Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първото ми 4х4 !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първото ми 4х4 !

    Да ми е честито Попаднах на този екземпляр който като цяло не е в мн. лошо състояние. Страда от основното заболяване а именно РЪЖДАТАНа кратко за возилото: 2.6 автомат със перфектно работещо 4х4 с ЛСД диф. Като за начало ще му сменим все масла ремъци и тем подобни...и не на последно място естествено РЪЖДАТА Машината ще си я правя сам в свободното след работно време , ще поствам снимки в процеса на работа. Търпя на градивна критика и съвети Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0082.jpg
Прегледи:2
Размер:108.4 КБ
ID:6091791

  • #2
    От: Първото ми 4х4 !

    Не смятам да го бавя ....Показвам как изглежда в момента.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0090.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5665034Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0087.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5665032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0084.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5665031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0088.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5665033

    Коментар


    • #3
      От: Първото ми 4х4 !

      Утре ми пристигат частите за обслужването му.Другата седмица трябва да го регистрирам вече

      Коментар


      • #4
        От: Първото ми 4х4 !

        А някой съвсем случайно да има тази гумена "лайсна" която стои под капачката на резервоара?

        Коментар


        • #5
          От: Първото ми 4х4 !

          Тъкмо си взех частите днес , смених маслото и ремъците ...докато не стана време за накладките , отпред ДОБРЕ , но отзад буталото на апарата не искаше да прибере след като ги демонтир. Оказа се ,че и водачите са приключили курса....... РЕМОНТЕН КОМПЛЕКТ предлага ли се или направо някой да ми продаде читав такъв апарат?Абстрахирайте се към кутийката евтини накладки/ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0126.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5665963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0125.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5665962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0128.jpg
Прегледи:1
Размер:72.9 КБ
ID:5665964

          Коментар


          • #6
            От: Първото ми 4х4 !

            Първоначално публикуван от DriveNLife Преглед на мнение
            отпред ДОБРЕ , но отзад буталото на апарата не искаше да прибере след като ги демонтир.
            Да те подсетя,нали ги прибирате с въртене и с лек натиск!?
            Последно редактирано от Калин; 12-06-15, 15:42.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #7
              От: Първото ми 4х4 !

              Буталцата едва ли са проблем, колкото водачите. Добрата новина е, че могат да се възстановят.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Първото ми 4х4 !

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Буталцата едва ли са проблем, колкото водачите. Добрата новина е, че могат да се възстановят.
                Точно така , буталата ги раздвижих , но водачите не мърдат.....Кажи за тази добрата новина , как да им вдъхна живот
                Междодругото работата по каросерията и рамата върви с пълна силаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0134.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5666282Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0135.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5666283Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0133.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5666284 , утре ще бъде готов за грунда!

                Коментар


                • #9
                  От: Първото ми 4х4 !

                  Единия апарат е готов , остана другия , но там водачите имам чувството ,че са заварени....дайте малко акъл как да му помогна

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първото ми 4х4 !

                    В крайна сметка късане, разпробиване и изработка на нови водачи. Пробвай с накисване с проникващо масло и нагряване.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първото ми 4х4 !

                      Добре си го подкарал с флекса,но внимавай от пасажерската страна над гумата от дясно, е номера на рамата!
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първото ми 4х4 !

                        Флекса е с шкурка номер 100 , номера на рамата блесна както и половината рама. И по закона на "Мърфи" след 4 часа усилена работа флексчето за 49 лева припадна Главния проблем в момента е ,че ще трябва да отделя купето от рамата , защото от вътрешната страна няма как да сваля раждата качествено.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първото ми 4х4 !

                          Що не го отделиш тотално и да го дадеш за поцинковане? Главните гнилочи за отвътре, където не можеш да бръкнеш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първото ми 4х4 !

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Що не го отделиш тотално и да го дадеш за поцинковане? Главните гнилочи за отвътре, където не можеш да бръкнеш.
                            Имам 680 лева вноска за жилище , иначе отдавна да съм го дал , за да ми го направи някой.Не ми достигат финансите От друга страна винаги ми е било интересно и обичам да се занимавам с автомобили , ще се постарая да си го направя аз

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първото ми 4х4 !

                              Ръждата по този Трупър е съвсем незначителна за възрастта и модела. Поцинковането на СТАРО шаси е загуба на финанси, време и труд с никакъв резултат.
                              Просто изрежи с флекса по два правоъгълни отвора в двата края на гредата за изкарване на мизериите. Изчисти внимателно с водоструика, сгъстен въздух и нещо за бъркане, завари отворите, като оставиш малко за оттичане, след изсъхване напръскай обстойно с парафин, боядисай го отгоре с епоксиден грунд, залепи с битумна лепенка страничните технологични отвори (става и воалит) и повече не се занимавай с глупости, а просто си карай колата. Така, както е реални проблеми от ръждата ,няма да имаш поне още 10 години. Всъщност тези коли нямат други сериозни проблеми, освен задните спирачни апарати при модификациите с дискови задни спирачки и то след 20 и няколко години немарлива експлоатация. За 2,6 мотора е критично важно, да не го прегряваш, защото се пукат глави. Друг е въпросът че нямат каквато и да е склонност към прегряване... В зависимост от начина на употреба, аз поне им демонтирам стабилизиращата щанга отпред.
                              Това е автомобил, на който можеш да разчиташ във всякакви условия. Надежден, достатъчно проходим и икономичен. Трупър с автомат не съм имал и не мога да дам становище за АСК, но предполагам е също безгрижна.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X