Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

    Там на капака оригинално има заварена тръба нагоре до главата и после от нея маркуч я свързва със всмукателният въздуховод .Предполагам някой я е отрязал незнайно защо
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #17
      От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

      Първоначално публикуван от antonyy Преглед на мнение
      Едни въпрос : Къде отива отдушника на 3Б мотора?Ако може някой да каже ,защото моя го няма а има една дупка на металното капаче на блока под изпс.колектор.
      Оригинално е тръба и маркуч надолу висящ свободно. Ето една тема със снимки от 60-ка с 3В, и при мен е така.

      http://forum.ih8mud.com/threads/what...ipe-for.23899/

      Както Павел отбеляза някой преправят и вкарват вентилацията във всмукателя.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #18
        От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

        Благодаря за инфото ама аз на моя ще му заваря една тръба със сребърен припой и смятам да го отведа с трипътник от двете страни във някой отвор на рамата.

        Коментар


        • #19
          От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

          Някой казват, че това не е добра идея заради киселинността на пръските отработено масло (сяра...). Не знам дали наистина е така
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #20
            От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

            Огледай шасито много добре за ръжда,ако е здраво ,тогава има смисъл цялата операция и наливане на пари и губене на време.Джипката е класика ,спор няма ,но и много работа иска. В момента съм в същия филм с рязане на панели и напасване,само че на Патрол 160-ка ,и да ти кажа ръждата надмина очакванията ми,но вече няколко месеца го играя това хоро и се замислих,дали не трябваше да го метна да го карам ,докато издържи,но свърши вече,само да ти кажа като цифри,че купих джипа за 1500 лв. а до момента е на 3800,а имам още доста работа по него. Ако мотора ,ходовата част ,трансмисия е ОК ,тогава филма има смисъл,ако и там е зле работата ,както казаха колегите ,търси донор и от две прави една ,хем ще имаш и резервни части и после мнооого дълго време само ще сменяш масло и ще ти носи хубави моменти.Поздрави и успех с начинанието.
            Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
            Уаз 469
            Nissan Patrol Y160

            Коментар


            • #21
              От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

              Първоначално публикуван от antonyy Преглед на мнение
              Благодаря за инфото ама аз на моя ще му заваря една тръба със сребърен припой и смятам да го отведа с трипътник от двете страни във някой отвор на рамата.
              Печалбата от тази манипулация е повече хипотетична, отколкото реална.
              За сметка на това двигателят, хич няма да се изкефи без правилна картерна вентилация.
              Забрави за прийомите по руските "автомобили", практикувани от мъже по потници в предблоковите пространства от близкото минало.
              Козата си сака пълна програма.
              Последно редактирано от Scrapheap; 03-06-15, 21:43.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                Тази вентилация не е вкарана нарочно във всмукателния колектор защото ще цапа дроселовата клапа и маркучите за вакум към мембраната на гнп-то.

                Коментар


                • #23
                  От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                  На автомобил, който не си знае километрите и годините (HJ60-2h), вентилацията е вкарана непосредствено преди дроселовата клапа и не забелязвам каквито и да е проблеми с нея, както и мембраната на ГНП. Това да не е Ecotec...
                  Малките жълти човечета, определено са добри конструктори и знаят какво правят.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                    Днеска ми донесоха 4 -те фланеца за 50 лв

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0081.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5667482Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0083.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5667483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0084.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5667484Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0085.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5667485

                    Коментар


                    • #25
                      От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                      То няма кола още Не бързай с тунинга.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                        Лека по лека се сдобивам с нужните части и съм набавил доста , като ламарини и други . Смятам на пролет с оксижена , сребърен припой цо-то да я мятам.Ще видите какво ще се получи. До скоро.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                          Да споделя само,че се сдобих с читаво купе за джипката на смешна цена за скрап и съм много доволен. И без точица ръжда от 1996г.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0152.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5682290Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0153.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5682291Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0155.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5682292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0156.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5682293

                            Коментар


                            • #29
                              От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                              Давай още инфо в процеса на работа със снимки,доста хора ще се абонират за темата .Сега вече с това купе всичко ,което ще правиш има МНОГО голям смисъл Успех.
                              Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                              Уаз 469
                              Nissan Patrol Y160

                              Коментар


                              • #30
                                От: Придобих наскоро, чаканата дълго Тойота ланд круизер BJ73 1985г.

                                Аз тука се заиграх малко с едни тръби и колена и ето какво стана на първо четене . За един ден.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X