Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изнасяне на пчелите извън населените места

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изнасяне на пчелите извън населените места

    Какво мислите за новите промени, които ще ни накарат да си изместим пчелите извън населените места. Преди малко случайно го дочух това и оставам изненадан. Споменаха че до 10 кошера ще може да се гледат в дворовете със съгласието на съседите. Аз за момента съм със 6 кошера, като в този двор съм замислил максимум до 15 кошера че мога да гледам. Ако реша повече да гледам имам място по-подходящо, но с тези промени направо ме отказват.

  • #2
    От: Изнасяне на пчелите извън населените места

    Честно казано като всички недоклатени наредби в тая държава (май пак отивам за баници ...за неопределено време), и тая наредба си е мъртво родена история .
    Не виждам обаче проблем , защото след месец наредбата ще бъде "обогатена " допълнително с неща които ще изключват предишни неща .
    Това е линк - farmer.bg/40951-pchelari-vnasyat-v-parlamenta-stanoviste-protiv-poslednite-zakonovi-promeni

    В крайна сметка ще се окаже , че само избрани хора (близки до други хора , кандидатствали , одобрени, взели пари от ЕС по някакъв проект ) ще са в час .

    Да - вярно е , че това никъде в Европа го няма . Което не означава, че ние не сме по големи европейци от тях!

    Да се надяваме на по строги мерки при мониторинга от Брюксел .

    Коментар


    • #3
      От: Изнасяне на пчелите извън населените места

      Какво да мислим - нямат място кошерите в населено място. Дори трябва да са доста далеч от тях . Имам съсед който има кошери . Като хванат жегите не можем да изгоним рояците пчели . Кучето не може да пие вода от съдината си - става като кошер . Твърдо съм на мнение че трябва да са далеч от населени места .

      Коментар


      • #4
        От: Изнасяне на пчелите извън населените места

        Както казва жена ми, трябва да се напръска с нещо срещу тях
        Нищо, че без тях плодните дръвчета не връзват и т.н.
        Някой с алергия към цъфтящите дървета, може да предложи да ги изсекат и да се асфалтира всичко в градовете... Хора с идеи да искаш...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Изнасяне на пчелите извън населените места

          До десет кошера, без разрешение, над десет със. Проблем реално ще е само ако имаш кофти съседи. Ама като прибавим и бюрокрацията... а за кражбите, господата управляваще ще се погрижат ли?
          Кольо Динев

          Коментар


          • #6
            От: Изнасяне на пчелите извън населените места

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Нищо, че без тях плодните дръвчета не връзват и т.н.
            Плодните дръвчета със сигурност няма да останат неопрашени, ако кошерите на съседа ти не са му в двора, а на друго място около селото.

            Интересно, ако съседа ти реши да си прави свинеферма в двора, дали пак ще си на същото мнение?

            За протокола, аз с пчели проблем нямам. Нямам проблем и в плодните дръвчета в двора на село като цъфнат да има по няколко кошера пчели. Ако някой съсед ме попита имам ли против, -поне първоначално няма да имам, освен ако не се появят някакви проблеми впоследствие, като например агресивност или нещо от сорта. Това последното съм го виждал на живо, и вЕрвай ми, никак не е приятно заради кошерите на комшията да не можеш да си припариш до двора, понеже жилят наред. Абсолютно същото е и с пилци, прасета и прочие гадинки. Около селските ми дворове винаги а имало, почти всеки гледа, ама като си стъкми "кочинка 2 на 2" на място, на което всичката им пикня ще ти отиде в кладенеца, или постоянно ще се носи непоносимя воня, понеже го мързи да им изрине говната, със сигурност няма да ти е особено драго.

            А че конкретната наредба или там каквото е няма да свърши работа - със сигурност няма. Държавата няма нито капацитета нито желанието да сложи ред, а само отчита дейност.

            Последния пример, при който вместо да натири довлеклите се от майната си и построили незаконни коптори върху чужда земя, там, откъдето са се довлекли, тя им продава земята по левче квадрата, за да могат да си "узаконят" копторите, е показателен за абсолютно всичко.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Изнасяне на пчелите извън населените места

              По последни данни хората, които са внесли тези промени вече официално са ги оттеглили, така че всичко е по старому.
              Следващата седмиа обаче ще има протест на пчеларите пред Народното събИрание, не помня датат, тъй като няма да мога да присъствам, средата на следващата седмица беше, вижте в "тефтеря" за подробности.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                Какво да мислим - нямат място кошерите в населено място. Дори трябва да са доста далеч от тях . Имам съсед който има кошери . Като хванат жегите не можем да изгоним рояците пчели . Кучето не може да пие вода от съдината си - става като кошер . Твърдо съм на мнение че трябва да са далеч от населени места .
                А ти защо мислиш, че твоето куче има право да лае и да тормози съседа ти по всяко време и да разнася паразити? Защо може коне в градовете?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  А ти защо мислиш, че твоето куче има право да лае и да тормози съседа ти по всяко време и да разнася паразити? Защо може коне в градовете?
                  Първо кучето ми няма паразити , и е в двора ми .Така че си е мой проблем . За шума не може да тормози никой , понеже всички съседи са на растояние ,а и всички си имат кучета . И най важното не ми харесват философските ти констатации . Пчелите са проблем , кучето е дадено само за пример .По същия начин не можеш спокойно да стоиш на открито , а като махна платнището на басейна и става ужас . Явно не си виждал за какво става дума - цели рояци. С лошо не става , със съседа сме приятели . Но ако са извън населени места , всичко е ок . Затова казах моето мнение е това - нямат място в населени места.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    Защо може коне в градовете?
                    Поради същата причина, поради която може и серящи кучета без каишка и намордник от опасни породи по парковете, чиито собственици очевидно не виждат нищо нередно в това като отидат децата му в парка да играят футбол, да газят говната им. До сега съм видял всичко на всичко двама собственици да им събират "хубавините", което са задължени по закон, и което същите тия, които са автори на предложенито, от което тръгна темата, предимно отчитата дейност, без ни най-малка представа как щ еприлагат написаното.

                    Търпимост трябва. И човещина. И като гледаш животинка, да си спазваш задълженията. Животните със сигурност не са виновни с нищо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                      Такаа, малко челен опит. Бавария. Села. В дворовете вътре в селото гледат САМО цветя. Всичко останало, включително компири и домате е извън населеното място.
                      Последно редактирано от turtey; 04-06-15, 20:54.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Поради същата причина, поради която може и серящи кучета без каишка и намордник от опасни породи по парковете, чиито собственици очевидно не виждат нищо нередно в това като отидат децата му в парка да играят футбол, да газят говната им. До сега съм видял всичко на всичко двама собственици да им събират "хубавините", което са задължени по закон, и което същите тия, които са автори на предложенито, от което тръгна темата, предимно отчитата дейност, без ни най-малка представа как щ еприлагат написаното.

                        Търпимост трябва. И човещина. И като гледаш животинка, да си спазваш задълженията. Животните със сигурност не са виновни с нищо.
                        Спарки, с две думи няма държава!
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                          1. Не давайте за пример други европейски държави, ситуацията не е същата. Да не говорим че в Австрия пък проблемът със животните и фермите ,не е точно така както в Германия. Тук в България всеки ден чуваме за кражби и т.н. Изнасям си 11-тте кошере, не че имам толкова, казвам го примерно, и след 1 вечер вече просто няма да са мои...
                          Иначе протеста е на 10.06.2015,
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                            Никакви. Всяка нация си е със своя манталитет, всяка държава си е със своите нива на битова престъпност, във всяка държава се помага по различен начин на пчеларите. В БГ само се пречи.
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изнасяне на пчелите извън населените места

                              Защо се роптае за въвеждането на ред и правила . Никой не е казал , че ще унищожаваме пчеличките . Нямало да има кой да опрашва цветчета и дръвчета. Бизнес не се прави с 5 кошера , и в населено място . Трябва да има изисквания ,и то доста по строги .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X