Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноместна палатка и спален чувал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Едноместна палатка и спален чувал

    Колеги, жената ще ходи този уикенд на някакво обучение. За целта обаче им спуснали един списък с необходими неща. Аз си имам всичко необходимо за къмпингуване, но когато ходя с кола. Палатките ми са големи, чувалите ми са обикновени не са тип мумия. Та на нея и трябва едноместна палатка и чувал тип мумия с температура на комфорт не по-висока от 0 градуса (каквото и да рече това).

    Не ми се инвестира еднократно в такава екипировка. Ако някой има нещо малко леко и компактно, което да се носи с раница на гръб ще съм признателен да ми услужи. Или ако знаете място където да се взима под наем във Варна споделете.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    От: Едноместна палатка и спален чувал

    Компактен чувал в който се спи комфортно под нулата?!! Със сигурност не ти се инвестира в такава екипировка ако ще се ползва еднократно
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #3
      От: Едноместна палатка и спален чувал

      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
      Колеги, жената ще ходи този уикенд на някакво обучение. За целта обаче им спуснали един списък с необходими неща. Аз си имам всичко необходимо за къмпингуване, но когато ходя с кола. Палатките ми са големи, чувалите ми са обикновени не са тип мумия. Та на нея и трябва едноместна палатка и чувал тип мумия с температура на комфорт не по-висока от 0 градуса (каквото и да рече това).

      Не ми се инвестира еднократно в такава екипировка. Ако някой има нещо малко леко и компактно, което да се носи с раница на гръб ще съм признателен да ми услужи. Или ако знаете място където да се взима под наем във Варна споделете.
      Колега и на мен ми се струва, че нещо не си разбрал правилно (или си допуснал техническа "печатна" грешка)...?! Съпругата ти на Антрактида или Еверест ли ще я обучават...?!! Зоната на комфорт на спалите чували се обозначава с долна и горна температурна граница. Ако горната граница е 0 градуса, то долната трябва да е около - 15 или по-надолу, което ще рече спален чувал задължително пълнен с естествен пух (и то доста плътен), със специален хастар заради пуха и т.н. - което ще рече няколко стотин лева минимум (от 400 на горе със сигурност), до хиляда и кусур, за нещо марково и доказано в такива условия. Сигурен съм, че на съпругата ти по това време на годината в България, подобен спален чувал не и трябва. Провери и пиши пак.

      Коментар


      • #4
        От: Едноместна палатка и спален чувал

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Колега и на мен ми се струва, че нещо не си разбрал правилно (или си допуснал техническа "печатна" грешка)...?! Съпругата ти на Антрактида или Еверест ли ще я обучават...?!! Зоната на комфорт на спалите чували се обозначава с долна и горна температурна граница. Ако горната граница е 0 градуса, то долната трябва да е около - 15 или по-надолу, което ще рече спален чувал задължително пълнен с естествен пух (и то доста плътен), със специален хастар заради пуха и т.н. - което ще рече няколко стотин лева минимум (от 400 на горе със сигурност), до хиляда и кусур, за нещо марково и доказано в такива условия. Сигурен съм, че на съпругата ти по това време на годината в България, подобен спален чувал не и трябва. Провери и пиши пак.
        Не е съвсем така според мен.
        Редица производители не дават долна и горна граница а дават комфортна температура (за която говори Musovir в случая) и екстремна температура. Имам такива чували. В допълнение, не отричам качествата на чувалите с естествен пух, но има и редица чували със синтетичен пух на доста по-малка цена от 400 до над 1000лв., които ще свършат работа.

        Във високата планина дори и юли и август нощно време си падат доста температурите, така, че не бих се обзаложил, че чувал с комфортна температура около или под нулата не е необходим по това време (май месец) в България.

        Коментар


        • #5
          От: Едноместна палатка и спален чувал

          В чувал, на който пише +5С при темп. на въздуха +7С, напъхан в палатка с дрехи съм студувал цяла нощ. Не знам каква е тази темп, отбелязана на него.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Едноместна палатка и спален чувал

            Лек чувал за тези градуси по това време е нещо луксозно. Горе в момента на жена ти ще е нужно поне комфорт - "7 градуса". Не само, че производителите дават комфортна граница, но дават и граница за мъже и граница за жени.

            Едноместна палатка не е правилен избор в случая. По-добре 3 жени/може и мъже / в едва палатка с по-обикновени чували.
            Задължително хубаво шалте! И шапка за спането.
            Последно редактирано от Вико; 12-05-15, 16:39.

            Коментар


            • #7
              От: Едноместна палатка и спален чувал

              http://www.snugpak.com/outdoor/sleep...leeper-extreme

              Аз имам това за студено,синтетика,топли и леко мокра тая материя,сравнително леко е,а като и скоча на чувала 3 пьти става и нормален размер,тежи 2 кила и малко,не се кьса лесно и струва едни 65 долара ма аз на далавера я взех.
              Ако ме питаш дали му трябва на човек такова нещо то ДА трябва му и без да е планинар какьвто аз не сьм.Дали ще легна вьтре без термо и вьлнени чорапи ммммммми няма,ще си се облека ако ще 10 градуса да е,тия цифрички ги дават преди да те удари студа,а не как и колко се спи на топло та с едно на ум.

              Proforce Snugpak Sleeper Xtreme

              http://www.snugpak.com/outdoor/sleep...leeper-extreme
              Temperature Rating: 20°F to 11°F (-7°C to -12°C)
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Едноместна палатка и спален чувал

                Мога да помогна на колегата.
                Имам всичко необходимо......доста компактно и леко/раница,палатка,спален чувал и шалте-общо 4,5 кг./
                Ще трябва само да се разходиш на 25 км. извън Варна Колега....село Габърница.
                Тук са ми нещата.
                Звънкай на 0889537653

                Коментар


                • #9
                  От: Едноместна палатка и спален чувал

                  По към 35 май отива,Петров дол и Староселец са там
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Едноместна палатка и спален чувал

                    Искам да изразя публично благодарността ми и тази на съпругата ми към колегата Войнов. Изключително точен. БЛАГОДАРЯ!
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: Едноместна палатка и спален чувал

                      Евала. Браво.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X