Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

    Попаднах на това и ми стана интересно има ли в България подобни твари - нежилещи пчели събиращи сладко от някъде или няма. Предполагам, че на точно тоз вид пчела ще и е студено тук, но кой знае - може да има някакъв подобен вид..
    Четох, че техниката за защита на кошера на накои нежилещи пчели била да овосъчават всеки вредител попаднал вътре. Правили си мумии от врагове ...
    Понеже не можах да намеря почти нищо на български по темата, а и на английски и руски не намерих написано за подобни пчели в България, та да попитам тук, белким някой знае...
    Тук има едни австралийци дето също гледат тая твар... Основното предимство за мен на една такава твар е, че ще мога да ги отглеждам в градска среда, без възражението на съседи и без риска някое дете да пострада заради мен. Eто и сайта

    Последно редактирано от upi; 27-05-15, 19:09.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    От: Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

    Давай ,ги тези ,мухички насам,ако трябва мезонет ще им направя.Имам пчелин с няколко кошера,но преди 2г.получих силна алергия от ужилване.(лежах в болница и едвам прескочих да се явя пред Началника)та за това мерак имам,физическа възможност да се занимавам с тях нямам.

    Коментар


    • #3
      От: Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

      ХАХАХА и аз това викам - някой да ги дава насам ... пусто никой нищо не казва. Май ще трябва контрабанда някаква да сътворим и ... екологична катстрофа евентуално, както когато хамериканците (бразилец де) си занесли африкански пчели дОма . Сега "пчели убийци" ги гонят по кьОшетътъ
      П.П. Сериозно, нямаме ли си тук подобни мухи, дето дават по половин кило мед за година и за това никой ги не ще???
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        От: Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

        Вардаров, не знам дали знаеш, има курсове за лечение на алергията и някои колеги са доволни от резултата. Не знам подробности, но мога да разпитам и да докладвам?

        Коментар


        • #5
          От: Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

          Ще сам благодарен за подробности колега,но едва ли че ми стигне куража,да пробвам ефекта от лечението ,на практика.

          Коментар


          • #6
            От: Между пчеларството и мухарството ... нежилещи пчели??

            https://www.youtube.com/watch?v=BrdFdk2bAAQ
            Приятно слушане на английския
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X