Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете ми да си направя кефа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помогнете ми да си направя кефа

    Драго,темата е Чудесна!!!! Тъкмо ми нахвърлях те ,няколко идеи за 4 почивни дни дето ще ми се съберат другата седмица.

    Vielen Dank!!!!

    Коментар


    • #47
      От: Помогнете ми да си направя кефа

      Вчера уредих на един колега 2 седмици отпуска ( е, леко неплатена) и той вече си развява моторетката в Апалачите... Давай телефона на шефа, докато съм загрял.
      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

      Коментар


      • #48
        От: Помогнете ми да си направя кефа

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        ... Към 1000 лева са ми само парите за бензина, дето ми трябват за 6000 км и към
        Владич,по груби сметки мотора ти гори 7/100 ....това карбуратор вероятно,срам ме е да кажа че моя пада под 4/100 със скорост 100-120 км. Незнам защо го написах това,но мисля е време да се качите на нещо по ново без да искам да обидя някой,колкото и да си обича мотора.Не е лично към теб,драго и той обявява същия разход.За да не излезна криво разбран,скорост 160-200 км. поддържана разход не стига 5.5 тоест никога не ми е горял повече независимо как съм карал,дори и със втори човек.
        В събота с 19 литра съм минал 492 км. като от тях 320 км. само асфалт от които 140-150 км съм се движел със скорост близо 200 км. основно в двете посоки Кърджали-маказа,около 70 км. имам черен път през гората от Кърджали-Смолян до Неделино-Златоград естествено по вина на гпс.Излезнах пълен,прибрах се пълен,винаги го оставям така,като излезна имам раница на резервоара и ми е терсене да я местя за зареждане,а като се връщам обикновенно е празна и ми е по лесно.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250111.jpg
Прегледи:1
Размер:116.9 КБ
ID:5664530

        Това е на връщане от границата,с измит номер щото там не прощават до колкото знам,а изтритото черното на задната гума е почти на сантиметър от ръба,тоест доста агресивно съм се движил в завоите.
        Последно редактирано от Roninn; 02-06-15, 00:16.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Помогнете ми да си направя кефа

          Мотора ми е 1100 кубика и гори 5,6-5,8/100 при скорост 100-110 км/час. Аз съм го смятал на 6/100. 6000 км х 6/100 са 360 литра по 3,00 лева литъра в Турция са 1080 лева. Но понеже няма да карам и да зареждам само в Турция, пък и там не е точно 3 лева литъра, а 3,10 - 3,15 лв, та съм я закръглил на 1000 лева сумата за бензина. Това ми е сметката.
          Ако взема 800 кубиково БМВ то ще гори 4/100. Ако взема 1200 кубиково то ще гори колкото моя. Със скорости 140 - 150 км/час и нагоре много отдавна вече не карам даже и по магистрали. Ако ме вълнуваха такива скорости и магистрали щях да си купя пистарка.
          Покарах доста в последно време по проходи из Родопите и Средна гора. Май месец е един от най-красивите за каране през годината. Виж на магистрала с мотора отдавна не съм стъпвал, но не ми липсва изобщо.
          Последно редактирано от ВладиЧ; 02-06-15, 07:22.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #50
            От: Помогнете ми да си направя кефа

            Не карам бързо, но моя мотоциклет ми гори 6.5-7/100 см. Не е минал нито 1 км по магистрала. Карам го със скорости от 80 до 120 км/ч. Да го сменям ли?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              От: Помогнете ми да си направя кефа

              глупости, просто му сложи АГУ.

              Коментар


              • #52
                От: Помогнете ми да си направя кефа

                Балкана ми от 1968г, карбуратор, гори 3.5/100 и не се чупи. На година минавам 5000км с него. Вдига 110 и лягам до края на гумите К.Русинов, без да приплъзнат.
                Крайно време е всички да си купите Балкани.

                Коментар


                • #53
                  От: Помогнете ми да си направя кефа

                  Не карам бързо, но моя мотоциклет ми гори 6.5-7/100 см. Не е минал нито 1 км по магистрала. Карам го със скорости от 80 до 120 км/ч. Да го сменям ли?

                  Не го сменяй, а си синхронизирай инжекторите, почисти им дюзите, провери си въздушният филтър дали е чист и по-кротко с газта, и спирачката, а не като на състезание. Ще се изненадаш от разхода след това.

                  Балкана ми от 1968г, карбуратор, гори 3.5/100 и не се чупи. На година минавам 5000км с него. Вдига 110 и лягам до края на гумите К.Русинов, без да приплъзнат.
                  Крайно време е всички да си купите Балкани.

                  Ще си купим, ама някой друг път.... Ванка стига си ни пробутвал тоя архивен батал.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 02-06-15, 08:55.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помогнете ми да си направя кефа

                    3,5 на 100, ама масло! Пък това дето балкан не се чупи изобщо няма да го коментирам!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помогнете ми да си направя кефа

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      глупости, просто му сложи АГУ.
                      Да, виждал съм мотоциклет и то с маслено-въздушно охлаждане и с инсталирана ГУ със специален "сух" изпарител. Бутилката е туристическа и е в топ касата. Собственика му се похвали, че му горял 5/100 газ и вдигал 120 км/ч. А също има и АТВ на газ-китаец. Вече няколко години успешно рине сняг на една бензиностанция.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помогнете ми да си направя кефа

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Не карам бързо, но моя мотоциклет ми гори 6.5-7/100 см. Не е минал нито 1 км по магистрала. Карам го със скорости от 80 до 120 км/ч. Да го сменям ли? Не го сменяй, а си синхронизирай инжекторите, почисти им дюзите, провери си въздушният филтър дали е чист и по-кротко с газта, и спирачката, а не като на състезание. Ще се изненадаш от разхода след това. ...
                        Въздушния филтър е чист, оригинален, неразличим от нов. Газта не я подавам винаги до край, защото е много "бавна" и с едно движение на ръката не мога да подам пълна газ. Обикновено задната гума започва да превърта. Спирачки почти не ползвам, защото като сваля две скорости надолу преди завой и задната гума започва да трие. Като няма МПС-та и пешеходци около мен си карам агресивно. Купил съм мотоциклета за удоволствие. А как се синхронизират инжектори и какво да им чистя, как с добавки или в "ултразвукова" ваничка??
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помогнете ми да си направя кефа

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Да, виждал съм мотоциклет и то с маслено-въздушно охлаждане и с инсталирана ГУ със специален "сух" изпарител. Бутилката е туристическа и е в топ касата. Собственика му се похвали, че му горял 5/100 газ и вдигал 120 км/ч. А също има и АТВ на газ-китаец. Вече няколко години успешно рине сняг на една бензиностанция.
                          Аз пък познавам човек който е монтирал АГУ на мотор (scrapheap), както и собственика на мотора (gadeff). И то не за икономия ами изобщо за да върви.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помогнете ми да си направя кефа

                            Синхронизирането най-бързо и лесно става със специален уред на БМВ - 911. Може и с манометри, а може и с тръбички с течност да се направи. Най-добре да го направи човек, който е барал такива работи и знае точно за какво става въпрос. Отдолу на инжекторите има едни къси вакумни тръбички, които са запушени с гумени капачета. Там се включват маркучите на уреда за синхронизирането.
                            Инжекторите може да се почистят и с добавка към бензина, а може, и в ултразвукува вана.
                            Добре е, че спираш с двигателя. Това показва предвидимост и планиране на ездата, и естествено сваля разхода при каране в сравнение със системата - газ и спирачка пред всеки завой.
                            И аз така карам и вече 40 000 км спирачките ми не са ми износени и наполовина, от както съм купил мотора, а аз не го купих с чисто нови спирачки. Вярно е, че тези мотори ги караме за кеф, а не по задължение, но мен просто отдавна вече не ме кефят агресивни и спортни изпълнения.
                            Да се нося над пътя, да взимам плавно и оптимално завоите с максимално възможно лягане, да се наслаждавам на пътя, на миризмите, на гледките след всеки завой, и на пейзажа наоколо, и всичкото това ме кефи много повече, отколкото да ръчкам, и да лашкам мотора с газ, и спирачка, за да надмина всички, или да взема някоя отсечка за по-кратко време, от колкото съм я минал миналият път, примерно....
                            И така, по този начин, хем се кефя, хем разхода ми е по-нисък, хем нямам постинги от рода на, ама това ми се счупи, или онова ми се повреди, или изтърка и сега, какво да правя?!
                            Скоро се забавлявах, да пробвам, колко по-рядко ще натискам спирачката при спускане по пътя от Батак към Пещера. За 20 км и може би общо над 50 завоя съм натиснал спирачката точно 5 (пет) пъти, като при това, изобщо не карах бавно. Карах си оптимално на 3-та и на 4-та. Спусках се с 60-80 км/ час скорост и нито една кола не ме надмина надолу, а напротив, аз надминах няколко. Та така. Мохабети, като вдигнах 200 км/час на магистрала, мен изобщо не ме вълнуват и не могат да ме впечатлят.
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 02-06-15, 17:22.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помогнете ми да си направя кефа

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Скоро се забавлявах, да пробвам, колко по-рядко ще натискам спирачката при спускане по пътя от Батак към Пещера. За 20 км и може би общо над 50 завоя съм натиснал спирачката точно 5 (пет) пъти, като при това, изобщо не карах бавно. Карах си оптимално на 3-та и на 4-та. Спусках се с 60-80 км/ час скорост и нито една кола не ме надмина надолу, а напротив, аз надминах няколко. Та така. Мохабети, като вдигнах 200 км/час на магистрала, изобщо не ме вълнуват и не могат да ме впечатлят.

                              Тъй, тъй. При мен по принуда/ не работещ генератор/ ми се наложи преди няколко години да се прибирам от Голям Беглик до София с възможно най-малко пипане на спирачките. Не съм с мотор, ама отзад стоповете ми бяха 5бр. по 21вата.
                              Та си поставих личен рекорд - само три спирачки до табелата София.... ама сън дизел.
                              Поздрави! И безаварийни много пътешествия!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помогнете ми да си направя кефа

                                Абе така и така е настанал мохабета, някой знае ли защо е затворен още Трансфагараш? Заради снега ли?
                                Планирам да го мина някъде 27.06 ама с аФтомобил, а гледам, че го водят затворен до 01.07.2015....
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X