Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Натурален зехтин от Гърция?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Натурален зехтин от Гърция?

    Плацебо.

    ПП. Ванката няма проблеми, винаги е бил точен.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Натурален зехтин от Гърция?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Това което се извлича при студеното пресоване е изходна суровина за практически всички козметични продукти . Индустрията на женската суета е по голяма сигурно и от оръжейната . Големите фирми изкупуват на едро чистия зехтин на цени по високи от продажните на дребно и никой производител вече няма сметка да си търси сам пласмент на дребно . След като извлечат зехтина във вече един път пресованите маслини се сипва слънчогледово олио и се оставят да преседят някакво технологично време и пак се пресоват . В това което се получи се добавят всякакви други разредители най вече палмово олио за бистрота и цвят . Бутилира се и по магазините . Това ми го е обяснил човека от Албания .
      Абсолютно е вярно това и за Гърция.Помагал съм на грък с маслини в Каламата женен за моя приятелка и след пресоването го продават на доста висока цена на разни бутилиращи фирми които мещят с нискокачествени масла.За това по магазините цените са по ниски отколкото ,ако го купите от градинар-маслинар

      Коментар


      • От: Натурален зехтин от Гърция?

        Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
        Абсолютно е вярно това и за Гърция.Помагал съм на грък с маслини в Каламата женен за моя приятелка и след пресоването го продават на доста висока цена на разни бутилиращи фирми които мещят с нискокачествени масла.За това по магазините цените са по ниски отколкото ,ако го купите от градинар-маслинар
        Същата работа е като с всяка друга течност . И горивата всичките излизат от едно място и с едно качество
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Натурален зехтин от Гърция?

          [QUOTE=D.Dimitrov;3092494]
          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Така изглежда прясно изстискан зехтин . Вчера ми го проводи един боен другар от Албания . В една друга тема съм обяснил защо много трудно се намира истински студено пресован зехтин . Дори и в Албания това което се продава по магазините вече не е истински зехтин . Този е от маслиновото стопанство на човека лично изстискан от него . /QUOTE]

          На мен не ми се стори чак толкова трудно. Специално за Ситония се сещам за доста места на които може да се купи. Аз лично си купувам от един цех за студено пресоване. В края на линията за пресоване точно от там където изтича зехтина слагаш тубата и пълниш. Първите няколко дни не става за консумация че люти. После си го преливам в бутилки като се старая утайката да си я отделя. Тя е от плода и след двумесечен престой в хладилник си я ползваме за овкусяване на салати. Смляната каша останала след студеното пресоване при ниска температура има много остатъчен зехтин и се обработва допълнително с цел извличане на останалите количества. При тези процеси се "появяват" и другите категории зехтин. Като най-малко ценения е този който се извлича с разредители подобни на бензина. Всичко това ми го разказаха на място и не претендирам за наУчната му стойност.

          Би ли дал координати на цеха за студено пресоване? За Ситония ли става дума?
          Последно редактирано от vpdyankov; 31-05-17, 08:04.

          Коментар


          • От: Натурален зехтин от Гърция?

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Зехтина кой съм поръчал и платил , ще пристигне другата седмица. Зимата малко затрудни нещата , тая година.
            .
            Така, зимата свърши, с нея и зехтина и питам аз "ся ко прайм"? Та кога казваш ще има пак?
            Николай Папазов

            Коментар


            • От: Натурален зехтин от Гърция?

              До колкото знам , маслините се берат ноември, така че, както се казва в един скеч : " ....на зима тате, на зима ..."

              Може да пробваш лидълския. Разни познати го хвалят.
              А относно нова поръчка, не знам дали ми се занимава отново.
              Стана някво напрежение, което не ми харесва.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Натурален зехтин от Гърция?

                Бе ти като поръчваш за теб имай ме в предвид за 2-3 тенекии, че да изкарвам до нова реколта ама ще говорим пак "....на зима тате, на зима..."
                Николай Папазов

                Коментар


                • От: Натурален зехтин от Гърция?

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  Стана някво напрежение, което не ми харесва.
                  Аз си поръчах,платих,доволен (свърши вече) За какво напрежение става въпрос....не знам?!
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • От: Натурален зехтин от Гърция?

                    Да посъбудя тази тема. Утре сутрин тръгвам от Халкидики /Касандра/ към София, ще се отбивам и в Солун . Искам на тръгване или по пътя да си купя зехтин и маслини, уж от първоизточника. Та, ако някой знае откъде може да се купи натурален зехтин и хубави маслини, днес е момента. Мога да купя и за него, и за други, колата е голяма, място бол, евра в банкомата също. До довечера времето е малко, но не е невъзможно за уговаряне, вкл. и по телефона /о89 99ч1797/. Има вариант да се прекарам и цената да се окаже колкото в София, но не мисля, че ще обявявам траур по такъв повод. Зехтин така или иначе купувам и в София.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Натурален зехтин от Гърция?

                      Имам приятел в Гръцко,носи ми зехтин и маслини от неговия двор.Преди месец ми донесе 30 л.метална кутия ...на него му излиза около 6-7 евро със негови маслини....

                      Тоест дава 500 кг.маслини на нещо като маслобойна и взема зехтин на около 7 евро литъра...имам за две години запас...вкуса е уникален...

                      Сподели също че предлагането е намаляло,бях му казал ако той няма,да ми купи от някъде...Сега идва новата реколта и може да не е така вече.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Натурален зехтин от Гърция?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ......имам за две години запас.......
                        Зехтина си променя вкуса за една година.
                        Не бих държал запас за 2 години.
                        Аз купувам по малко да може да се изеде за максимум година.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Натурален зехтин от Гърция?

                          Шопската салата си слагам олио,и така я харесвам,от как почнах да ползвам домашен зехтин и той върви,но 30 кила зехтин не мога да изразходя по никакъв начин за 12 месеца

                          А и не съм избирал,моя авер така е решил,това ми донесе..

                          Като се замисля,от 20 г.в къщи само се вечеря ,и то аз основно и жената по рядко...може и 4 г.да стигне

                          Сега видях в тая тема,че chrichri няма зехтин,та ще му приготвя ..
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Натурален зехтин от Гърция?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ...на него му излиза около 6-7 евро със негови маслини....

                            Тоест дава 500 кг.маслини на нещо като маслобойна и взема зехтин на около 7 евро литъра...имам за две години запас...вкуса е уникален...
                            Правилно подозирам, че нещата стоят по подобен начин. Направих един тур с проучвателна цел по околните селски магазини. Навсякъде зехтина е по пет евра/ литър в 5л опаковка в тенекии. В пластмасови туби е почти същото, може да се намери малко по-евтино. Колкото по-близо към плажа се отива, цената расте и тенекията от 25Е става 33Е по улицата със сувенирите и хотелите. На твоят човек казваш, му се връзва по 7Е, хем е първи по веригата и маслините са негови. Което ме навежда на мисълта, че купуваме от магазина неизвестно каква смес , нищо, че пише екстра върджин. Ето затова ми се иска да намеря зехтин от първоизточника.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: Натурален зехтин от Гърция?

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              Правилно подозирам, че нещата стоят по подобен начин. Направих един тур с проучвателна цел по околните селски магазини. Навсякъде зехтина е по пет евра/ литър в 5л опаковка в тенекии. В пластмасови туби е почти същото, може да се намери малко по-евтино. Колкото по-близо към плажа се отива, цената расте и тенекията от 25Е става 33Е по улицата със сувенирите и хотелите. На твоят човек казваш, му се връзва по 7Е, хем е първи по веригата и маслините са негови. Което ме навежда на мисълта, че купуваме от магазина неизвестно каква смес , нищо, че пише екстра върджин. Ето затова ми се иска да намеря зехтин от първоизточника.
                              Съвсем правилно мислиш. И между другото в България също се произвежда "зехтин". Разбрах го преди някэлко години при покупка на 5л кутия ехтра върджин на примоция 35 лв. Вкус и мирис на слънчогледово олио, но надписи на гръцки, пък случайно в тоя момент дойде клиент дето ни каза и кой го прави тоя бъркоч и как кърти пазара в евтините хипермаркети с продажби на примоции 6лв/л. Добре че пазех касовата та го върнах. От тогава вече 4г от един и същи човек от маслинопроизводителен район в Гърция. Човека всеки ден бере, кара на преработка и си взема зехтина, в 15 л стоманени кутии, на другия ден вече го е продал.
                              От няколко години зехтин към края на ноември вече не се продава, щото няма.
                              От тоя по мътен и истински не съм виждал и опитвал. Уникален хлорофилен вкус. Салата без зехтин не е салата!
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Натурален зехтин от Гърция?

                                Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                                ...вече 4г от един и същи човек от маслинопроизводителен район в Гърция...
                                На какви пари (горе - долу) са ти продавали през годините литъра?
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X