Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

    Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
    ... , дълго се чеша по главата за да се сетя защо не се получава заварката.
    За да се получава заварката се чете инструкцията, а там в първа точка за МИГ/МАГ режим пише това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.JPG
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5778335

    И никъде по-надолу не пише за функция "Регулиране на ток посредством потенциометър в режим МИГ-МАГ".

    В инструктажа, който правим при предаване на машина казваме, че който желае може да експериментира с местене от максималното положение на потенциометъра за регулиране на тока на електрожена, като ефекта от това е допълнително намаляване на тока при постигнат минимален режим на стабилна работа на МИГ/МАГ.

    И ако ми остане време (в което се съмнявам), мога да ти разкажа в детайли какво се случва в машината и защо този страничен ефект е оставен да съществува така. ;-)

    Поздрави,
    Георги
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #62
      От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

      "...За да се получава заварката се чете инструкцията, а там в първа точка за МИГ/МАГ режим пише това:.."

      Обикновенно чета първо инструкциите , когато ги имам. А това , че в инструкциятя не пише , не означава, че не фунционира. Тъй като моята машина е може би една от първите Self control на конструктора Данчо, не разполагам инструкция. Още повече, съдейки по приложеното по- горе описание , при мене липсват някои елементи. Но както и да е . От опит съм установил, промяна на тока на заваряване с промяна на положението на потенциометъра. Търсенето на най-добра работна точка , явно зависи и от двата потенциометъра.

      P.S. Ще бъде любезно от твоя страна , да ни разкажете по - подробно за този "...страничен ефект оставен да съществува така...", за да разберем , може ли да ни е от полза. За мене има , но за колегите ще бъде интересно.
      Последно редактирано от stilnik; 15-01-18, 14:25.

      Коментар


      • #63
        От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

        Може да има някакво значение при заваряване с алуминий. В останалите случаи - съмнявам се. Може да влияе леко на пръскоте, но нищо повече. С тоя потенциометър предполагам ограничаваш тока на късо.

        По дефиниция тока при MIG-MAG в режим късо съединение зависи на 90% от скоростта на телоподаване, леко се влияе и от напрежението и от това на какво разстояние от детайла държиш горелката. И за това си има съесем логично обяснение - променя се съотношението между нагряването на телта директно от тока (пропорционално на квадрата на тока) и нагряването от дъгата (пропорционално на първата степен на тока по напрежението на дъгата).

        Затова и скъпите машини имат автоматично следене на това колко телта се показва от дюзата и нанасят необходимите корекции така че заваръчния процес да се променя минимално от това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

          Значи схемата е следната . При константа напрежение и константа телоподаване , с промяна положението на потенциометъра за тока на лицевия панел, при крайно дясно положение имам коректна работа на машината. При промяна на положението на потенциометъра, при неизменни пераметри на напрежението и телоподаването , телта започва да бута ръкохватката, което е признак на намалена стойност на работния ток. С колко се намалява зависи от положението на потенциометъра. Има моменти при Uмаx и скорост на тела max , да не може да се стопи тела.

          Коментар


          • #65
            От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

            Здравейте, в темата се споменава за машините на колегите от DEL, а гледам и доста запознати пишат, та да попитам:


            Тъй като имам от вече почти година машина от колегата Драгозов, 180А телоподаващo комбо с електрожен взех да му свиквам и съм доволен като цяло от машината. Особено след като зарадоти доста добре и с алуминйева тел. Въпросът ми е при полужение, че имам още 3 години и 3 месеца оставаща гаранция все още бих могъл да го спазаря с някой на прилична цена. И след това да си взема от DEL машина от типа self control 200A.
            Е какво предимство ще получа при такъв Ъпгрейд да го наречем, совен разликата от още едни 500/600 лева отгоре ?

            Само да поясня, телоподаващото се използва само за дребни неангажиращи неща. Леки ремотни по автомобили, домашни заигравки, някоя друга трубно/профилна конструкция от 3-5мм дебелина на материалите. Електрожена го използвам рядко, но все пак му намирам приложение. В тези условия и начин на ползване какви биха били евентуалните разлики ?
            Не, че нещо но съм фанатик на тема инструменти и все иксам да имам по-хубавото или иначе казано блАгото на сладоледО. Но когато става върос за домашно и полупрофесионално да го наречем ползване бюджета винаги е поорязан. Затова и се колебая толкова


            Поздрави
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-01-18, 22:54.

            Коментар


            • #66
              От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              телоподаващото се използва само за дребни неангажиращи неща.

              В този случай нямаш никакво предимство освен похарчените пари.

              Коментар


              • #67
                От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                Първоначално публикуван от swissmad Преглед на мнение
                В този случай нямаш никакво предимство освен похарчените пари.
                Благодаря за отговора. След консултация с вещите лица по темата и те казаха така. По-добре да инвестирам занапред във ВИГ машина

                Коментар


                • #68
                  От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  По-добре да инвестирам занапред във ВИГ машина

                  Коментар


                  • #69
                    От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                    [QUOTE=Roninn;3244188]Не разбирам,защо не смените мотора като се знае че има проблем?
                    Относно машината на Ивайло...модел "цо"Дел 200 селф контрол .....
                    Дата 13.02.2018 машината е 3месец в сервиза на Дел .
                    Последно редактирано от aisman; 13-02-18, 17:55.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                      [QUOTE=aisman;3281623]
                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Не разбирам,защо не смените мотора като се знае че има проблем?
                      Относно машината на Ивайло...модел "цо"Дел 200 селф контрол .....
                      Дата 13.02.2018 машината е 3месец в сервиза на Дел .

                      Това не отговаря на действителността, както и 90% от коментарите по този казус. Затова ще се наложи да взема отношение.

                      За по-любопитните прилагам товарителниците на ЕКОНТ на отиване и връщане с дати, часове и минути.

                      Четири минути преди колегата aisman да пусне горния постинг по случая, друг колега от ЕКОНТ е регистрирал пратката с която връщаме обратно машината. Това след като беше обявено, че машината е захвърлена като негодна и съответно не е спешна и след като чакам повече от една седмица да ми се отговори дали ще пазаруват нещата, за които бяха поискани цени. (aisman моля виж си пощата.)

                      Сега машината работи нормално и дори има възможност за електрожен. Освен това е и видно, че на собственика на 5-годишната машина ремонта, профилактиката и транспорта не са стрували нищо. Благодаря!


                      Поздрави,
                      Георги

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ekont1.JPG
Прегледи:1
Размер:276.8 КБ
ID:5780926
                      Последно редактирано от aig; 13-02-18, 19:12.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #71
                        От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                        Асене,познаваме се с вас и знаеш че може да разчиташ на мен за подкрепа,както и аз на вас.Оправи цитата ,излиза че аз съм го казал.

                        Търговията си е работа,вие влагате сърце и душа в работата,няма да забравя колко пъти съм ви занимавал в събота и неделя все по тъмно,няма да забравя и пробите една събота на 200 амперовия ВИГ,до 22-23 часа.Няма да забравя когато първия път се запознах с вас ,как ми напълнихте колата с техника за 3-4 000 лв.на пловдивчани пак по нощите дойдохте да се занимавате с мен и нас.Пратих баджанака да купи цо2 ,пак по нощите го чакахте ,че беше дошъл с виза карта.Знам че сте приятели и бизнес партньори на които 100% може да се разчита.Такива твърдения, може да изкаже човек който не ви познава.Успех.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Асене,познаваме се с вас и знаеш че може да разчиташ на мен за подкрепа,както и аз на вас.Оправи цитата ,излиза че аз съм го казал.

                          Търговията си е работа,вие влагате сърце и душа в работата,няма да забравя колко пъти съм ви занимавал в събота и неделя все по тъмно,няма да забравя и пробите една събота на 200 амперовия ВИГ,до 22-23 часа.Няма да забравя когато първия път се запознах с вас ,как ми напълнихте колата с техника за 3-4 000 лв.на пловдивчани пак по нощите дойдохте да се занимавате с мен и нас.Пратих баджанака да купи цо2 ,пак по нощите го чакахте ,че беше дошъл с виза карта.Знам че сте приятели и бизнес партньори на които 100% може да се разчита.Такива твърдения, може да изкаже човек който не ви познава.Успех.
                          Мога да кажа същото. Заставам зад целия екип на АИГ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Асене,познаваме се с вас и знаеш че може да разчиташ на мен за подкрепа,както и аз на вас.Оправи цитата ,излиза че аз съм го казал.

                            Търговията си е работа,вие влагате сърце и душа в работата,няма да забравя колко пъти съм ви занимавал в събота и неделя все по тъмно,няма да забравя и пробите една събота на 200 амперовия ВИГ,до 22-23 часа.Няма да забравя когато първия път се запознах с вас ,как ми напълнихте колата с техника за 3-4 000 лв.на пловдивчани пак по нощите дойдохте да се занимавате с мен и нас.Пратих баджанака да купи цо2 ,пак по нощите го чакахте ,че беше дошъл с виза карта.Знам че сте приятели и бизнес партньори на които 100% може да се разчита.Такива твърдения, може да изкаже човек който не ви познава.Успех.
                            Привет Анатоли, благодаря ти за добрите думи. Чувствата са взаимни, а доброто желание и старанието от наша страна са винаги в наличност. ;-)

                            Относно казуса с Ивайло и неговото телоподаващо няма проблем. Надявам се да оцени жеста, който направихме към него.

                            По същество: 200-амперовата машина не можеше да развие повече от 160 ампера. Причината беше много специфична, от тези които се случват 1 на 1000. Решението беше още по-специфично, доста време ни отне, но пък в края на краищата решихме проблема.

                            Поздрави,
                            Георги
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #74
                              От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                              Дата 09.07.2018
                              Машината Миг 200 селф контрол получена в края на февруари
                              Извинявам се за забавянето в отговора по темата
                              До тук са стопени окло 3 ролки. Х 5 кг тел 1
                              Засега се държи добре и вече мога да кажа най сетне
                              Се управиха проблемите и ..имам я от окло 5-6 г
                              В сервиза на Дел е смененно почти всичко ..
                              Цена на ремонта =.0 лв
                              Искам да искажа изкренна благодарност на екипа на Дел
                              Благодаря ви за коректноста
                              Ивайло Стоянов Търговище

                              Коментар


                              • #75
                                От: Колебание между Инверторен Миг/Маг на Редко и Дел??

                                Аз изчетох цялата тема.... Сега искам да попитам какво представлява АИГ DEL 200 Eco Control / 200 A , ролка 5 кг / и защо цената е 1/2 от събратята му?
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X