Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

    Въже за теглене
    резервни крушки
    вериги / е не знам къде отиваш та за това и това /
    туба за гориво
    кмпресор за гуми с як крик и ключ,че попадаш на тираджийска гумаджуйница и стягат с пневматиката
    ремьци,филтри,масла,термостати,капачка за резервоара........не ги искаш ма аз да си кажа - това ми стои в колата постоянно и поне това не го мисля.
    копия на всички документи
    ОБД 2 скенер,да не те будалкат ако кихне джипа,волт метър,куфара с инструментите
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

      Мога да ти дам назаем инвертори - скъпи китайски - имам един малък и един голям. Работят безупречно.
      Ако те интересува - лс.

      Много внимателно разгледай алтернативата да се разделиш с автомобила - по някакви причини - кражба, арест, нещо друго - тогава какво правиш?

      Сейфче в колата не е излишно, резервни ключове за колата - на разни места, силно препоръчително..
      Копия на документите - на хартия и някъде из облаците компютърни - задължително.
      Телефоните на посолствата на БГ из тия страни - задължително.
      СПОТ- еле и да има кой да го гледа - силно препоръчително..

      Прочее, то в Европейско ИДИЛ още нямат територии, така че не отиваш на експедиция до майната си.
      То при тия условия, дето си поставил, едно ходене до Божи Гроб е като до кварталната баничарница.

      Кажи сега, че се стягаш за рощилиада, и ............

      Коментар


      • #18
        От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

        Туба с гориво не смятам да вземам - автономността с щатния резервоар ми е над 1000-1200км извънградско, като смятам да зареждам през около 700км...
        ОБД скенер си стои в колата
        Аптечка - да... Допълнително към щатната ще спретна една допълнителна. Ама чакам да дойде и елексира против комари
        Копия на документите - да... По принцип си ги качвам и в облак - помагало ми е в доста случаи...
        Идната седмица смятам да сменя и талоните - за всеки случай...
        Вериги - доста обемисти са (гумите са 265/50/20), та май няма да вземам... Пък и все пак е лято (то ако ще я докарам до вериги, по-добре да сложа зимните гуми )
        Ключ за гуми си имам щатен. Крика - също е щатен. Допълнително съм взел едно лидълско компресорче, което обаче едва ли ще помогне много акостане въпрос за нещо по-сериозно... Навярно крачна помпа е по- сигурния вариант
        Резервни крушки - да, трябва да взема за стоповете и задните мигачи, но не съм сигурен дали за мигача трябва да взема жълти или бели светлини (би трябвало да са същия тип като на стопа)...
        Доста псувах конструкторите - трябва да си пълен малоумник, за да насложиш светодиоди НАВСЯКЪДЕ (включително осветление на номера, предни мигачи и репитери, габарити и т.н.), но да оставиш обикновени ламБи за стоп-светлините и задните мигачи (иначе габаритите са светодиодни )...

        Veni1, настъпи болна тема - за една от страните Каското има изключение и не покрива кражба и грабеж... По принцип автомобила не е в рисковата група, ама все пак риска си остава
        Та затова там ще разчитам основно на приятели (казват - нямало проблем, ама всеки си знае) и охраняеми зони. Отново поради същата причина съкращавам участъка за пътуване през тази зона, излизайки по най-бърз начин от тази територия, и връщайки се отново чак преди следващата 'цел'...
        Не виждам друг изход... Да - другия е самолета, и автомобил под наем, ама се губи тръпката Могат да ми решат проблема ако не ми дадат виза - тогава съвсем ще се съкрати участъка

        Тъй-като нямаше много отговори в 'онази' тема за SPOT, поръчах GEN3, и се надявам да дойде през идната седмица, за да му намеря добро място ...
        За посолства и т.н. - да, там имам опит и си ги събирам номерата овреме...
        Последно редактирано от slowtraveler; 06-06-15, 20:38.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

          Май ще ти трябва и бус, ако вземеш всичко препоръчано...
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #20
            От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Май ще ти трябва и бус, ако вземеш всичко препоръчано...
            Аз затова и филтрирам част от нещата.
            Но от друга страна всички идеи са полезни, дори и да не са приложими за конкретния случай...

            P.S.
            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            ....Кажи сега, че се стягаш за рощилиада, и ............
            Баа, язе толкова надалеч не одя
            Последно редактирано от slowtraveler; 06-06-15, 21:36.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Прав си донякъде, но от личен опит съдя, че чак след като тръгнеш се сещаш, че дадено нещо много би ти улеснило живота, а не си го взел...
              Затова и въпреки, че погледнато глобално темата изглежда елементарна, на мен ми спомага да обмисля някои аспекти и неща, които биха ми улеснили и направили по-удобно пътуването...
              Например - масажен стол, който има възможност за захващане към автомобилна седалка, дистанционно и захранване през запалката - мисля, че това ще ми спести доста мърморене от страна на жена ми

              бат'Марто, Вече започнах да разкарвам ножовете от колата, но все пак смятам да взема освен сгъваемия нож, но и един що годе нормален с около 12см острие - поне да можеш да си нарежеш хляба
              А лопатата/ брадвата/чук дали са голям проблем? - общия изглед е като на брезентов кобур на пистолет - не са нещо голямо, а точно - аварийно.
              Дръжката - оксидирана яка стомана, като на мястото на хващане - яка пластмаса като дръжката на автомат, с пружинен фиксатор на сменяемите накрайници - брадвичка/чук и лопатка...
              В дръжката навремето имаше и нож, ама фиксаторната му пружинка някъде изхвърча, и ножа съм го загубил...
              Имай впредвид, че в повечето страни от бившия СССР отношението към "хладното оръжие", а това включва и ножове и брадви и т.н. е много, ама много строго. Помисли си дали ти трябват неприятности.
              П.С. Обиколил съм цяла източна Европа, не ми е трябвало нищо освен пари. Е и резервни крушки, ако не си с ксенон. Повярвай ми, нищо няма да използваш, безмислено е да влачиш купища неща които няма да ти трябват.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                Благодаря за съвета хладното оръжие... Ще проверя още веднъж - проблеми не ми трябват..
                За крушките писах по-горе... С ксенон съм и не смятам да вземам резервни ксенонови крушки...
                Практически трябва да взема май 3156 (въпреки, че пише в книжката 3157, но явно книжката е за преди фейслифта, където габарита е на същата лампа... А на фейслифта габарита вече е светодиоден......
                Обаче за да проверя дали съм прав, трябва да демонтирам стопа, пък това не ми е на дневен ред...
                Вероятно ще взема такива ей-така за всеки случай - колата е на 1г и крушките не са работили дълго време...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                  Четох,четох.....ами кибрит няма ли да си вземеш? ,а иначе аз без нож не тръгвам никъде-все ще намериш къде да спряташ някое викторинокс-че!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Четох,четох.....ами кибрит няма ли да си вземеш? ,а иначе аз без нож не тръгвам никъде-все ще намериш къде да спряташ някое викторинокс-че!
                    Викториносчето въобще не е проблем и трябва да го има във всяка кола. Ако не друго, тирбушона е много важен!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                      За сгъваемите ножчета мисля няма да има проблем - освен Викторинокса смятам да си оставя в колата един малко по-голям, но от същия тип - с клещи и т.н....
                      Кибрит няма да вземам - смятам да взема десеттина рекламни запалки - хем да имам да раздавам, хем за резерва...
                      А и жената е пушач - все ще изрови ОЩЕ някоя забравена запалка от някой джоб
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                        Преди да тръгнете, си регистрирай Дропбокс съм много дълга и сложна парола.

                        Направи снимки с апарат на паспорти, лк, книжки, талони, визи, кред и деб карти, включая от зад номерата за сигурност на картите, щото он лайн може да си купиш кво ли не а и ще ти трябват да ги блокираш ако стане нещо...

                        Напълни един тхт файл с имена и телефони на важни хора и институции, сложи всичко това по-горе на дропбокс, на една две пощи, и на телефоните с криптиране и на мини сд карта.

                        недай си боже с ръце в джобовете да останеш поне ще имаш мигновен достъп до копие на всичко важно.

                        Скрий пари в брой на 1-2 много хитри места в колата, имай резервни ключове с имобилайзера и никога не си рискувай всички пари и документи на едно и също място, я кражба, я обир, всичко останало се купува

                        аз нося аптечка голяма, един куфар професионални инструменти , кабели, въже и вода плюс дреболии ядене, пиене, крушки, завивки и т.н.

                        удобно е всичко да ти е в куфари, лесно се сваля, лесно се реди, лаптопи, таблети, зарядни всичко за секунди се сваля където нощуваш. Ценния куфар, винаги е най-отдолу, най-скрит и гаден за бързо гепване, на лесно ти е вода, храна и залъгалки за които да не ти пука.

                        Според мен предизвикателства са само криминалите и хигиената, веднага следвани от джигити на пътя пускайте повече снимки и на добър път.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                          Аз отдавна подозирах, че светът ни гони и ще се сближаваме Джиткай спокойно и се кефи, не че не трябва да прочетеш писанията.
                          Последно редактирано от veskov; 07-06-15, 23:10.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво трябва да имаме в колата за по-продължителен автотуризъм

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            ...
                            Всичко това (с изключение на банковите карти) го имам сканирано цветно и качено в гугъл драйв...
                            Банковите карти не смятам, че е разумно да се сканират и слагат където и да е - ако изчезнат, най-доброто, което можеш да направиш е да ги блокираш - не ти трябва нищо да пипаш от тях, защото дори ако речеш да пазаруваш нещо, ако междувременно крадеца си е напазарувал, е напълно вероятно банката да ти откаже възстановяване на сумите - в края на краищата ти докато си правиш покупката декларираш, че картата е в теб...
                            А за да ги блокираш картите ти трябва само ЕГН..
                            Резервни ключове също не смятам да вземам - безключовите са по-податливи на сканиране, а ако се наложи, втория комплект може да дойде за 1-3 дни...
                            За разпределение на пари и документи - в това имам опит - съвсем не ми е първото пътуване в чужбина (включително индийски-ориентирани държави )...
                            Просто съм убеден, че изскачат разни дреболии, които незапознат с дългите пътувания човек като мен просто ще пропусне, а биха му улеснили живота...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X