Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

    Здравейте, колеги,

    От днес и аз сбъднах мечтата, която чакам 20-ина+ години (не се смейте много.. пари все нямаше или все заминаваха по други пера). Едва на 45 съм
    Та, снощи харесах мотора, днес отидох и го взех почти "на сляпо", защото, макар да съм завършил ДВГ преди 25 години (ама тогава Москвичи ровехме), съм просто IT от 17.
    Явно като всяка стара мома, да не кажа баба (дано не се обиди някоя колега тук, ако има такава), без дертове не може май..
    При първото запалване, поизпуши малко из кюнците, но ми казаха, че е така, защото не бил пален от седмица. Наистина доста прахоляк му се беше насъбрал.
    След това, "изпробвах" мотора, като собственика ме повози, но усетих вибрации.
    Но пък се доверих (явно съм си такъв), а човекът каза, че защото на 2-ра предавка и ниски обороти било.
    Да, ама не (П. Бучаров).. Като го изръчках, тръгвайки си, по магистралата, вибрациите се появяват между 3500 и 5500 об./мин горе-долу.. стискайки съединителя и падайки оборотите на празен ход, вибрации няма. А като казвам вибрации, за изминати 70 км, пръстите на ръката ми ги бяха налазили мравките
    На тихи обороти мърка, та мърка..

    Явно ще ми върви по вода.
    От Красно село до лифта на Симеоново, вода няма да ви казвам къде имах..
    Ама мАторис' от вода и пепел не се плаши, хеле ендурист. Последните са винаги гадни и мръсни.. хехе
    Прави ми впечатление, че предавките при превключване май щракат повече, отколкото Алпийката на приятеля ми, която е 93-та..

    А да знаете някой читав майстор, дето ще помогне за установяването на тези вибрации? И да попрегледа това-онова. Свещи (не са сменяни откак е в БГ близо 2 години), карбуратори (знам ли и аз какво точно)

    Беше ми казано, че маслото (Motul 10w40) е сменяно преди около 200 км. Наистина по пръчката беше много чисто и бистро.
    Спирачната течност в казанчето е малко над минимума.
    Transalp-a е на 27500 км, като в БГ е каран около 12-13к.

    П.П. в една друга тема прочетох, че забавянето на включването на мигачите и заяждането на превключвателя за къси/дълги се разглабя, почиства, пръскане с контактен спрей и газ.. ще го пробвам.

    Извинявам се, ако мислите ми са разхвърляни, но още емоцията не е преминала..
    Тя не, че ще премине някога де, ама ми се ще да знам и да се уверя, че карам технически изправен мотор.

    Бъдете здрави и яко бенДзин в кръвта

    Поздрави,
    Тони
    LZ1BRT
    Honda Transalp XL650V1 RD10

  • #2
    От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

    Какво съм писал, не знам..
    Дали е било под влияние на емоции, пак не знам..
    НО:

    Алпинката е на 18700 км реални! Каран в БГ около 3к км.
    Синкване на карбовете направих, че бяха доста разюздани.
    2-ма мои приятели го караха и казаха че съм е*ати късметлията.
    Всичко си му е "ток и жица".
    Върви за страх, спира за страх, не дими, не капе масло, абе, с една дума - Чук!
    Какво съм писал в предният си пост и аз взех да се съмнявам вече..

    Остава да сменя въздушният филтър, да сложа скотойлър (предполагам е по-добре от спрей) и да наливам бенц..

    Те т'ва е

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150516_003.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5661383Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20150515_002.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5661384
    LZ1BRT
    Honda Transalp XL650V1 RD10

    Коментар


    • #3
      От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

      Честит ! Добро попадение !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

        Честито! Много ти е хубав моторЯ! Много км да направиш с него!
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

          Топ мотор е това! Най-доброто от серията Трансалп. Става за всичко, а за пътешествия най-вече. Честито!
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

            И аз да се присъединя към поздравите, и казаното от ВладиЧ. Слабо място са мембраните на карбовете, та ги погледни (цепят се).

            Коментар


            • #7
              От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

              Честито и от мен готин е, да те слуша много километри, а ролбарите да са ти само за украса
              LZ1NIM/P
              B pos

              Коментар


              • #8
                От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                Благодарско за пожеланията, колеги.. надявам се да слуша, щом се грижа за него

                go6o, засега мисля само въздушния филтър да сменя (поръчах го от louis.de), както и скотойлър да сложа.
                При положение, че смесено каране (70% извънградско и 30 градско) ми даде 4.9-5.0/100, засега мисля да не пипам карбовете
                LZ1BRT
                Honda Transalp XL650V1 RD10

                Коментар


                • #9
                  От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                  Не пипай! И не дишай, да не го стреснеш
                  Честито!
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                    Колеги, онзи ден напълних резервоара, ама почти до капачката..
                    От тогава съм минал 120 км, а бензиномера все още си седи на фулл, та и след него.
                    Като изключа контакта, стрелката си пада на 0-лата..

                    Идеи какво да търся?

                    Другото, което ми направи впечатление е, че релето на мигачите не е оригиналното и щрака, та го чуват и пешеходците.
                    Но, не това ме притеснява, нека си щрака.
                    По-скоро, когато мигачите не са използвани дълго време, като включа който и да е, това реле зацепва след поне 5-6-8-10, та до след 15 секунди, след като съм го нащракал няколко пъти.. бафсиму.. не съм доволен
                    LZ1BRT
                    Honda Transalp XL650V1 RD10

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                      Проблема със забавянето на мигачите не е в релето, а в копчето за включване на мигачите. Греста е клеясала там и трябва да се почисти, и смаже наново. Там има една съчма, която се залепва. За бензиномера. Когато изпразниш резервоара и продължва да ти показва, че е пълен тогава търси причината, но не в уреда. Не е зле да почистиш и напръскаш с контактен спрей всякакви контакти, релета, и изобщо места на ел свръзки по мотора си.
                      Последно редактирано от ВладиЧ; 21-05-15, 15:25.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                        Не се коси! Честито и от мен !Точно с такъв моя градски обиколи света без почти никакви проблеми(ако едно скъсано жило на съединител може да се каже , че е проблем). Релето се намира мисля отпред в дясно и на ТА и сега на АТ и така си щрака щрака доста . То е едно кръгло. Че мигачите ти се включват късно . И на мен ми го правеше. Това е от некаране и съответно ключето вътре клеясва. Очаквай да не ти работи добре и бутона за къси - дълги дето е на същото ключе. Развий болтчетата дето го делят на 2 на кормилото и без да го сваляш от мотораОБИЛНО напръскай с kontaktreiniger(има го в Практикер и във всички железарски магазини ). Като се рзходят бутоните на ключа, напръскай с тънък силиконов спрей и си готов. За резервоара не знам какво да те излъжа , но си мисля, че като си напълнил до горе някакъв поплавък в резервоара е останал в крайно горно положение пак поради причина , че мотора не е каран дълго време . Може и да греша за горивото, ама гаранция , че пак е нещо супер глупаво и лесно за оправяне. ПП г-н Чорбаджийски ме изпревари

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                          Ако не ти се занимава пръскай WD40 направо през отвора покрай плъзгача за мигачите. Ще рамекне греста и ще се орави. Както зака Герчев, пръскай обилно. Ще разглобяваш зимата. Сега е време за каране.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                            Еййй черен много му отива, на мен все сиви ми се падат последните мотори...И какъв е тоя разход сега, това фукаш ли се, бутал ли си го, или може би защото ти е нов и не си му давал газ още
                            Аз и в другата тема писах, видях ти въпросите там първо, но и тук-бензиномера си е куцо измислен, до 1/2 все си показва пълен и след това рязко започва да пада, горе-долу при моето каране с един резервоар минавам 240-400км.
                            Вибрацията може да е заради крива гума, джанта или хлабав лагер на тройника, предницата обслужена ли е правилно(може малко по-гъстичко масло да сложиш, както и 5см. спейсъри на пружините, в зависимост от търсения ефект). От двигателя по-скоро няма как толкова да вибрира, че да ти изтръпнат пръстите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първата придобивка - Transalp XL650V, 2001-ви набор.

                              А добра врчер, колеги,

                              За малко седнах, че у т'ва убаво време ич не се завъртам дом.. Хехе
                              Както писа Ilarioncho, време е за каране.
                              Напръсках обилно в отвора на копчето за мигачите и къси/дълги с WD40 и сичко заспа.
                              Смених и въздушния филтър.
                              Нищо друго не съм барал.
                              Ръчка и тва е.

                              Поздрави и да сте здрави.
                              LZ1BRT
                              Honda Transalp XL650V1 RD10

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X