя край на пружината ще е закачен върху болта който държи лагерите а другия за гайката която ще направя. При вторият вариант ще се ползва пружина която действа на разтегляне. Отново единя край ще е на гайката а другия ще е закачен на болт. Ще направя отвор с резба върху цилиндъра, мисля да е за 5мм болт. От външната страна ще сложа и една контра гайка на болта, като идеята е болта да се развива като най много да издърпва пружината с 10мм. При втория вариант ще може да се регулира в някакви граници, но за смяна на пружината ще се налага отваряне.
                Гайката утре ако нямам работа в бачкането ще я направя за час време. Знам магазин и отделно място където изработват всякакви пружини, та пружините не са проблем. Само трябва да намеря време да реализирам всичко което съм замислил.
                Само не знам какво точно мога да очаквам от поведението на мотора след добавянето на подобен механизъм. Принципно предполагам ще се промени започването на отваряне на клапата. Имам уред с който мога да гледам оборотите на двигателя и преди да добавя механизма ще видя на какви обороти започва отварянето и след добавяне на някаква пружина какво се случва. Ясно е, че отварянето на клапата зависи от начина на каране и това какво иска водача, но фабрично при какви обороти тръгва да се отваря клапата и след такъв тунинг какво се гони като обороти.
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  Клапата започва на около 5500об/мин и е напълно отворена на около 7500. Забавянето на отварянето е удачно на кал, хлъзгави камъни, мокра шума и подобни лъзгочи.
                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    КТМ-ите имат 2 пружини на клапата - една регулира кога почва да се отваря клапата, а друга по-малка регулира колко бързо се отваря клапата.
                    За първата пружина имасх болт с който я "натяга", а за втората има 3 различни твърдости пружинки, които са по 6лв в КТМ и се сменят за минута.
                    Това беше и една от причините да търся КТМ, а не YZ/CR или пък газка.

                    Но защо ви занимавам с портокали, защото има много дискусии при коя настройка мотора е "най-плавен".


                    Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                    Клапата започва на около 5500об/мин и е напълно отворена на около 7500. Забавянето на отварянето е удачно на кал, хлъзгави камъни, мокра шума и подобни лъзгочи.
                    Да, ако забавиш отварянето на клапата си драпаш повечето от времето със затворена клапа, въобще без да влизаш "в обороти", което е по-добрия вариант на хлъзгаво, НО тогава
                    прехода става още по-рязък, защото клапата е напълно отворена на по-високи обороти, когато двигателя вече е набрал много и "отпушва" по-голяма сила.

                    Другия вариант е клапата да отваря по-рано от "перфектното" и така да губиш мощност, но пък прехода не е толкова рязък и не те е срах да влезе в обороти, защото не то къса ръцете.
                    Тоя вариант не е много ок за кал и хлъзагаво, защото дори и да е плавен прехода, все пак е цвайка и гумата изгуби ли сцепление върти.

                    Ама накрая, всичко е до лични предпочитания.

                    Коментар


                    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Не съм на 100% сигурен, но на Хускварната която правих миналата седмица отново е с две пружини. Според мен там по голямата работи постоянно, по малката се включва по късно защото е по къса и от началото мачка голямата и след това стига до малката. Но това си е мое предположение как работи, но няма как да ги сравняваме (КТМ, Гас Гас...) защото всичко е различно.
                      Иначе ето какво спретнах за няма и час време. Гайката я направих в бачкането на струга, отворите за пружината ги направих в къщи на ръка. Няма малка делителна машина на която да бях разположил отворите на еднакво разстояние и затова ги карах окомерно Това няма значение, според мен се получи добре а на който не му харесва не разбира Засега съм сложил пружина от карбуратор, утре ще ходя да си купя разни други пружини и да опитвам какво ще се случва. Като обороти ще мога да видя кога започва да отваря, но като поведение сега няма да разбера какво се случва. Още повече, че съм го карал 5 пъти този мотор и още не знам какво мога да очаквам.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Вчера ми се случи нещо което намиран за необичайно.Запалих мотора и го поразкарах по асвалта.
                        Мотора върви найстина доста яко.Не отстъпва на Хондата никак,но не това е въпроса.
                        Като го угасих и прибирам в гаража започна да тече бензин от маркучите на карбуратора.
                        Спрях кранчето,съответно спря бензина.Днес пуснах кранчето запалих го карах малко и като го угасих всичко си беше нормално.
                        Предполагам че иглата не е затворила но не ми е познато устройството на тоя карбуратор и не ми се иска да се запознавам точно сегабуратор.
                        Има ли начин да се сваля нещо така без да се сваля целия карбуратор.И как се сваля изобщо,че ми се вижда доста тясничко.
                        Кажете моля нещо по въпроса.

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Не съм опитвал да го въртя настрани и така да се рови отдолу. Иначе резервоара, гърнето и опашката долу, но става и само да отпуснеш назад опашката без да я сваляш. Гърнето му махаш само болтовете без да го сваляш.

                          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                          EXC TPI 2019

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Най-вероятно се е завъртяло някакво случайно боклуче и е залепнало на иглата на поплавъка. При следващото каране потока го е отмил и иглата е започнала да уплътнява нормално. Според мен разглобяването може да внесе повече вреди. Нека на първо време да се развие дренажния винт на поплавъковата камера за да се промие. След това, да се понаглежда за такива протичания. Ако станат редовни, тогава ще се мисли.
                            A Lone Rider

                            Коментар


                            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Сваля се само резервоара и карба се вади нагоре. Хубаво е в това студено време, маншона на филтърната кутия да се нагрее с топъл въздух за да излезе по-лесно карбуратора.
                              Ако си изваждал маркучето на бензина от карбуратора, при слагането му е влязло в чашката някое парченце от него и ти блокирва иглата на поплавъка. Имах такъв случай със същия мотор като твоя.
                              Силата е нищо без контрол.

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Ако иска нека да опита така, но според мен няма да стане. Маншона на филтъра няма ход назад и за да извади карбуратора ще се наложи да го мачка и т.н. По добре да развие 4-болта на опашката и два на гърнето.
                                Иначе вчера направих първа проба на тунинга на клапата. Пробата беше по асфалта, но ясно се усеща ефекта. Клапата преди да сложа пружината има свободен ход от няколко мм и тогава почваш да усещаш пружината. Пружина която добавих я закачих така, че съвсем леко да обере празния ход на клапата. Купих си още четири модела пружини и сега мисля как да направя да може да се регулира без да се налага да свалям капачката. Имам няколко идеи, но ще ги споделя когато ги обмисля на 100%.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X