Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цени на битова газ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Цени на битова газ?

    Дали е възможно да си поръчаш само бутан не знам ама да ти пратят крива смес явно не само е възможно ами са ми и сипвали такава в колата. На около -2 градуса нямаше абсолютно никакво налягане в бутилката освен това дето го създадох с помпата за гуми.

    "В завода" т.е. в рафинерията пропан и бутан се получават заедно ама по ред причини първо ги разделят.

    За капак на всичко - бутанът има октаново число 85 (осемдесет и пет, не е печатна грешка).

    Хитри маркучи са маркучите с които се работи около битовата бутилка и доколкото знам са скъпички.

    Коментар


    • #17
      От: Цени на битова газ?

      [QUOTE=infineon;2764917 На мен ми пълнят бутилката на газстанцията за коли с един преходник. Само човека ме предупреждава след това веднага да изгоря 1-2 литра и да не я оставям на слънце, че не я пълнят на кантар.[/QUOTE]

      Добре ти казал човека. Има се предвид, че ако не се запази процент от газовата фаза, температурното разширение е голям проблем.

      Коментар


      • #18
        От: Цени на битова газ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Акциз няма ама трябват 10 допълнителни неща за да пълниш бутилки и те струват пари а се продава много по-малко отколкото автомобилна газ. Съответно на отделната кабинка, допълнителната площ, везната, хитрите маркучи и тн амортизацията се разхвърля върху по-малко литри.
        Нищо технологично сложно няма в тези уреди . Едва ли тази инвестиция надвишава заедно с кантара 2 000 лева . Най трудно се прави преходника за нашите вентили .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Цени на битова газ?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          С разменни бутилки не съм се занимавал ама да те преметнат хич не е лесно - недопълнена бутилка силно се плиска и клати, освен това човек свиква колко тежат особено като са еднакви бутилките (а те разменните са еднакви). Пък и не се знае дали няма наоколо везничка и контролът е много лесен.
          Не е точно така.
          Започвам от зад/напред.
          Килограмите на празна бутилка варира между 10.8 кг. и 16.8 кг.
          В базите двете съставки се съхраняват отделно,смесват се в цистерната на камиона при пълнене.Съотношението зависи от температурата на въздуха заради голямото разширение.
          В автомобилната и битовата газ има разлика в пропорцията,автомобилната има повече тежка газ,а в битовата е повече лека.За автомобилната не мога та кажа точни пропорции/мога да питам/,но за битовата са 70-30 повечето е леката газ.
          Битовата газ е освободена от акциз за разлика от нафтата за отопление там е намален.

          Малко по скъпата цена идва от поддръжката на амбалажа.
          Последно редактирано от Rosen-shumen; 18-05-15, 09:33.

          Коментар


          • #20
            От: Цени на битова газ?

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Нищо технологично сложно няма в тези уреди . Едва ли тази инвестиция надвишава заедно с кантара 2 000 лева . Най трудно се прави преходника за нашите вентили .
            Фирмата която има лиценз за продажба на кантари за газ е монополист и затова кантара струва около 10 000 лева,но по-важен е факта,че за да имаш пълначка за битови бутилки трябва да имаш данъчен склад.При регистрацията му трябва да имаш доста солиден капитал,чувам за суми от 500 000 лева.

            Коментар


            • #21
              От: Цени на битова газ?

              току що зареждах при разбойниците на черни връх срещу мола, не останах доволен, пълни бутилката до спиране на пистолета, (при разчет на бутилката 1,8л (1кг.) събра 3,3л, по показанията на газстанцията), газта се продава реално на литри по 1,30, кантара е само за парлама, служителя се правеше на интересен.
              НО едно нещо не бях виждал, напълни бутилката легнала, така може би се опита да остави въздух в нея, като я друсам НЕ се да мърда нещо вътре и отивам да изразходя малко газ, така че метода с оставяне на въздух не действа, трябва доста повече обем да остане празен.

              и да кажа че съм доволен от пълначите между била и кауфланд в младост. (ама уж на черни ми е по близо, но се уверих днес че не си заслужава)

              така: нето в бутилката е напълнена 1,5 кг (с мой кантар кухненски до 5 кг, точно измерено) газ която ми я продадоха за 3,3 литра по 1,30лв/л, сега изгорих 0,250 кг, започна вече да се чува течността като я клатя. Освен това вентила беше пренатегнат, и сега не ми затваря, ако не го стягам и аз на макс.
              Последно редактирано от swenstyle; 26-04-18, 13:04.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X