Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честия проблем със спирачките на Урал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Честия проблем със спирачките на Урал

    Здравейте колеги, имам Урал, приспособен за дърводобив с дизелов двигател и кран. Машината е чудесна, но има един основен проблем спирачките ги няма никакви. Проверих във форума и ня наколко места се казва, че причината за това е спирачната течност, която разлага гумичките и от там влиза въздух в системата. Също така имаше мнения на колеги, които казват, че вместо спирачна течност наливали хидравлично масло.
    Молбата ми е ако някой е имал този проблем да сподели как го е решил и дали с хидравлично масло е сполучливо.
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Честия проблем със спирачките на Урал

    колега трета година го карам сьс ТРАНСФОРМАТОРНО масло,може и сьс масло за автоматични скоростни кутии.пак има проблеми но не толкова често като сьс спирачната течност.за хидравлично хезнам.

    Коментар


    • #3
      От: Честия проблем със спирачките на Урал

      Много благодаря колега, след около седмица ще имам възможност да спра каниона и да подменя течността, дано е по-добре.

      Коментар


      • #4
        От: Честия проблем със спирачките на Урал

        източваш спирачната течност.слагаш спирт за горене,източващ/промиваш. и тогава маслото.

        Коментар


        • #5
          От: Честия проблем със спирачките на Урал

          Ако смени гумичките(евентуално ремонт или целите помпи) и сипе от тия, по новите спирачни течности?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Честия проблем със спирачките на Урал

            ако не са протекли не се сменят.точно новите спирачни течности ебават системата.

            Коментар


            • #7
              От: Честия проблем със спирачките на Урал

              Да, новите със старите гумички. Да сипе ДОТ3 и спи, ма протекло ли е -лек няма, има риск. Добре,че спирачки много.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Честия проблем със спирачките на Урал

                Не е коректно да се заменя спирачна течност с масло. Няма такова, което да притежава нейните свойства: да не замръзва при -40 и да не кипи до над +200 градуса, както и хигроскопичност и други, да не обяснявам защо.
                Аз бих подменил всички гумички по системата и бих използвал ДОТ-4, който е по-щадящ гумата, сравнен с ДОТ-3. Би трябвало това да гарантира безпроблемна работа за дъдлъг период.

                Коментар


                • #9
                  От: Честия проблем със спирачките на Урал

                  Да, има цяла тема някъде тук за спирачните течности. Без нови гумички няма да стане, може би и частичен ремонт на помпите. Неговите гумички са за съвсем друга течност.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Честия проблем със спирачките на Урал

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Не е коректно да се заменя спирачна течност с масло. Няма такова, което да притежава нейните свойства: да не замръзва при -40 и да не кипи до над +200 градуса, както и хигроскопичност и други, да не обяснявам защо.
                    Аз бих подменил всички гумички по системата и бих използвал ДОТ-4, който е по-щадящ гумата, сравнен с ДОТ-3. Би трябвало това да гарантира безпроблемна работа за дъдлъг период.
                    Да!
                    Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Честия проблем със спирачките на Урал

                      Здравейте.
                      Имам Урал, точния модел не го знам, но сме му сложили дизелов двигател то Маз, ползваме го от доста време и сме доволни, но имаме проблем със спирачките.
                      Отваряме спирачните апарати, сменяме гумичките на буталото и за супер кратко време, особено ако камиона не се кара, пак се губят спирачките. Като отворим апаратите пружината не може да избута буталото, защото гумичките са се раздули.
                      прочетох и разбрах, че това се получава от спирачната течност.
                      Как да промием системата и може ли да използваме хидравлично масло ?
                      Ще се радвам някой да се включи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Честия проблем със спирачките на Урал

                        Не е ли по-добър вариант в дългосрочен план да ви изработят гумички от читав материал и да си карате с ДОТ3 или 4?Иначе промивка със спирт е достатъчна,може да работи със всякаква течност,дори и с вода,хидравличното масло е разумен избор в случая.Но щом гумичките са такова долно качество че се раздуват от спирачната течност,не очаквайте чудеса и с маслото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Честия проблем със спирачките на Урал

                          Добре, препоръчайте място от където да могат да ми изработят читави гумички?
                          Как да я направя тая промивка не разбрах, да наливам в сероапаратите спирн, докато почне да изхърля спирт през пробките за обезвъздушаване ли?
                          След това същата процедура с маслото?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Честия проблем със спирачките на Урал

                            Мога да ти препоръчам място в Бургас,ако ти върши работа.В понеделник ще ти кажа със сигурност,защото човека,който ги изработва беше доста възрастен,а от години не съм му ползвал услугите и всичко е възможно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Честия проблем със спирачките на Урал

                              Бургас ми е много далече, но може да изпратя оригиналните гумички на човека по Еконт.
                              Някъде около Пловдив/Пазарджик някой препоръча човек, който да изработи качествени гумички ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X