Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ван с подсилено окачване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ван с подсилено окачване?

    Здравейте.Четох доста теми из форума и наистина мисля ,че тук ще открия точия отговор. Семейството искаме да си купим ван с който да разкарваме туристи до различни забележителности ,но се колебаем между Mercedes Vito (новия дизайн) / Viano и VW Garavelle / Multivan или нещо друго 7 места.Бюджета е до 18 000лв. Проблемът е ,че пътищата до някои от тях са в лошо състояние - Коларски път. Примерно Росалийския проход. Искаме да постигнем:
    - меко возене (да не е от чакъла да подскача цялата кола)
    - същевременно да е повдигната за да не опира при 7 човека в разни каманаци по пътя.
    - Малък разход
    - Обмисляме да правим тези разходки през добро време ,така че не държим да е 4х4
    Като пари колко ли ще струва един тунинг на подобен ван ,и какви части поред вас ще се наложи да се сменят?
    - Пружини , Амортисьори , Носачи друго?
    Ще съм благодарен ,ако някой качи снимки на свои проекти или просто кажете трябват ти амортисиори с ОЕМ :352875927492 , Носачи с ОЕМ : 42739063924 за този модел.

    На едната снимка показвам пътя ,а на другата повдигнато Viano 4x4 заводско (рядко срещано в България) ,но незнам дали такова би се справило с подобен път.Вие сте офроударите вие ще дадете мнения. Знам ,че имате какво да споделите
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Ван с подсилено окачване?

    Мицубиши L300 или уаз 452 буханка.
    Ники

    Коментар


    • #3
      От: Ван с подсилено окачване?

      Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
      Мицубиши L300 или уаз 452 буханка.
      С ужаската май трЕбва на туристите да се плаща да се возят !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: Ван с подсилено окачване?

        Хубаво е да е 4х4 буса.Т5 Мултиван или Вито/Виано с тунингови амортисьори и пружини,евентуален лифт около 2/2,5 инча.Цената на едно такова тунинговане с евентуална гаранция,обаче ще е около 3-5К,за да става за нещо.Има и вариянт возията да е значително по-добра от заводската...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Ван с подсилено окачване?

          Правил съм същото упражнение служебно с Тойота ХайЕйс (Hiace) 2.4 D
          разхода му е 10,5 -11 /100

          Коментар


          • #6
            От: Ван с подсилено окачване?

            Значи бюджета по две и може да излезе нещо читаво.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Ван с подсилено окачване?

              Върти ми се и една друга глупост в главата Имам едно VW Lupo. Чудя се дали да не си карам хората с едно ванче до черният път ,а само от там нагоре да пригодя лупото с мощно окачване. Ще излезе по-евтино. Тъкмо когато са 1-2-туристите няма да разкарвам целия бус. Я по-добре ми кажете за VW Lupo какви амортисиори и пружини да му сложа. Други какви части трябва да му се сменят?

              Коментар


              • #8
                От: Ван с подсилено окачване?

                И аз търся такава кола-хем да е вдигната ,хем да е за доста хора,хем да е икономична,но за жалост няма.Трябва да се прави компромис.Колата която преди време бях загледал беше хюндай H1 (Starex)4x4 има и бавни и може би ще ви се впише в бюджета
                Последно редактирано от masagero; 15-05-15, 07:46.

                Коментар


                • #9
                  От: Ван с подсилено окачване?

                  Нещо не ми се връзва Русалийският проход /северната му част/ и ван, пък бил той 4Х4 и с подсилено окачване...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ван с подсилено окачване?

                    Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                    Нещо не ми се връзва Русалийският проход /северната му част/ и ван, пък бил той 4Х4 и с подсилено окачване...
                    +1. Трябва да си мразиш джипа(и то добре подготвен), за да минеш северната част на Русалийския проход. Пък за Ван и то пълен с хора...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ван с подсилено окачване?

                      Е тя сниката е от там. Но е направена от с. Тъжа в посока върха. Бях тръгнал с въпросното Лупо на 1-2-ра ,обаче много друсаше и ме сви сърцето. Спрях след 4-я километър и продължих пеша.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ван с подсилено окачване?

                        Имай пред вид, че тази част от пътя, която си изминал, е като магистрала в сравнение с участъка от северната страна. Ако от друсане сърцето ти се е свило по този път, то от Табите до Априлци е твърде възможно направо да изхвръкне! Ако планираш излетите да прехвърлят Балкана, за съжаление единствената алтернатива си остава УАЗ Буханка. Ако разходките се изчерпват с Кадемлийското пръскало и приключват до Смесите, стават и другите предложения на колегите. Успех с избора!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ван с подсилено окачване?

                          По този път съм чупил Буханка, вярно е че карахме по-бързо, ама ставаше въпрос за пациент... И все пак Буханката си остава най-подходящата опция. С малко преправяне и ниските разумни скорости по маршрута може би ще седи рядко в бокса

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ван с подсилено окачване?

                            Това с подходяща подготовка също е много добро . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:volkswagen-transporter-syncro-6.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:5661343
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ван с подсилено окачване?

                              Цената на тия 4Х4 вече се приближава до Г класа на 10 години. И ще расте.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X