Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

    Здравйте колеги.
    Имам следния проблем и се надявам с ваша помощ да го решим.
    Имам Порше Кайен 2007 г и след като карам колата достатъчно дълго - достигнала е нормална работна температура на масло ,вода, я загася и след 5 мин се опитам да старирам има продължително въртене около 5-6 сек преди да запали.При тестер който не е оригинален изписва грешка Р0016 която е несинхронизация между валовете.
    При студен двигател запалването е моментално.
    Консумацията на гориво е същата долу горе като по каталог. Не ми свети лампата за двигателя, колата върви добре ускорява добре.Можеби при ниски обороти близки до празен ход при сритване има малко замисляне и претрисване, но притрисването може и да няма.
    Технически съм грамотен, знам ,че не е датчик на коляновия вал.Ако е разтегната верига не би ли трябвало и на студен пак да ми прави проблем при паленето, ако е системата са промяна на фазите на разпределителния дали може да е от него и ако да защо на студен пали от раз, дали не е някой датчик на разпределителя.
    Имам намерение да посетя оторизиран сервиз в София , но съм мн скептично настроен спрямо разбиранията им.
    Ако някои има предложения или схеми на системата за смяна на фазите ще съм благодарен да я сподели тук.
    Благодаря.

  • #2
    От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

    Ами без да съм наясно с особености на този двигател, мога само да кажа, че веригата е нормално да е по-разтегната, когато е гореща и що-годе в норми, когато е студена. Елементарно температурно разширение на металите - имаш стотина (или двеста и повече, де да знам точно...) звена и оси, комбинирано с износване (основно осите на веригата са най-натоварените детайли) и работили същия брой км обтягащи механизми...
    Такива първите симптоми при не един и два двигателя с верижно ангренажно задвижване. Та не е за пренебрегване и веригата като причина.
    Но този конкретен двигател не ми е познат, освен от обща култура и е достатъчно сложен да има и други възможни проблеми...
    Последно редактирано от Shider; 15-05-15, 20:07.
    SUZUKI V-STROM 1000
    Jeep Cherokee 2.5CRD
    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
    о889 525 о74 - Владо

    Коментар


    • #3
      От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

      Някъде четох за такава грешка и се оказа проблем с катализатора.
      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

      Коментар


      • #4
        От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

        Ако разбираш английски ето ти четиво - http://www.obd-codes.com/p0016, колегата от по-горе може и да се окаже прав. Първо проверете датчиците на коляновия вал и тези на разпределителните валове и друго лично аз не се сещам освен да се гледа веригите и обтегачите им. Ако верига е разтегната то датчиците се шашкат и записват грешка. А това за оторизирания сервиз сигурно още на бариерата ще ти искат прилична сума само да влезеш и после ще ти кажат че двигателя е заминал и трябва нов.

        Коментар


        • #5
          От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

          Не съм се заел още с този проблем (други по- важни са на дневен ред-близо 4 месеца) , но пак искам да кажа , че check engine не свети , а до колкото съм запознат при разтегната верига веднага светва.Не мисля , че веригата се разтяга така лесно , въпреки , че и това е възможно , но бих търсил там последно все пак е на 170 хил. км. Спрямо описанията за неточна центровка - имам мощност на колата , консумацията е в нормите,няма променен звук на мотора ,ускорението е добро.Също искам да добавя , че познавам собственик на GTS 410 к.с 2009 год. - закупил си я от София нова и е на 130 хил. км. и има същия проблем, но не иска да му се пипа колата и щял да я кара въпреки трудното палене докато не спре.При него е налице и ,че при по-динамично каране още по-трудно му пали. Едва ли и той е с разтегната верига.До колкото си спомням ми каза , че и др. негов познат със същия като моя двигател пак не палел от раз.Основния проблем при мен е ,че в Бургас няма кой да ми каже какво и има, явно за всичко трябва да се ходи до София.Сега търся из познати дали няма нещо във Варна( ако има някои информация и е бил доволен да сподели).Също да се проверят датчиците на разпределителните валове не е лесна и бърза работа.Но въпреки това ще се предприеме в близко бъдеще ремонта,но за да бъде задоволителен е добре да бъде от човек който е правил такива коли ,запознат е с такива коли,карал е такива коли за да му бъде ясно точно какво прави.Защото както и много др. и аз мога да си закупя един кабел за 200лв и да се правя на техник,то всичко излиза на компа ама не е баш така.
          Така че пак апелирам ако някой е решил този дразнещ проблем да сподели или ако има свестен чертеж на двигателя и газоразпределението и всички системи покрай него.
          Благодаря на горните за съпричасността и съветите.

          Коментар


          • #6
            От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

            Какъв ресурс има веригата в км ? Не вярвам да е под 250- 300 000км. По-вероятно подобен проблем да е в ламбда сонди или катализатори - на тия км вече им идва ред...!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

              Здравей divaka23,мисля че в Несебър се намира човека ,които може да ти помогне.Не се сещам за името ама поразпитай.Там мой приятел сменя веригата на 4,5 с и остана доволен.И при мен се получава така от време на време ама си карам.Ходих в Порше София,смениха въпросния датчик и никаква промяна.Всеки път си излиза тази грешка p0016,попитах ги и те не знаели.Така че ако откриеш този(Краси мисля че беше)от Несебър може да ти свърши работа иначе си карай.Успех

              Коментар


              • #8
                От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

                Да Краси се казва и е най добрия диагностик и маистор в цяла България признал съм го, от цяла България идват при него, тои е главния в Бош кар сервиз Несебър мога да ти дам тел. ако искаш.
                Последно редактирано от FABARM; 09-09-15, 19:17.

                Коментар


                • #9
                  От: Porsche Cayenne 4.8S труден топъл старт

                  Защо не си купите малко ключове гаечни и т.н. и само не си поправите колите. Не е сложно, само трябва малко ръчичките да пипат.
                  Преди да се разглоби двигателя, може да се опита с бензинов филтър. Намира се под задна лява седалка, капака на резервоара:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160612_163638.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5718443Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160612_164117.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5718444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160612_164124.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5718445
                  След това десния капак на резервоара под седалката за клапана налягане. Не е скъп 55лв. и ще си ги смените сами безпари !
                  Налягане на клапана е 4бара, но е нормално ако отваря на 3,8. Слагал съм клапан (тунинг уж) за 4.5 - 4.9 - 5.5 няма разлики. Само компа не може да направи корекции да затваря инж.времена. При 5 бара инж. времена са тавана -25 И НЯМА СМИСЪЛ. Вървенето е едно и също, само става по "нервна" педала на газ-та в ниските и средните.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160612_163741.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5718447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160612_164028.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5718448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160612_164038.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5718449
                  След проверка на тези две неща, колата трябва да пали само като "види" ключа.
                  Верига не съм чул да се разтегля за 200к, а не вярвам да се разтегли и за 500к.
                  Успех с ремонтите !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X