Обява

Свий
Няма добавени обяви.

X-50 или X-200 ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: X-50 или X-200 ???

    Не бой се. Ако е речено, каквото и да направиш ще те думне, ако не, всичко е наред. Заземи си антената у вас и не се занимавай с чудеса около стойката. Един колега викаше "Колкото по-добре и сигурно е заземена стойката на антената, толкова по-сигурно ще си извикаш мълния ". От друга страна, защо не си направиш просто един гръмоотвод, който да я пази? Имаш място.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #17
      От: X-50 или X-200 ???

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Не бой се. Ако е речено, каквото и да направиш ще те думне, ако не, всичко е наред. Заземи си антената у вас и не се занимавай с чудеса около стойката. Един колега викаше "Колкото по-добре и сигурно е заземена стойката на антената, толкова по-сигурно ще си извикаш мълния ". От друга страна, защо не си направиш просто един гръмоотвод, който да я пази? Имаш място.
      Верно имам место. Въздържам се обаче от всякакви сложни конструкции по покрива на блока, защото пролетта ще правим цялостен ремонт. Ще се надявам зимата да мине без проблеми. Какво имаш в предвид със заземяване в къщи....никъде нямам тръби от отоплителна инсталация....водопроводната ми инсталация е ПВЦ....в електрическата инсталация не искам да вкарвам нищо, щото може да пострадат и съседите....какъв е другият начин??????? и изобщо има ли друг сигурен...
      LZ3YG

      Коментар


      • #18
        От: X-50 или X-200 ???

        Здрасти, при мен стана лесно, защото строителите бяха направили две стойки за гръмоотводи на 5м една от друга, но на едната нямаше гръмоотвод. Или са сбъркали мястото или нещо са променили проекта впоследствие или просто не са сложили стърчащото желязо. Аз се оказах с една стойка /заземена/ която използвах за мачта-луд късмет! Това, което мога да те посъветвам е да изключваш кабела от радиото когато не го ползваш и да си свиркаш докато мине ремонта на покрива, ако повреме на ремонта имаш възможност пусни една шина до арматурите на блока ако не, сваляш кабела. Може с BNC конектори за RG8 да си направиш бърза връзка извън жилището ти, стига да имаш достъп и от там да разделяш кабела, а не от радиото....
        LZ1PER

        Коментар


        • #19
          От: X-50 или X-200 ???

          Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
          Здрасти, при мен стана лесно, защото строителите бяха направили две стойки за гръмоотводи на 5м една от друга, но на едната нямаше гръмоотвод. Или са сбъркали мястото или нещо са променили проекта впоследствие или просто не са сложили стърчащото желязо. Аз се оказах с една стойка /заземена/ която използвах за мачта-луд късмет! Това, което мога да те посъветвам е да изключваш кабела от радиото когато не го ползваш и да си свиркаш докато мине ремонта на покрива, ако повреме на ремонта имаш възможност пусни една шина до арматурите на блока ако не, сваляш кабела. Може с BNC конектори за RG8 да си направиш бърза връзка извън жилището ти, стига да имаш достъп и от там да разделяш кабела, а не от радиото....
          Благодарско за съвета.......то имаше и отдела дискусия....теме де...ще вържа дебел силов кабел /от електрожен - масата / от стойката на антената директно за арматурите на панела, близо ми е, ще стане лесно , друг е въпроса дали ще е надеждно..........другото май е до късмет, както беше казал някой по нагоре...
          Това с ВНС конектора също много ми допада като идея....ще помисля и за него.
          Със здраве момчета много благодаря за консултациите...........
          LZ3YG

          Коментар


          • #20
            От: X-50 или X-200 ???

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160905_184559.jpg
Прегледи:2
Размер:45.7 КБ
ID:5728428
            От Х-200 на Х-510....много съм доволен!!!
            LZ3YG

            Коментар


            • #21
              От: X-50 или X-200 ???

              За моя голяма радост и изненада, снощи около21,30ч. от Шумен, при относително добро тропо, с Х-510, успях да направя връзка с два румънски репитера на 439,100 със субтон 103,5, който се намира в Букурещ и на 439,025 със същият субтон, който се намира в Констанца и съответно говорих с румънски радиолюбители. Продължавам да се убеждавам, че не съм сбъркал с новата антена, въпреки,че по мнение на отделни колеги, разликата й с Х-200, не е значителна........
              LZ3YG

              Коментар


              • #22
                От: X-50 или X-200 ???

                С Х-200 поставена на ново место, като я ползвам за SDR-приемника,а като основна вече с Х-510.....прилагам малко снимков материал, съжалявам за неприятната облачност...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161011_130204.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5730894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161011_125952.jpg
Прегледи:1
Размер:46.2 КБ
ID:5730895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161011_130042.jpg
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:5730896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161011_130241.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5730897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161011_130113.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5730898
                LZ3YG

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X