Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"AdvRider" туби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: "AdvRider" туби

    Ами почти всички мотори правят приблизително такъв пробег.
    И моите не са изключение - с фабричният - там някъде.
    300 с клизма и тубичка за подмиване
    Обаче с пластмасов, афтър маркет "бидон" на Acerbis нещата влизат в нормални рамки.
    Враг усраине

    Коментар


    • #47
      От: "AdvRider" туби

      [QUOTE=.... . Парите не са проблем ,нямаше работещи бензиностанции .[/QUOTE]
      Щом парите не са проблем ,хората продават това:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.JPG
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5751628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.JPG
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5751629
      вчера се сдобих и съм възхитен от качеството и дебелината (здравината) на материала -от 3,8 л до 20 литра.
      Тази е 5л на цена 38$- изключително компактни.
      Тези мяхове за вино ,ще се разтворят от бензина за минутки....
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #48
        От: "AdvRider" туби

        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
        ...Тези мяхове за вино ,ще се разтворят от бензина за минутки....
        Стига резервоара да насмогне на дебита
        А на това "кранче" отстрани каква му е функцията?
        Капачка за пълнене или гайка за закрепване на тубата към нещо?

        П.С: В мото-тряс съм виждал налично ето това 2л. тубе.
        Много удобно и практично обаче трябва да има подходящо място за монтаж.
        Принципно е правено за външен монтаж на куфар но естествено може да се импровизира.
        Цената... И тя е предпоставка за импровизация но в друга насока

        Последно редактирано от Esper; 28-04-17, 10:18. Причина: Допълване
        Враг усраине

        Коментар


        • #49
          От: "AdvRider" туби

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          Щом парите не са проблем ,хората продават това:
          [ATTACH=CONFIG]911561[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]911562[/ATTACH]
          вчера се сдобих и съм възхитен от качеството и дебелината (здравината) на материала -от 3,8 л до 20 литра.
          Тази е 5л на цена 38$- изключително компактни.
          Тези мяхове за вино ,ще се разтворят от бензина за минутки....
          Чуров и туба имам , само че си остана в нас . Мисълта че бензиностанциита са безброй по Европа , и си остана в нас . Явно съм сгрешил , въпрос на ситуация . Вече ще си стои нон стоп на мотора .
          А това е туба която се продава тук , в и бей и по други места . Компактна е , има от 0,5 / 1 / 1,5 / и 2 л . Дебели са 6 или 8 см , широки 12 а височина според литража . Цената е достъпна и не виждам смисъл от импровизации с тубички от сок вино и т.н.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600[1].jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5751680
          Последно редактирано от Пламен Атанасов; 28-04-17, 12:18.

          Коментар


          • #50
            От: "AdvRider" туби

            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            ...Мисълта че бензиностанциита са безброй по Европа , и си остана в нас...
            На щъркела - бузите
            Бензиностании безброй ама за мотори понякога е на кантар.
            Аз също съм брал страх между Задар и Риека (Хървацка), по второстепенният път по крайбрежието.
            Не заредих около Задар и до Риека, 250 и кусур километра абсолютен пущиняк.
            Няма кафе, няма бензиностаниция.
            Камънак, жега, прекрасен асфалт и уж гледки. Ама бензиностанция - дедоф.
            Ето тогава примерно 2-та литра "тунджа" в шишето от Присан ми дадоха доста душвен мир.
            Враг усраине

            Коментар


            • #51
              От: "AdvRider" туби

              На тия туби от Stihl или Husqvarna по 3-те литра, с маркуча на тях дето струват 12-13 лева, какво не им харесвате.Правени са за двутактово гориво, ама не е ли същото и чист бензин?
              http://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%...%B2%D0%BE.aspx
              Последно редактирано от ичиконти; 28-04-17, 21:09.

              Коментар


              • #52
                От: "AdvRider" туби

                Тия хора се боцкат с някакви много сериозни наркотици. Сигурно има мераклии, дето да дадът по 30 или 50 лв за еднолитрова тубичка, но по-добре да си вържа бирена бутилка с бензин някъде по мотора. Последния път като го закъсах и една половинка свряна някъде щеше да ми е от полза...обаче нали съм много умен и пресметлив...и накрая седя в нивата и чакам да ми донесат бензин Имам една алуминиева еднолитрова соц бутилка, чудя се къде да я закрепя. Иначе според мен работа ще свършат и онези металните туристически шишета за вода.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • #53
                  От: "AdvRider" туби

                  Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                  ...Имам една алуминиева еднолитрова соц бутилка, чудя се къде да я закрепя. Иначе според мен работа ще свършат и онези металните туристически шишета за вода.
                  На нещо такова може би.
                  Тубите за резачки не ги харесвам защото са излишно масивни.
                  И се пилее място.
                  Освен оная, квадратната литровка на Щил за бъркане на дв.смес, която Ники и показал по-горе.

                  А за свъх-специализираните моторджийски туби съм се изходил някъде нагоре.
                  Смешни са ми и на мен подобни забежки по "спец" оборудване, което просто е нарочено за такова а всъщност е просто съд като всеки друг.
                  Или шише от присан [emoji23]



                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #54
                    От: "AdvRider" туби

                    Стигааа, 1 л. бутилка с гориво, за не повече 25 км. и то зависи от терена, ТОВА Е НЕСЕРИОЗНО.

                    За мен това са излишни: килограми, опасности, в някой случай пари и преекспонирани адвенчър аксесоари.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #55
                      От: "AdvRider" туби

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      ...за не повече 25 км. и то зависи от терена, ТОВА Е НЕСЕРИОЗНО...
                      Несериозно ли?!?
                      500 метра бутане на КЮТУК в дори незабележим наклон си е сериозно.
                      А дори 1км ходене за хората, ползваши мото-обувки също е сериозно.
                      Защото те (мото-чепиците) на са много удобни за вървене повече от бензиноколонката до касата.
                      Та някак недей да ни убеждаваш, че 20км е нищо значимо.
                      Да, в пустунята не е. Обаче в цивилизациата са си много!
                      И на поледно място: За мен и ДВАТА пити, когато съм опирал до тах са ми били достатъчни.
                      Първият дори беше половинка... Та и половинката е сила. Дори и да не е ракия е сила!
                      Съгласен съм само ако говорим за... С извинение - вода!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #56
                        От: "AdvRider" туби

                        Да бе, и ако имаш 1 л. пак може да ти се случи, че не стига 0,5 л. айде още едно шишенце и още ... накрая една тарга. Проблема е, че не си заредил когато трябва.

                        п.п.
                        И аз съм го сърбал, щото еййййй къде е "по-евтината бензиностанция"

                        А мястото най-отзад на куфара, 2л. да го дърпат ХХХХ х.км. ХИЧ не ми допада. Ако се налага поне 5 л. на мястото на задната степенка.
                        Последно редактирано от fozy; 29-04-17, 14:51. Причина: допълнение
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #57
                          От: "AdvRider" туби

                          Нямам нищо против тези 5л но не като прикачен а като основен обем.
                          Всъщност точно това съм и направил.
                          Където има възможност за това не се замислям.
                          Където няма - присан и капи преди да тръгна...

                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #58
                            От: "AdvRider" туби

                            Колега, Esper, сам казваш че ти е навик да закъсваш за гориво,за какво ти е тогава резерва? - извинявай, шегувам се, разбира се не се сърди. Никога из Европа не съм носил гориво,Дори и в Тунис,просто проучвам предварително къде мога да заредя.предпочитам да дозаредя навреме вместо да си бутам 500 м мотора.Не са толковамного нещата за които да мислим за мотора си.Мони и Бойко до Южна Африка опряха до тубите само веднъж, а тук в Европа да закъсаш за гориво..... Както и да е.Темата малко избяга. Аз мисля че е несериозно да нося бензин в бутилки от сок.Който го влече, да го прави
                            Последно редактирано от churov; 02-05-17, 08:28.
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #59
                              От: "AdvRider" туби

                              Шанса да остана без гориво при пробег 500км е доста по-малък отколкото при 250-300.
                              Не че не е възможно да се случи, естествено но за сега с големият резервовар не се е случвало.
                              Иначе необходимоста всеки си я преценява.
                              Аз казах, че литър отделно просто ми дарува с душевен мир и спокойствие
                              При по-адвенчър приключения нито ще е 1 литър, нито ще е в шише от присан или сгъваемите туби от които тръгна темата.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #60
                                От: "AdvRider" туби

                                Прав си всички караме мотори за да достигнем душевният си мир,така че всеки си намира начина и никой никого нр съди или укорява. Споделяме, за да сме си полезни.Да наричаме обаче,, AdvRider" туби" разни бутилки и мехове за вино ми е странно...
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X