Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да помогнем на колежка моторист от Литва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да помогнем на колежка моторист от Литва

    Привет, момци.

    Та, накратко ... С Емо Герчев (egerchev) имаме един приятел от Литва, който онзи ден ми разказа много интересна история. Имат една кака там от тяхната гилдия, която няма пари да си купи расов мотор за сериозни пътешествия, но пък има кураж за целия ни форум. Въпросната кака си е купила някак си един 125 сс китайски дрънгел и до тук е обиколила с него, ще цитирам по памет и предварително се извинявам за неточностите, Европа, Северна Америка, Южна Америка, а в момента планира и подготвя обиколка на Африка. Толкова е притисната от немотия, че дори няма и багажна система, а кара с една раница вързана с ластици за седялката зад нея.
    При по-сериозен интерес към тази история ще пусна линк към сайта й и описание на направените преходи до тук.

    Та, въпросният наш приятел има в Литва Хонда Африка RD07, която кара сравнително рядко напоследък, поради липса на време. Както се изрази самият той:"Я как собака на сене! Сам не ем и другим не даю!". Решил е да и подари мотора си! Всички му казват, че е луд, но ако се замислите ... дали!? Според мен такава постъпка трябва да бъде подкрепена и доразвита. Ще питате защо споделям това? Ще ви кажа ..... Сещате ли се вече?
    Ако има желаещи, можем да спретнем една пратка за тази кака и да си поделим разходите за доставка някъде по маршрута или да я пратим директно в Литва!? Примерно раница за баката, дисаги, масло за двигателя ... такива работи ... и едно страхотно писмо за невероятния и кураж!!!
    Спирам! Хайде ако има мераклии пускайте на ЛС или директно тук, за да видим какво можем да организираме и да изпратим.

  • #2
    От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

    Да ѝ помогнем, ако е в нужда - да, ама да ѝ доставяме оборудване да си прави кефа...
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

      A бензинa и другите рaзходи кaк си плaщa?
      Дa не излезе че кaкaтa хaрчи повече, отколкото повечето от нaс изкaрвaт?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

        Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
        ....и до тук е обиколила с него.....

        Европа, Северна Америка, Южна Америка, а в момента планира и подготвя обиколка на Африка..... Толкова е притисната от немотия.....
        Аз нещо не вдянах!Тази молба сериозна ли е?!Кой от нашия форум,не иска така?
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • #5
          От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

          Ако може пусни един линк, да разгледаме пътеписа.
          Life is good... on a dirt bike!

          Коментар


          • #6
            От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

            Мда ....

            Докато ви чета постовете се чудя да плача ли, да се смея ли .... Дори няма да ги коментирам по отделно, а ще обобщя!
            Как да ви кажа ... Не! Темата не е сериозна! Майтап си правя, защото имам толкова много време, че е в изобилие и освен това се чудя как да ви отвъртя някой лев, за да го изхарча за глупости или да го пратя на една непозната кака да си прави кефа по света. Очевидно до такава степен ви липсва фантазия, че дори не можете да разберете как такива хора финансират пътуванията си, а слава Богу Интернет е пълен с подобни сайтове, описващи пътувания на мускули.
            Сега, забравете за темата! Ще се погрижа момичето да получи това от което има нужда.
            Пожелавам на всеки един от коментиралите до тук, да покажат кураж с който да накарат непознати хора да тръгнат да им помагат, дори да си правят кефа!

            Бъдете живи и здрави!

            Моля администраторите да заключат темата! Тя е изчерпана!
            Последно редактирано от pj; 16-05-15, 19:38.

            Коментар


            • #7
              От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

              Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
              Мда ....

              Докато ви чета постовете се чудя да плача ли, да се смея ли .... Дори няма да ги коментирам по отделно, а ще обобщя!
              Как да ви кажа ... Не! Темата не е сериозна! Майтап си правя, защото имам толкова много време, че е в изобилие и освен това се чудя как да ви отвъртя някой лев, за да го изхарча за глупости или да го пратя на една непозната кака да си прави кефа по света. Очевидно до такава степен ви липсва фантазия, че дори не можете да разберете как такива хора финансират пътуванията си, а слава Богу Интернет е пълен с подобни сайтове, описващи пътувания на мускули.
              Сега, забравете за темата! Ще се погрижа момичето да получи това от което има нужда.
              Пожелавам на всеки един от коментиралите до тук, да покажат кураж с който да накарат непознати хора да тръгнат да им помагат, дори да си правят кефа!

              Бъдете живи и здрави!

              Моля администраторите да заключат темата! Тя е изчерпана!
              Изчакай малко! Темата ти е хубава! Ще се намери какво да се направи!
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                Ако написаното е вярно, производителят на въпросния китайски дръгел трябва да е маркетингов идиот, ако не се възползУва от ситуацията. Мацката и маторя са новото рекламно лице на компанията, ако беше моя.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                  pj, не се пали така! Дай линкове да видим къде е скитала и кога тръгва за Африка. Ако тръгва от Литва за Африка все ще мине някъде на близо. Аз бих се срещнал и поговорил с нея на някоя бензиностанция, тъкмо да и напълня резервоара с гориво! Пътешествениците трябва да се подкрепят и да им се помага да си правят кефа! Освен кеф това е НУЖДА! ( пояснение за тези, които не мърдат от дивана вкъщи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                    Благодаря за проявния интереса на колегите cross4funbg, green и avzdrav.
                    Бях обещал да предоставя линк към пътепис на момичето в случай, че има интерес ...
                    Успях да намеря единият: http://www.motomanai.lt/moto-forumas...ema.10274.html
                    Ще се постарая да намеря и за другите пътувания. Съжалявам, но ще се наложи да ползвате преводач ... Литовския език и на мен не ми е най-силната наука! Като че ли най-разбираемо става в комбинацията Lithuanian --> English. Пробвах и към български и руски, но резултатът е почти безсмислен.

                    Поздрави и си останете със здраве.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                      Тук във форума имаме много уважаван член който освен български и прекрасен руски владее и роден Литовски или както там се казва, а може и да е латвийски ама сигурно ще вдене за какво иде реч Chimik е човека, драснете му една молба да удари рамо.

                      Ако такъв приключенец наминава наблизо от мен ще има доста помощ примерно спане, храна, пиене, помощ с техниката и друго каквото ми е на сърце в момента.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                        Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                        Благодаря за проявния интереса на колегите cross4funbg, green и avzdrav.
                        Бях обещал да предоставя линк към пътепис на момичето в случай, че има интерес ...
                        Успях да намеря единият: http://www.motomanai.lt/moto-forumas...ema.10274.html
                        Ще се постарая да намеря и за другите пътувания. Съжалявам, но ще се наложи да ползвате преводач ... Литовския език и на мен не ми е най-силната наука! Като че ли най-разбираемо става в комбинацията Lithuanian --> English. Пробвах и към български и руски, но резултатът е почти безсмислен.

                        Поздрави и си останете със здраве.
                        PJ това е идеята. Може би си имал представа за някаква точно определена помощ, но тя може да бъде по много начини особено за човек,който е тръгнал на път! Приятелствата и връзките на дадено място от което минаваш за безценни. Мога да не мога да и пратя нови гуми, но и аз с радост ще и напълня резервоара.
                        Другото всеки от нас познава много хора извън страната, нищо не пречи да ангажираме и тях / най-малкото да са "в готовност" / .
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                          Oще едно доказателство за това че когато един човек иска нещо намира начин и когато не иска намира причина . Мнозина с възможности не правят и частица от това на тази КАКА .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                            А тя колежката иска ли някаква помощ от нас?
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Oще едно доказателство за това че когато един човек иска нещо намира начин и когато не иска намира причина . Мнозина с възможности не правят и частица от това на тази КАКА .
                              Много интелектуално и философско заключение, нямащо нищо общо с темата! Знам, че ще е шокиращо за теб, но на един му харесва да обикаля, на друг му харесва да си седи, трети да рисува, четвърти да изобретява, пети... Искаш ли да спреш да се обаждаш навсякъде без причина или ти трябва помощ?
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X