Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде из Азия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някъде из Азия

    Имам няколко запитвания за фериботната линия на лични,но мисля че доста колеги ще се позаинтересуват,затова слагам сайта им тук.
    Всъщност,тази лодка е много удобна за превземане на Кавказ,прредвид геополитическата обстановка в района.Мисля че е евтин,и удобен само прилично разписание да имаше.

    http://bg.pbm.bg/home
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

    Коментар


    • #17
      От: Някъде из Азия

      Митак, ако нещо требе да помагам за "новия" пътешественник .. казвай!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        От: Някъде из Азия

        Уредихме го "новия", само Митака да свикне да гледа отвисоко.
        Весело пътешествие пожелавам, ако не се видим преди това.

        Коментар


        • #19
          От: Някъде из Азия

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Митак, ако нещо требе да помагам за "новия" пътешественник .. казвай!
          има,има.като съм в Бургас,да дойдеш да пием по бира, или аз да дойда,може пък да почерпиш!!!
          Димитър Анастасов
          d.anactacov@gmail.com

          Коментар


          • #20
            От: Някъде из Азия

            Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
            има,има.като съм в Бургас,да дойдеш да пием по бира, или аз да дойда,може пък да почерпиш!!!

            Става!!
            Само се обади!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #21
              От: Някъде из Азия

              Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
              В Алмати трябва да сменяме гуми и масло,ако твоят приятел провери,има ли няма ли,да сме по подготвени,ще бъдем безкрайно благодарни,на теб и на твоя приятел.

              Айде честито ти тема
              Алмати е голям град. Подобен на София. Има си всичко ... и гуми и масла и т.н. Не ти е това проблема.
              Отделил си твърде много място в първия пост да пишеш за някакви кораби. Е това е проблем
              Зарежи тези хрумки и си карайте моторите по пътя ... Какво ще спечелиш? Време -друг път! Пари - друг път!
              Пък и не си ли чувал, че "Ferry is for pensioners!"

              Пусни си Long way round. Е там в незнам кой епизод главните герои сменят масла и гуми в Алмати/Казахстан. При Дима.
              Не този Дима, за който Бойко ти говори, ама пак - Дима... със сервиз в южната част на града. Аз там смених. И всеки/моторист/ ще ти каже/покаже къде са тия хора.
              Лошото е, че трябва да поостанете в града, а след Таджикистан и Киргизстан ще ви се стори скъпо
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #22
                От: Някъде из Азия

                Митьо и Павлине - Поздрави и успех с пътуването.
                Абонирам се за темата.
                И много весели и луди моменти.

                П.С. И снимки
                Завиждам.
                .

                Коментар


                • #23
                  От: Някъде из Азия

                  Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                  Отделил си твърде много място в първия пост да пишеш за някакви кораби. Е това е проблем
                  Зарежи тези хрумки и си карайте моторите по пътя ... Какво ще спечелиш? Време -друг път! Пари - друг път!
                  Пък и не си ли чувал, че "Ferry is for pensioners!" :mrgree
                  Димо,много ме блазнеше мисълта"излизам от вкъщи по бермуди и хоп в Грузия,да започва пътешествието",при все това,че не ми се кара по едни и същи пътища.
                  А пък,туй за пенсионерите сега ли го измисли,не бях го чувал
                  Като ходих в Тунис, смених седем ферибота,може и да съм станал отявлен пенсионер,знам ли!!!
                  Що не си завършиш твойта тема,ми оспамваш мойта
                  Димитър Анастасов
                  d.anactacov@gmail.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някъде из Азия

                    100 евро Бургас - Поти навло за мотор. В навлото на бусовете и камионите е включена храната и леглото за шофьора, но за моторите не пише. Не разбрах кабината дали е задължителна, или е само за пасажерите, но тя с 4 легла е 100 евро за легло, което включва и храната. И 10 евро за оформяне на документи. Значи 210 евро, или 412 лева за 2300 км. За тия километри, ако караш през Турция 120 литра бензин при разход 6/100 по 3 лева в Турция + такси за магистрали са към 400 лева + минимум две спанета (на палатка) и яденето за три дена пак отива към 450-500 лева минимум, но с ферито не караш, а лежиш и гледаш звездите. Абе колко време пътува това фери от Бургас до Поти никъде не пише по сайта?
                    Както и да го смятаме с ферито е по-изгодно преминаването на това разстояние, от колкото да караш на самоход през Турция. И ако не те задължават за кабина на ферито, когато си с мотора цялата работа става 110 евро от Бургас до Поти.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някъде из Азия

                      Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                      Димо,много ме блазнеше мисълта"излизам от вкъщи по бермуди и хоп в Грузия,да започва пътешествието",при все това,че не ми се кара по едни и същи пътища.
                      Митак, фери ... до Поти ...
                      Я тръгне, я - не. Я стигне, я-не. Онова от Баку е същата работа. Кога го има, кога - не. Дали ще тръгне зависи от - вълнАта, от вятъра, от ...ходжата. Ти разписания търсиш...Тези таралясници ако спрат в нормално пристанище няма да излязат ни-ко-га. Готов ли си да изкараш седмичка на борда? Поне въдица си вземи.
                      Аз съм киснал (петък-понеделник) в такова с вързан мотор и ми стига за цял живот ...и съм си го написал в темата. Ти ми говориш за визи в 7 държави и план за преминаването им Я кажи сега от тези седем ферибота до Тунис колко плаваха под тунизийски флаг?
                      Ма все едно ... няма ти спамим темата я
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някъде из Азия

                        Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                        Митак, фери ... до Поти ...
                        Я тръгне, я - не. Я стигне, я-не. Онова от Баку е същата работа. Кога го има, кога - не. Дали ще тръгне зависи от - вълнАта, от вятъра, от ...ходжата. Ти разписания търсиш...Тези таралясници ако спрат в нормално пристанище няма да излязат ни-ко-га. Готов ли си да изкараш седмичка на борда? Поне въдица си вземи.
                        Аз съм киснал (петък-понеделник) в такова с вързан мотор и ми стига за цял живот ...и съм си го написал в темата. Ти ми говориш за визи в 7 държави и план за преминаването им Я кажи сега от тези седем ферибота до Тунис колко плаваха под тунизийски флаг?
                        Ма все едно ... няма ти спамим темата я
                        Ей бързо запали,май и двамата сме спали накриво.
                        Много си ми помагал,както и сега за това пътуване,но знаеш че добре планирам нещата.Абсолютно имаш право,но нека сам да си правя плановете.
                        С каспийското фери постоянно поддържаме връзка,чрез посланника,и ни гарантират че няма да имаме проблеми,а нашето фери е много хубаво,и отвътре и отвън.Незнам кой ти е казал,че е таралясник?
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някъде из Азия

                          Каспийското фери вече хептен улеснява нещата. То има да мине към 200 км от Баку до Туркменбаши - Туркменистан и да прекоси Каспийско море напряко. Пътуването е 12-14 часа. Иначе на самоход със заобикаляне на това море става близо 1000 км през Иран, или към 1500 км през Русия и Казахстан. Тук вече на този ферибот, колкото и да са зле нещата, и цените, алтернативата е много по-зле.
                          Има фериботна връзка Баку-Актау Казахстан. По този начин не се минава през Туркменистан на път за Узбекистан.
                          За Азербайджан за визата май не бяха много парите, но се внасяше някаква по-голяма сума за гаранция за МПС-то. Това как го уредихте Митак?
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 28-05-15, 11:25.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някъде из Азия

                            Знам, че знаеш как да стигнеш до Памир. Че и да се върнеш :-) И тази тема си я отворил лаф да става, а не щото те мъчи нещо...

                            Аз тръгвам в събота. Ако не се замотаеш много може да се видим в Азербайджан ...
                            Успехи желая ! Както винаги
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някъде из Азия

                              Приятно пътешествие. Пиши с какви машини ще пътувате.
                              WR 250 F, KLX 450 R

                              Нито съм вреден,
                              нито излишен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някъде из Азия

                                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                                .... .... ...

                                Аз тръгвам в събота. Ако не се замотаеш много може да се видим в Азербайджан ...
                                ... .... ....
                                Де ще ходиш бе?
                                Нищо не си казал.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X