Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"AdvRider" туби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "AdvRider" туби

    Тези туби са много практични....

    ....за вода.

    Като си помисля че съм виждал как метална туба забравена в комбито на слънце става на плажна топка като я нагрее слънцето мога да си представа какво ще се случи с това. Аз лично ако трябва да импровизирам бих ползвал шишета от газирани напитки (от по-скъпите марки, защото бутилките са с по-дебели стени). Така поне има някаква гаранция че ще задъжът някакво налягане. Това обаче е в случай който налага импровизация, иначе ще продължавам да се придържам към тубите направени за целта.

    П.С.

    Пак прегледах темата в АДВ райдер.

    Това е практично ако се наложи да ходиш на майната си защото си е свършил бензина. Взимаш "тубата", отиваш до най-близкото село, разгъваш, пълниш, сипваш в мотора сплащаш и пак прибираш. В никакъв случай обаче, не бих искал да возя бензин в това за дълго.
    Последно редактирано от Grayfox; 25-05-15, 10:24.
    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

    Коментар


    • #17
      От: "AdvRider" туби

      Шишетата от газирани напитки са крайно опасни. Те задържат статично електричество и могат да направят искра вътре.

      Метализираните торби описани в темата нямат такъв проблем.

      Коментар


      • #18
        От: "AdvRider" туби

        За това с искрата може и да си прав. Обаче ако няма достатъчно въздух/кислород не виждам как ще стане беля. Също така е интересно дали производителите на МПС-та са направили нещо по въпроса за статичното електричество? Имам предвид че в деншно време, май всичко е с пластмасови резервоари. Даже моторите все по-често са с пласмасови такива.
        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #19
          От: "AdvRider" туби

          Моторите са с пластмасови резервоари от 35-36г. , и то мотори при които има много друсане , вибрации , и търкане на пластмаса.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: "AdvRider" туби

            Има различни пластмаси. В частност има пластмаси, които не правят искри и от тях правят резервоари.

            А в съд с гориво винаги остава поне мъничко мехурче въздух. Обикновено то прави белята, когато пластмасата е неправилна.

            Абе с една дума - не правете глупости.

            Коментар


            • #21
              От: "AdvRider" туби

              На тая тема ако попадне някой обръгнал бензинджийски смъглър от западните покрайнини ще умре от смях .... е, когато на някой му пламнеше колата не беше смешно, но в интерес на истината причините бяха по-прозаични от статично електричество...
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #22
                От: "AdvRider" туби

                Всъщност материала, от който е направено това, може да се направи достатъчно здрав така че 100 килограмов човек да скача отгоре и да не се пробие. Естествено остър ръб на нещо пак ще го пробие, но сложено на подходящо място със взети подходящи мерки да няма нищо остро покрай него, може да е много по-здраво отколкото предполагате, гледайки снимките. С това не твърдя че е подходящо за гориво де. Не твърдя и обратното. Само казвам че съм попадал на ужасно здрави опаковки от тоя вид и материал.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: "AdvRider" туби

                  Офертата се оттегля във връзка с появата на Тouratech опция:

                  Последно редактирано от nickbochev; 21-08-15, 19:58. Причина: снимка, вместо линк

                  Коментар


                  • #24
                    От: "AdvRider" туби

                    Ще правиш поръчка за тази новата тубичка ли ?
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #25
                      От: "AdvRider" туби

                      Тouratech ми приличат на еднократни https://youtu.be/hDEOye739GU

                      Коментар


                      • #26
                        От: "AdvRider" туби

                        Не. Аз си имам от моите

                        Коментар


                        • #27
                          От: "AdvRider" туби

                          Абстахирайки се от последното изречение бих попитал:
                          -Дали съм направил глупост?

                          В кухината между рамката на мотора,декоративните пластмаси и мястото за багаж под седалката идеално се побра половин литрова бутилка с бензин.
                          Карам си я вече трети месец по всякакви терени.
                          Дори я повозих и качих до Карпатите до над 2000м.н.в.
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200131

                          При моят разход е достатъчна за 50км. пробег-дори и повече ако се кара бавно.

                          Та трябва ли да "треперя" много?
                          Мислих си го още при монтажа,че ако се спука бутилката разлива ще е точно върху ауспуха,но въпреки тези мисли осъществих идеята.

                          "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                          ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                          Коментар


                          • #28
                            От: "AdvRider" туби

                            Той целият резервоар на мотора ако се спука ще направи какви ли не бели. Мен повече ще ме тревожи материалът на бутилката и способността му да се наелектризира. Съответно си мисля за войнишка манерка или бутилка от водка Данска (има ли ги още?).

                            Коментар


                            • #29
                              От: "AdvRider" туби

                              Май я мярках тази водка в някакъв магазин, да.
                              Мисля обаче, че гърлото е тесничко за пистолет дори и да се изчопли дозатора.
                              Карам по спомени че от известно време предпочитам ракия
                              Ако толкова държите да е метална, продават се бутилки за гориво на примусите с течно гориво.
                              Най-голямата обаче е 1 литър и са около 20лв.

                              Аз ползвам 2 литра пластмасови бутилки от Присан.
                              Широко гърло, здрав материял и добре затваряща капачка.
                              Иначе присана не струва ама т'ва е въпрос на вкус.
                              Винаги като тръгна на някъде е или в раницата или в касата отзад.
                              Имат почва опасенията за наелектризиране но тези очевидно не го правят.
                              Иначе до ся да бях забелязал.
                              Съобразявам се като я пълня - винаги я стискам леко и не я пълня докрай.
                              И всеки път я вадя изпъната след това

                              Идята за тези торбички НЕ МИ ХАРЕСВА.
                              До сега бутилка от присан се ми се е пукала нито е протичала.
                              Тези неща са крехки... Ако се пробие ще стане адски грозно.

                              Разбира се продават и "моторжийски" пластмасови, специални, антистатрични и квадратни.
                              Това последното е практично наистина.
                              Обаче аз 30 гроша за 1,5/2 литра пластмасово нарочено за моторджиско шише НЕ ДАВАМ!
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #30
                                От: "AdvRider" туби

                                Провокиран от темата повових и намерих в нет-а тубички за гориво от 3 и 5л.
                                На Щил например 3л е 9лв а 5л - 12лв.
                                3л е перфектно за всеки мотор.
                                И само понеже не са от мото-нагазин не струват 30лв

                                https://www.louis.eu/artikel/fuelfri...list=106434569

                                Както по-нагоре колега спомена, тези пликчета са практични да го скътаеш една някъде под седалката.
                                Празна, за всеки случай.
                                Обаче на цена от 20лв колкото виждам, че струва Тouratech...
                                Мисля, че ако стъпча бутилката от присан-а ще постигна подобен резултат.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X