Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрият обектив...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-добрият обектив...???

    Започвам една интересна тема, очаквам много от сравненията и тестовете които предстоят... Във всеки случай, вече имам точен репер..., своевременно ще публикувам и резултатите...
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Най-добрият обектив...???

    Определено ще следя темата с интерес, друг е въпроса дали някога ще инвестирам в подобно чудо на техниката... Дори вече нямам търпение да видя какво може това обективче, така че очаквам първите сравнения.
    Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

    Коментар


    • #3
      От: Най-добрият обектив...???

      Най - добър, най - добър, колко най - добър. Едвали може да се нарочи някой за най - добър. Много зависи от стила на снимане, какво се снима, а и субективния фактор е голям. За сега щракам със 70-200, 50/1.4, 85/1.4 за широко имам една 28ца... Не че е от значение де, ама ми вършат добра работа, пък колко са добри е отделен въпрос. Мен ме устройват, за сега....
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Най-добрият обектив...???

        Е, колко да е добър...? диафрагма 0.95 (покритие на 35мм) напълно използваема... Заедно с новата Лайка, както е в рекламата: "шест пъти по-чувствителна комбинация отколкото вашите очи"... Трудно ми е засега да нароча някой друг за най-добър, просто защото няма с какво поне на хартия да е...

        Субективният фактор е винаги налице, все пак да не забравяме, че Рембранд е умрял, забравен, на студено и гладен вероятно... нищо че сега много го обичат всички...

        Дълго време съм проучвал какво има правено по света. Да, понякога за конкретни фотографи, някои фирми произвеждат отделни екземпляри обективи, които определено бих намерил за много интересни и ми е страшно любопитно да мога да пробвам. Но за мое съжаление, не познавам, такива люде. Примерно Стенли Кубрик има едни обективи, дето съм готов да му поработя ангария известно време само да даде един за снимка, две...

        Колкото до обективите, които се продават, засега този няма никаква конкуренция от нито една друга фирма... по параметри и по снимки, които съм виждал. Аз още впечатления нямам, но няма да пропусна да напиша, каквото видя...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Най-добрият обектив...???

          Честит ти най-добър обектив, дано само не се наложи да го ползваш с прилежащия му най-тъп апарат (въпреки че вероятно работата върви натам)
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Най-добрият обектив...???

            С теб се знаем добре..., въпросът ти разбирам прекрасно... Виж Лайка апаратите са философия и начин на живот... Аз съм последният, който би се възпротивил на подобна житиеопределяща схема. Затова да, ще има Лайка, за теб обаче, конкретно, а и не само е вече поръчан преходник и като дойде ще почнат тестовете с... Нямаш против... сигурен съм... Така че, ще видим какво може този обектив в разни условия и... формати...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Най-добрият обектив...???

              Предполагам няма да бъдеш учуден когато на блендите които ползвам с апаратите които ползвам обективите които ползвам се окажат толкова или по добри (демек - пак по-зле от Мериллките ми)

              С нищо няма да ми помогне преходник - апарата ми ще ползва само част от възможностите на обектива ти. Все едно да изрежем от най-джиджаната автомобилна гума гума за състезателна двуколесна пистарка и да сравняваме как се справя спрямо оригинална гума за двуколесна пистарка.

              Виж ако брат ми не е изхвърлил М модула за GXR-а ще го взема - да доживее да му монтират оригинална лайка

              Срещу лайките нямам абсолютно нищо против, против имам срещу лайка М-ките специфично, но тази тема не е мястото да задълбавам в тази посока.

              Но прочее честито и споделям гордостта ти. Радвам се че един от малкото се е озовал на правилното място
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Най-добрият обектив...???

                А цъ, хайде не е чак такава тайна де, апарата е Fuji XT-T1... има си отличен фирмен Fuji преходник..., даже си чете данните (6-те бита) от обектива и пише в exif-a... Нали все пак ще сравняваме сравнимото... че иначе ябълки с круши не е интересно... Но всичко това е теория, практиката предстои. И всъщност ме интересуват само разни диафрагми до 1.4, нагоре... не особено...

                Колкото за М-серията, мисля я подценяваш, макар да е с особена житие-философия... но все пак най-добре със снимки...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Най-добрият обектив...???

                  Уффф тоя фуджи преходник като го пускаха как съм му цъкал с език... Запаметяване на екзиф и прочее умни радости на цената на голото парче титан и пластмаса което олимпус изисква да купя за да си ползвам 4/3 обективите. Все от време на време ми се ще да бях фуджист
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #10
                    От: Най-добрият обектив...???

                    Вече си, в известна степен...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най-добрият обектив...???

                      Най-добрият обектив? Пътят към съвършенството...

                      Написах още едно продължение, но тя темата тепърва ще се развива си мисля...
                      VPetrov.photography

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X