Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Венцислав Петров - фотография

    Кадрите от балета също са много добри!

    Коментар


    • От: Венцислав Петров - фотография

      Още един раздел в портфолиото откривам: http://www.vpetrov-photography.com/conceptualart
      VPetrov.photography

      Коментар


      • От: Венцислав Петров - фотография

        Уау, поздравления.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

          И няколко нови рекламни проекта вече реализирани в Mall of Sofia : http://www.vpetrov-photography.com/a...graphyprojects
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

            Венци, гледам че в JPEG-ите няма посочен цветови профил. Имаш ли някакво изградено мнение/опит по въпроса дали трябва или не и как се държат разните му браузъри? Аз тепърва се ровичкам ама още съм в неведение кое-що.

            Чини ми се че снимките биха изглеждали доста по-добре на Wide Gamut монитори, а в момента излизат като 99.9% от web-а въобще - пускаш си монитора например в АdobeRGB режим и всичко отива по дяволите - много шарено, но нищо общо с реалността.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

              Ако искаш максимална съвместимост и да няма разлика в цветовете работиш на sRGB. И аз по принцип си работя в Wide Gamut, обаче ако ще трябва да печатам минавам на sRGB и експортвам в sRGB
              Последно редактирано от Glow; 12-06-17, 06:42.

              Коментар


              • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Венци, гледам че в JPEG-ите няма посочен цветови профил. Имаш ли някакво изградено мнение/опит по въпроса дали трябва или не и как се държат разните му браузъри? Аз тепърва се ровичкам ама още съм в неведение кое-що.

                Чини ми се че снимките биха изглеждали доста по-добре на Wide Gamut монитори, а в момента излизат като 99.9% от web-а въобще - пускаш си монитора например в АdobeRGB режим и всичко отива по дяволите - много шарено, но нищо общо с реалността.
                Според щях да напиша "стандартите", а всъщност според горе-долу наложилите се някакви правила, ако в един JPG не е указан профил то той се приема за sRGB. Във всички положения обаче дори да работим с калибриран монитор покриващ AdobeRGB т.е. със съответният профил това не значи, че отделните приложения биха работили коректно... в частност и браузерите... Някои от тях могат, други ако специално се настроят, повечето са зле... Въобще според мен едва ли ще е скоро момента в който монитор с широк "гамут" би работел безпроблемно... Затова аз работя докато може в ProPhotоRGB с дисплей покриващ Adobe RGB и всичко което експортвам за публикация в интернет го правя в sRGB... Към партньори като печатари и прочее, така или иначе пращаме само TIFF и там задължително в AdobeRGB, но се оправят безпроблемно с включени профили и прочее... Много скоро не съм проверявал последните версии на браузерите но повечето от тях не "разбират" от профили... а ако случайно са в "час" липсата на профил трябва да се приема за sRGB...

                А в частност моето мнение е, че въобще разглеждането на една фотография на некалибриран монитор с пространство под AdobeRGB и малка разделителна способност е с информативни функции само... Те затова и много хора си мислят, че са фотографи... Виждал съм как на фона на едно професионално представяне върху големи и сериозни монитори, един "фотограф" се кефеше колко яко изглеждат нещата и си представяше, че е от монитора... Получи предложение да си пусне няколко негови работи... Интересно беше да му се види изражението... :-) Голям смях... Иначе на телефон всички са еднакви...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                  Да добавя, според мен нещата ще се оправят едва след като стане стандарт всяко приложение работещо върху една операционна система да поддържа пълноценно системният профил...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Според щях да напиша "стандартите", а всъщност според горе-долу наложилите се някакви правила, ако в един JPG не е указан профил то той се приема за sRGB.
                    За съжаление не. Например в Хром (без да съм правил задълбочени проучвания - тепърва ще се ровичкам) се приема че когато картинката е без профил, тя е в "екранния" профил. Тоест засилва директно RGB-то като стойности към видеокартата без да прави нищо. Ако поне е тагната като sRGB, тогава я прияма за sRGB.

                    Мисълта ми беше че е по-добре да има ембеднат sRGB профил в снимката, отколкото да са без профил или без таг. Именно това е "сечението", водещо до най-голяма съвместимост между браузерите. Тоест в тоя случай ако браузера изобщо знае що е то Color management, със сигурност ще знае че картинката е sRGB, вместо да се разчита на нечие субективно мнение по въпроса кое трябва да е по подразбиране.

                    А браузерописачите са си тикви, та не разчитай твърде много на "неписани правила" - например преди сигурно 2 месеца им хванах бъг в рендерването на елементите по екрана, когато има скалинг различен от 100%, който в старите версии го няма от години. Вече втора официална версия се опитват да носят от 9 кладенеца вода и бъга да си стои, незавивимо че имат работещи сорсове. Единия умник беше решил да чака какво ще кажат Майкрософт по въпроса, а Майкрософт го имат същия тоя бъг от години и хич не ги виждам да се стараят да го оправят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                      Съгласен, по-добре ще е да бъде включен профила... По отношение на Хрома току що проверих, цъ... Но ще проверя дали са му вкарали нещо допълнително като възможност за настройки...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                        И аз довечера ще проверя каква е хавата в Хром от първо лице.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                          Венци, относно печатарите - по-добре е да пращате TIFF-a в CMYK. Печатарските машини работят в този стандарт и всичко изпратено в sRGB придобива съвсем различен вид. Трансформира се автоматично, но като че ли е по-добре да се прави ръчно.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                            За офсетовият печат е точно така и си прав, но за широкоформатните принтери е обратното. Техният вътрешен RIP се справя идеално с TIFF Adobe RGB, в CMYK пак може но е далече...
                            Влязохме в детайли, но пък е интересно според мен. А и да вмъкна, че Стас е човека до който се допитваме стане ли дума за офсетов печат... ;-)

                            И да добавя, 12-цветният принтер с който работим се оказа, че наистина с малко но все пак по-добре печати TIFF-ове в 16 бита... Въобще печата е една отделна наука, с много подробности и още повече наследени исторически сложени детайли...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                              Ревю на студентите от специалност „МОДА” при НХА - 2017
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: Венцислав Петров - фотография, дизайн, реклама..., двумерни пластични среди...

                                Малко кадри зад кулисите от курса портретна фотография...


                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X