Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да помогнем на колежка моторист от Литва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

    Колега pj, опитвам се да се сетя, каква ти е идеята. Много е хубаво да се правят подаръци и да се помага без нужда. Нямам нищо против филантропията, но светът е пълен с хора, които не искат да работят и...както твоята "кака" да си развяват "оная работа" по света. Докато е така те ще са притиснати от немотия. Първият ми японски мотор не ми е подарен, а изработен, с цената на черен труд в чужбина, нищо че съм инженер.
    Сигурен съм, че никой от този форум няма да откаже, каквато и да е помощ,стига да стане нужда. Според мен, ако искаш да помогнеш, свържи се там, с когото познаваш и дай маршрут и подробности за това пътуване. Или най-добре каката директно да се рег-не тук. Поздрави!

    Коментар


    • #17
      От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Колега pj, опитвам се да се сетя, каква ти е идеята. Много е хубаво да се правят подаръци и да се помага без нужда. Нямам нищо против филантропията, но светът е пълен с хора, които не искат да работят и...както твоята "кака" да си развяват "оная работа" по света. Докато е така те ще са притиснати от немотия. Първият ми японски мотор не ми е подарен, а изработен, с цената на черен труд в чужбина, нищо че съм инженер.
      Сигурен съм, че никой от този форум няма да откаже, каквато и да е помощ,стига да стане нужда. Според мен, ако искаш да помогнеш, свържи се там, с когото познаваш и дай маршрут и подробности за това пътуване. Или най-добре каката директно да се рег-не тук. Поздрави!
      Е те това исках да кажа по-горе, ама пусто писане... Благодарско грацки!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #18
        От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Oще едно доказателство за това че когато един човек иска нещо намира начин и когато не иска намира причина . Мнозина с възможности не правят и частица от това на тази КАКА .
        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        А тя колежката иска ли някаква помощ от нас?
        Здрасти, ВладиЧ.

        Опитвам се да се поставя на нейно място и да ти кажа честно и на мен не ми се получава да искам помощ.

        Лично моята идея е, ако има желаещи, да и вземем неща от които има нужда и да и ги пратим.
        Не обичам да казвам какво и колко правя като дарения или помощи, но така или иначе трябва да се ориентираме кой какво ще прати. Та, аз лично ще и пратя един кат нови гуми за Африката. Емо Герчев вече спомена, че е набелязал неща, които е готов да прати, така че нека се видя с него в началото на идната седмица и ще направя един списък какво има събрано до тук. Ще пратя едно съобщение на приятеля от Литва и ще се опитам да уточня, дали маршрута й ще мине през България.
        Ще ви държа в течение.

        Приятна седмица!

        Коментар


        • #19
          От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

          А не е ли по-добре първо да разбереш дали ще приеме така старателно събраната "помощ" да не се налага после също така старателно да я връщаш? Освен това не е лошо, след като си решил да даряваш гуми, да разбереш дали няма да тръгне с нови гуми (доста интелигентно и предвидимо) и да се окаже, че чисто новия ти "кат" ще трябва да си го носи на врата, като мине през България... такива ми ти размисли.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #20
            От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

            Най-добре би било ако въпросната колежка реши да мине през България, тогава на място ще може да и се даде събраните нужди за нея и не на последно място ще я видим и запознаем на живо, също така от първа ръка ще научим и за нейните приключения...

            Коментар


            • #21
              От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Ако такъв приключенец наминава наблизо от мен ще има доста помощ примерно спане, храна, пиене, помощ с техниката и друго каквото ми е на сърце в момента.
              За такива случаи в един руски сайт си имат нарочен(или специален) ХЕЛП ЛИСТ!
              Просто е много удобно и лесно!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #22
                От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                То и без това отива към спам темата, но Силвърфокс си е напълно прав - първо трябва да се пита наистина ли има нужда "каката" от нещо.

                Щото "не ми се търси" ама навремето и Тозидози, или Дозитози или .... обикаля с едно 125сс на "майната" си от България, без куфари и с едно шалте. Просто така си му харесваше, без излишна екипировка, план, тежък мотор и куп глупости по него. Та хора разни .... и да не се получи, вместо помощ, нелеп гаф.

                Сещам се и за една случка в местна ловна дружинка. Имаше един екземпляр, ходеше редовно на лов по вълнени потури и с една стара, та стара Ижовка. И за 70годишнина му направиха подарък - к-т маркова екипировка и среден клас, модерно пушкало. Е .... така си и седи подаръка в касата му, пък нашия си ходи на лов с потури и дъртата пушка.
                Последно редактирано от paksss; 18-05-15, 17:41. Причина: допълване.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #23
                  От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                  Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                  Привет, момци.

                  Та, накратко ... С Емо Герчев (egerchev) имаме един приятел от Литва, който онзи ден ми разказа много интересна история. Имат една кака там от тяхната гилдия, която няма пари да си купи расов мотор за сериозни пътешествия, но пък има кураж за целия ни форум. Въпросната кака си е купила някак си един 125 сс китайски дрънгел и до тук е обиколила с него, ще цитирам по памет и предварително се извинявам за неточностите, Европа, Северна Америка, Южна Америка, а в момента планира и подготвя обиколка на Африка. Толкова е притисната от немотия, че дори няма и багажна система, а кара с една раница вързана с ластици за седялката зад нея.
                  При по-сериозен интерес към тази история ще пусна линк към сайта й и описание на направените преходи до тук.

                  Та, въпросният наш приятел има в Литва Хонда Африка RD07, която кара сравнително рядко напоследък, поради липса на време. Както се изрази самият той:"Я как собака на сене! Сам не ем и другим не даю!". Решил е да и подари мотора си! Всички му казват, че е луд, но ако се замислите ... дали!? Според мен такава постъпка трябва да бъде подкрепена и доразвита. Ще питате защо споделям това? Ще ви кажа ..... Сещате ли се вече?
                  Ако има желаещи, можем да спретнем една пратка за тази кака и да си поделим разходите за доставка някъде по маршрута или да я пратим директно в Литва!? Примерно раница за баката, дисаги, масло за двигателя ... такива работи ... и едно страхотно писмо за невероятния и кураж!!!
                  Спирам! Хайде ако има мераклии пускайте на ЛС или директно тук, за да видим какво можем да организираме и да изпратим.
                  Похвална инициатива, но лошо започната. Не е хубаво да се обяснява как каката има кураж за целия форум без да се запознаеш първо с форума. Точно този форум многократно е спасявал и изваждал от трудно положение много чужденци пътуващи по света по всякакъв начин и съм сигурен, че ще продължава да го прави при потърсена помощ. Със сигурност и тази "кака" ще получи помощ когато я потърси. Все пак е редно да си положи малко труд и да се направи едно представяне на пътуването за да се разбере в какво точно се изразява немотията и. Литовския на повечето тук не е силен език. Запознах се с канадец обикалящ света на "мускули" и работи някъде с месеци за да събере малко пари и продължава. Тук виждаме обиколка на три континента в немотия, което е интересно да се преведе и да разберем как става. А що се отнася за подаръка на Хондата мисля, че е голям жест и е редно и другите литовци да окажат съдействие на каката. Аз лично бих подкрепил българин, който тръгва с мотор на обиколка за да си осъществи мечтата и съм готов да помогна на каката с каквото мога когато мине от тук.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                    Похвална инициатива, но лошо започната. Не е хубаво да се обяснява как каката има кураж за целия форум без да се запознаеш първо с форума. Точно този форум многократно е спасявал и изваждал от трудно положение много чужденци пътуващи по света по всякакъв начин и съм сигурен, че ще продължава да го прави при потърсена помощ. Със сигурност и тази "кака" ще получи помощ когато я потърси. Все пак е редно да си положи малко труд и да се направи едно представяне на пътуването за да се разбере в какво точно се изразява немотията и. Литовския на повечето тук не е силен език. Запознах се с канадец обикалящ света на "мускули" и работи някъде с месеци за да събере малко пари и продължава. Тук виждаме обиколка на три континента в немотия, което е интересно да се преведе и да разберем как става. А що се отнася за подаръка на Хондата мисля, че е голям жест и е редно и другите литовци да окажат съдействие на каката. Аз лично бих подкрепил българин, който тръгва с мотор на обиколка за да си осъществи мечтата и съм готов да помогна на каката с каквото мога когато мине от тук.
                    Здравейте,

                    Със следващите редове ще изкажа моето мнение и не ангажирам никого с него. Моля също така, отговорът ми да не се приема като заяждане или опит да "подпаля" темата, защото той не цели това! Всъщност, дали ще го приемете като заяждане или не, е ваше право на мнение и избор и то не би следвало да зависи от моето мнение!

                    Очевидно продължението на тази тема е извън всякакъв смисъл!!!
                    Не знам, дали аз неправилно обяснявам или неправилно съм започнал темата, но очевидно вие четете каквото и както искате. Друг е въпросът, че от всички публикации имаше един или два смислени и то по темата въпроса! Защото:
                    - Темата я създадох с предложение ние да се опитаме да и помогнем, а не да се отзовем на зов за помощ - вж. отговора ми към ВладиЧ, така че не става и дума за представяне на пътуване. Въпросната кака, сигурно дори и не подозира какво си вихри тук, заради 1-2 туби масло, 1 кат гуми (още повече, че гумите казах, че ще ги взема аз), една раница за резервоар и дисаги, които така или иначе Емо спомена, че може да предостави. Явно е по-лесно първо да се оплюе нещо, преди да дойде мисъл за това, че може първо да се уточни какво точно ще се събира, как ще се събира, как ще се прати и т.н. Дали ще се наложи да се връща "така любезно събраната "помощ""!? Едва ли! Нямаше да оставя да се стигне до там, но първо исках да видя някакво желание да се помогне!;
                    - Освен това, лично моята идея бе да се доразвие постъпката на нашия приятел от Литва, както съм и написал апропо, който си подари мотора. Литовците със сигурност ще и помогнат и вече са го правили. Аз също бих подкрепил и българин в такова начинание, стига да се появи такъв куражлия!;
                    - Написах, че ако има желаещи можем да спретнем една пратка и да споделим разходите за да я пратим някъде по маршрута или директно в Литва;
                    - Въпросната кака в момента планира маршрута си за Африка, което означава, че за сега нищо не е ясно и не се знае от къде ще мине. Макар че имах тайна мисъл, ако успеем да покажем някаква групова солидарност, да се опитам да повлияя някак и да си направи маршрута през България, макар че е малко вероятно, като се има предвид обстановката на регионите през които трябва да мине за да стигне до Африка.

                    @boiko73: Как точно разбра, че не съм се запознал с форума? По броя публикации в него ли? Какво, ако имаше достъп до логовете на форума и от там видиш колко пъти съм влизал и колко теми съм изчел? Кое прави един човек запознат с форума - броя публикации или броя изчетени теми и пътеписи? Това, че не пиша много в този форум, пък и в други форуми, е факт и той е обусловен от ред причини, за които предпочитам да не обяснявам. Виж, ако някой ден, дай Боже, се срещнем и имаме възможност и време да разменим няколко думи, може пък и да направиш преоценка на мнението си за мен и какво е това, което ме накара да си помисля да отворя темата.
                    Дали каката има кураж за целия форум!? Според мен отговорът е: Да и още как!!! За щастие ти, Мони, Димо и няколко други членове на този форум (тежките експедиционни машини) сте от куражлиите и давате кураж и на тези, които са по-колебливи и нерешителни или пък просто нямат възможност "да си правят кефа по света". Само да вметна, че има и такива куражлии, които отдавна не пишат в този, а и в други форуми, които също помагат на закъсали пътешественици. Историите и пътеписите ви са увлекателни и добре направени! Това е факт и няма да споря! Сега, само за миг затвори очи и си представи, че си сама, руса кака и се опитай даже да си помислиш да тръгнеш по местата където тя е била, дори само в Южна Америка!? Как е? Какъв е отговорът ти? Би ли тръгнал? Ето за такъв кураж говоря! Това, че познаваш канадец, който е направил такова пътуване на "мускули" е супер, защото тези хора притежават Дух и мироглед, който е много различен от този на останалите и обогатява. Апропо, в един друг форум в България, в който също сравнително рядко пиша, има българин, който така ("на мускули") обиколи почти цяла Азия сам, така че има и наши сънародници с необходимия кураж за такива начинания.

                    Сигурен съм, че сега ще наскачате отгоре ми да си чешете езиците! За мен лично резултатът и изводите са ясни, още повече, че виждам, че е баннат
                    alexalex69, заради доста добро мнение по тази тема! Между впрочем, някой подаде ли оплакване за СПАМ срещу alexalex69, което да послужи за предупреждение и бан? Не знам какво е писал по другите теми и защо silverfox му се закани, но факт е, че според мен банът не е основателен, защото изказването на колегата има много общо с темата и не е СПАМ, за разлика от реплики като "но светът е пълен с хора, които не искат да работят и...както твоята "кака" да си развяват "оная работа" по света.". Вярно е, че светът е пълен с лентяи, но как точно разбра колегата chrichri, че каката е от тях и прави такива внушения и заключения!? Колко човека зададоха въпроса, защо тя е решила да обикаля сама света по този начин? Само да попитам ... Ами ако е болна от болест, не дай Боже, заради която не и остава много време на тази Земя и така е решила да изкара последните си дни? Това прави ли я лешперка, която просто обича да си развява "оная работа" за чужда сметка?
                    Сега, може и да ме баннете или дори да ми заличите акаунта в този форум! Имате право! Това няма до промени мнението ми за болшинството постове, конкретно по тази тема и още веднъж ми напомня, защо рядко пиша по форуми!

                    Тъй като най-вероятно това е последният ми пост в този форум искам да ви подаря една много ценна мисъл на д-р Уейн Дайър, който виждам, че е уважаван и от друг колега - Марто (Мартин Христов). В подписа му стои следното (Друг е въпросът, колко го прочетоха и осмислиха!):
                    ''Няма път към щастието. Щастието е пътят'' - Уейн Дайър.
                    Ще го допълня и с това:
                    "Когато промениш начинът по който гледаш на нещата, нещата на които гледаш се променят!" - д-р Уейн Дайър

                    Останете си със здраве.

                    Моля администраторите да заключат темата! Този път тя наистина е приключена!
                    Последно редактирано от pj; 19-05-15, 13:51.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                      Чакайте, чакайте...
                      Много емоция, много нещо.
                      Първо формалната страна на нещата:
                      - никой не е баннат, банван или ще бъде, заради публикации до тук в темата. alexalex69 си е измислил интересен аватар.
                      - спам в спама няма. Това е раздела за общи приказки, тъй че не се очаква да пишем/четем някаква концентрирана мъдрост.
                      - изтрита е една единствена, малоумна, ксенофобска публикация на участник, който не е ограничен все още да публикува.

                      По темата...
                      Прочетох я още в началото, последвах линка, опитах да прегледам някои снимки, доколкото езика ми е непознат, но и снимките са защитени и софтуеърно нечетими /за нерегистрирани/ и не успях да се запозная с историята в детайли.
                      Нямам нищо против всеки да подкрепя всеки. И по принцип и в този случай.
                      В темата са писали достатъчно хора, които приветстват идеята, както и такива, които не я.
                      Къде е проблема?
                      Последно редактирано от Димо; 19-05-15, 22:49. Причина: онази кучка Ксения
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                        Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                        виждам, че е баннат
                        alexalex69, заради доста добро мнение по тази тема
                        Грешно гледаш, аватара му е такъв, не е баннат !
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                          И аз се опитах по-рано да отворя сайта и и видях, че снимките са нашарени, и не могат да се разгледат. Помислих тогава, че проблема е в моя компютър, но сега Димо каза, че снимките и били "защитени". Явно колежката няма желание да разглеждаме снимките от пътешествията и. Тогава, какво ви кара да мислите, че има нужда и ще иска помощ?
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                            Първоначално публикуван от pj Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            Със следващите редове ще изкажа моето мнение и не ангажирам никого с него. Моля също така, отговорът ми да не се приема като заяждане или опит да "подпаля" темата, защото той не цели това! Всъщност, дали ще го приемете като заяждане или не, е ваше право на мнение и избор и то не би следвало да зависи от моето мнение!

                            Очевидно продължението на тази тема е извън всякакъв смисъл!!!
                            Не знам, дали аз неправилно обяснявам или неправилно съм започнал темата, но очевидно вие четете каквото и както искате. Друг е въпросът, че от всички публикации имаше един или два смислени и то по темата въпроса! Защото:
                            - Темата я създадох с предложение ние да се опитаме да и помогнем, а не да се отзовем на зов за помощ - вж. отговора ми към ВладиЧ, така че не става и дума за представяне на пътуване. Въпросната кака, сигурно дори и не подозира какво си вихри тук, заради 1-2 туби масло, 1 кат гуми (още повече, че гумите казах, че ще ги взема аз), една раница за резервоар и дисаги, които така или иначе Емо спомена, че може да предостави. Явно е по-лесно първо да се оплюе нещо, преди да дойде мисъл за това, че може първо да се уточни какво точно ще се събира, как ще се събира, как ще се прати и т.н. Дали ще се наложи да се връща "така любезно събраната "помощ""!? Едва ли! Нямаше да оставя да се стигне до там, но първо исках да видя някакво желание да се помогне!;
                            - Освен това, лично моята идея бе да се доразвие постъпката на нашия приятел от Литва, както съм и написал апропо, който си подари мотора. Литовците със сигурност ще и помогнат и вече са го правили. Аз също бих подкрепил и българин в такова начинание, стига да се появи такъв куражлия!;
                            - Написах, че ако има желаещи можем да спретнем една пратка и да споделим разходите за да я пратим някъде по маршрута или директно в Литва;
                            - Въпросната кака в момента планира маршрута си за Африка, което означава, че за сега нищо не е ясно и не се знае от къде ще мине. Макар че имах тайна мисъл, ако успеем да покажем някаква групова солидарност, да се опитам да повлияя някак и да си направи маршрута през България, макар че е малко вероятно, като се има предвид обстановката на регионите през които трябва да мине за да стигне до Африка.

                            @boiko73: Как точно разбра, че не съм се запознал с форума? По броя публикации в него ли? Какво, ако имаше достъп до логовете на форума и от там видиш колко пъти съм влизал и колко теми съм изчел? Кое прави един човек запознат с форума - броя публикации или броя изчетени теми и пътеписи? Това, че не пиша много в този форум, пък и в други форуми, е факт и той е обусловен от ред причини, за които предпочитам да не обяснявам. Виж, ако някой ден, дай Боже, се срещнем и имаме възможност и време да разменим няколко думи, може пък и да направиш преоценка на мнението си за мен и какво е това, което ме накара да си помисля да отворя темата.
                            Дали каката има кураж за целия форум!? Според мен отговорът е: Да и още как!!! За щастие ти, Мони, Димо и няколко други членове на този форум (тежките експедиционни машини) сте от куражлиите и давате кураж и на тези, които са по-колебливи и нерешителни или пък просто нямат възможност "да си правят кефа по света". Само да вметна, че има и такива куражлии, които отдавна не пишат в този, а и в други форуми, които също помагат на закъсали пътешественици. Историите и пътеписите ви са увлекателни и добре направени! Това е факт и няма да споря! Сега, само за миг затвори очи и си представи, че си сама, руса кака и се опитай даже да си помислиш да тръгнеш по местата където тя е била, дори само в Южна Америка!? Как е? Какъв е отговорът ти? Би ли тръгнал? Ето за такъв кураж говоря! Това, че познаваш канадец, който е направил такова пътуване на "мускули" е супер, защото тези хора притежават Дух и мироглед, който е много различен от този на останалите и обогатява. Апропо, в един друг форум в България, в който също сравнително рядко пиша, има българин, който така ("на мускули") обиколи почти цяла Азия сам, така че има и наши сънародници с необходимия кураж за такива начинания.

                            Сигурен съм, че сега ще наскачате отгоре ми да си чешете езиците! За мен лично резултатът и изводите са ясни, още повече, че виждам, че е баннат
                            alexalex69, заради доста добро мнение по тази тема! Между впрочем, някой подаде ли оплакване за СПАМ срещу alexalex69, което да послужи за предупреждение и бан? Не знам какво е писал по другите теми и защо silverfox му се закани, но факт е, че според мен банът не е основателен, защото изказването на колегата има много общо с темата и не е СПАМ, за разлика от реплики като "но светът е пълен с хора, които не искат да работят и...както твоята "кака" да си развяват "оная работа" по света.". Вярно е, че светът е пълен с лентяи, но как точно разбра колегата chrichri, че каката е от тях и прави такива внушения и заключения!? Колко човека зададоха въпроса, защо тя е решила да обикаля сама света по този начин? Само да попитам ... Ами ако е болна от болест, не дай Боже, заради която не и остава много време на тази Земя и така е решила да изкара последните си дни? Това прави ли я лешперка, която просто обича да си развява "оная работа" за чужда сметка?
                            Сега, може и да ме баннете или дори да ми заличите акаунта в този форум! Имате право! Това няма до промени мнението ми за болшинството постове, конкретно по тази тема и още веднъж ми напомня, защо рядко пиша по форуми!

                            Тъй като най-вероятно това е последният ми пост в този форум искам да ви подаря една много ценна мисъл на д-р Уейн Дайър, който виждам, че е уважаван и от друг колега - Марто (Мартин Христов). В подписа му стои следното (Друг е въпросът, колко го прочетоха и осмислиха!):
                            ''Няма път към щастието. Щастието е пътят'' - Уейн Дайър.
                            Ще го допълня и с това:
                            "Когато промениш начинът по който гледаш на нещата, нещата на които гледаш се променят!" - д-р Уейн Дайър

                            Останете си със здраве.

                            Моля администраторите да заключат темата! Този път тя наистина е приключена!
                            Много се извинявам за впечатлението че някой друг ми е наложил БАН . Лично аз след репликите на лисицата в тази и други теми реших да не пиша повече . Иначе моята реплика беше отправена към това че когато някой иска да обиколи света намира начин а не че някой когато не иска да помогне намира причина . Така че аз се обаждам единствено за да може да разбереш моите действия и не засягат никой друг от форума .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                              Хич не вдявам, какъв е тоя зор за 'изнасилена' помощ. без дори да е поискана.
                              Латвийски не разбирам, ама се надявам колежката поне ингилизки да го може или съветски евентуално, та да пише какво и трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да помогнем на колежка моторист от Литва

                                На мен нещо не ми е ясно , как може да е толко притисната от немотия/както пише автора на темата/ , а в същото време да обикаля Европа , Северна Америка, Южна Америка ,та тя си живее живота и си прави кефа ,това не е немотия. Да закъса в България и да има проблеми , бих и помогнал , ама да и се пращат подаръци без да е написала нещо в този форум , ми се струва смешно и ненужно , нещо като натягане.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X