Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Уелдъра твърди, че става и с трансформарорното редко, дали нещо ще стане без да се разглоби и да се обърне поляритета ?
    Поляритета се променя единствено при работа с тръбна тел. А дали телЕподаващото ще е инвертрно или трансформаторно, няма никакво значение.





    И за да не бъда обвинявам в членство на някакво братство



    ще ви пусна две образователни видео клипчета.....

    За полярността :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:1
Размер:9.8 КБ
ID:5818553
    k
    И за алуминия
    Последно редактирано от welderargon; 30-07-19, 01:02.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      За друго ставаше въпрос, но както и да е...
      Краси е абсолютно прав!
      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      За да стане въпрос за другото трябва въпроса да е поставен правилно, например:
      Вкъщи имам купчина изрезки от нова ламарина AlSi5 и искам да си направя резервоар за джипкта..... или
      .... искам да мога да заваря каквото счупено ми донесат в радиус от 10-20км ...
      И съответно виждаш резултата.
      Именно, за ставане става.
      И аз си мислех така, обаче след като "надградих" китайското ми иначе перфектно работещо инверторно телоподаващо за алуминий и направих серия от тестове постигнах някакъв резултат. Супер!
      В първия удобен момент когато ми се наложи да пробвам установката беше за заваряване на 5-6мм дебели алуминиеви профили от каросерията на едно бусче Мерцедес. Ставаш дума за 10см шев.
      Много щастлив от факта, че ще си свърша работа без да се моля на някой от "тайното" братство. Опънах кабели, смених шланга, всичко готово и _|_ .
      Първо телта която имах AlSi5 явно не беше най-доброто решение, да де ама другите чешити са много меки и не минават през шланга всеки път. Както и да е, поради липса на няколко килограма от същия материал за настройка се наложи да настройвам в движение. Ухх.. не искам да се сещам. Пилих поне 10 пъти заварката, почти похарчих малката бутилка с аргон (7л.) и н@ср@х по невъобразимо отвратително, гнусно, грозен начин това което трябваше да направя. Е стана колкото да държи, всъщност още държи и всеки път в който го погледна ми се д@сира. Това беше първия и последен практически опит!
      Шланга замина у приятел с обикновената броня, още пазя накъде тефлоновото жило. Битилката я търкалях година и косур докато и намеря купувач. Още си паза U образната ролка и тя не беше съвсем безпари. Аа и ролка тел AlSi5 1мм, която ми върши чудесна работа да си привързвам лозата към асмата .
      Сега две години по-късно имам AC/DC ВИГ машина, вярно втора употреба, стара, но пък маркова. С нея разбрах как се заварява алуминий и именно с нея разбрах, че без ПРЪЧ НЕ СТАВА!!!
      Дори за в гаража, дори за вкъщи - или имаш машина която е напълно функционална (виг AC/DC) или ходиш при някой от "братството" да ти свърши работа по Халомина. Моите отчаяни опити по бусчето си стоят за да ми припомнят как без необходимото оборудване в този случай, няма как да свърша работа. Иначе всеедно имаш кола с 3 гуми, кола е нали, а върши ли ти работа?!
      Просто споделям челен опит без лоши чувства.
      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Поляритета се променя единствено при работа с тръбна тел. А дали телЕподаващото ще е инвертрно или трансформаторно, няма никакво значение.





      И за да не бъда обвинявам в членство на някакво братство



      ще ви пусна две образователни видео клипчета.....

      За полярността :[ATTACH=CONFIG]993542[/ATTACH]
      k
      И за алуминия
      Има значение какво е телоподаващото, най-вече защото някой инверторни се шашкат като ги подкараш с алуминий. Моето понякога изпадаше в лимб и подава тел но няма напрежение, след рестарт се оправяше. Това само на алуминий, пробвано на други 2 машини от същия вид и пак правеха същото.
      Сиреч не е до бройка.

      Аз лично съм виждал автоматична линия за заваряване на алуминийеви детайли с телоподаващо, ОБАЧЕ машината не е съвсем обикновена, условията са строго идентични, средата контролирана, материала един и същ с известен химичен състав. Заварките - неотговорни!!!

      Поздрави

      Коментар


      • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

        Никой не оспорва, че ВИГ заваряването, е много по функционално и приложимо при редица метали. Просто колегата питаше, как става по добре, с телоподаващо или електрод. Въпросът не включва ВИГ заварка.. Та според мен за това беше правилно да се посочи пътят за възможност с телоподаващото....
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          За да стане въпрос за другото трябва въпроса да е поставен правилно, например:
          Вкъщи имам купчина изрезки от нова ламарина AlSi5 и искам да си направя резервоар за джипкта..... или
          .... искам да мога да заваря каквото счупено ми донесат в радиус от 10-20км ...
          И съответно виждаш резултата.
          Надценяваш средностатистически потребител. В общия случай ако се знае типа на сплавта, е голямо постижение. Да не говорим, че дори и в днешно време за някои фирми маркировката е "мек", "полутвърд" и "твърд". Няма означение на сплавта, няма нищо.

          Но, както споменах по-нагоре, друго имах предвид. Според мен дискусията би била полезна ако се каже с няколко изречения защо даден метод на заваряване е неподходящ за начинаещ или за домашна употреба. И съм сигурен че ако информацията се синтезира, няма да е необходимо да се пишат фермани.
          Ако някъде е обяснено, не е необходимо да се предъвква едно и също по емнайсет пъти. Линк към текста би бил предостатъчен.
          Но дискусия в стил "той да си купи, пък после ще му се присмиваме що не става" е някак не много на място.
          Горното е лично и неангажиращо мнение.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Надценяваш средностатистически потребител. В общия случай ако се знае типа на сплавта, е голямо постижение. Да не говорим, че дори и в днешно време за някои фирми маркировката е "мек", "полутвърд" и "твърд". Няма означение на сплавта, няма нищо.

            Но, както споменах по-нагоре, друго имах предвид. Според мен дискусията би била полезна ако се каже с няколко изречения защо даден метод на заваряване е неподходящ за начинаещ или за домашна употреба. И съм сигурен че ако информацията се синтезира, няма да е необходимо да се пишат фермани.
            Ако някъде е обяснено, не е необходимо да се предъвква едно и също по емнайсет пъти. Линк към текста би бил предостатъчен.
            Но дискусия в стил "той да си купи, пък после ще му се присмиваме що не става" е някак не много на място.
            Горното е лично и неангажиращо мнение.
            Средностатистическия потребител според мен ползва електрожен да си завари две винкелчета веднъж на високосна година.
            Малко "по-средния" има хасковска телчарка веднъж в месеца. За всичко останало е финансово необосновано закупуването на друг тип машини.

            Коментар


            • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

              Много сте информирани бе! Това да не е от изтеклите данни на НАП!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                А много средностатистическият потребител си прави доста неща със китайската заваръчна техника която има , чете ,интересува се и може би е станал такъв понеже е попадал на баш майстор заварчици които го смятат за тъп и прост и се подиграват на въпросите му забравяйки че преди няколко години тия мастори също са задавали подобни въпроси .

                Коментар


                • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                  Понеже утре ще монтираме едни табла,ще се правят някакви конструкции.

                  Та вместо да мъкна голяма бутилка,събрах тази която ми е подарък от Traveling,редуцира от АИГ ....утре ако имам време ще опитам да скоча до една фирма която се занимава със пневматика да видим какъв е тоя захват.

                  В редко нямаха нищо по тоя въпрос.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                    Кв'а била хватката
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                      Вземи си още една такава цанга, като червената, но с женска резба. Двете ги завиваш една за друга на корпуса на машината на мястото на щуцера, вътре е същия маркуч .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X