Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центриране на джанта....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сигурно е пиасно назад в темата, ама живи да ги ожали човек собствениците на ситроени, задето не са се пребили още покрай пътя...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение


      това ясно,има и правило за централния отвор обаче,кое от тия решения по картинки се избирало,че им сложно май да го направят на конус всичко - и централен и гайки
      Никакъв им е проблема да го направят на конус. Последното просто държи най-здраво и не износва гнездото на джантата, когато се сваля и качва често. В общия случай и слоя под болта/гайката е по-дебел. И не се губи част от усилието на стягане в конуса - обикновено са и с шайби, или поне аз не съм виждал без. Не съм виждал и стоманени джанти с такива гайки.

      А това за кое хлопа и кое не - важи за конуса и полусферата. Правите си хлопат минимум с 2-3 десети - специално погледнах оригинална паджерска гайка на оригинална паджерска джанта, висяла като резервна през целия си живот, с перфектни отвори. Хлопат си. Джантите на колелата ми са пясъкоструени и боядисвани и затова отворите са по-стегнати (и там е боядисвано). Вероятно и това е дало свойта дан в посока на това да намям проблем с тях на предишното ми возило, а да имам на новото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Сигурно е пиасно назад в темата, ама живи да ги ожали човек собствениците на ситроени, задето не са се пребили още покрай пътя...
        Ситроен пак си имат центриране, просто отпред е затворено, отзад си има ринг на джантата който центрира.
        Такива гайки се слагат само на алуминиеви джанти, стоманените гайки с конус като се затегнат в алуминия му разказват играта, особенно ако се стегнат повече от необходимото.
        Имал съм проблеми с центиране на джантата, реших го след разхлабване и плавно стягане една по една на гайките. Вариант е точен размер втулки. Пластмасови са, но тяхната функция е само да фиксират джантата при слагането, след това болтовете/гайките държат стабилно джантата и над втулката няма никакво натоварване.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • ВАГ са конусни и алуминиевите и железните. БМВ са си сферични и двата типа.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
            ВАГ са конусни и алуминиевите и железните. БМВ са си сферични и двата типа.
            Я сега ги размени...
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • Уф и ти си прав

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                ...
                Не са само пластмасови втулките. Каквито си ги купиш. Има и алуминиеви и стоменени, ама парите са други.

                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X