Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде и аз в отбора на Грандовете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хайде и аз в отбора на Грандовете

    Здравейте колеги,
    От няколко дни и аз се намърдах в отбора на Грандовете и в момента се чувствам малко неловко
    Повече от 15 години карам само BMW-та ,и сега изведнъж се сблъсках с нещо напълно непонятно за мен . Повече от два месеца чета форума и събирам информация за въпросния модел и сега спокойно мога да кажа ,че в главата ми е пълен мармалад.........и май нищо не знам
    Таааа..... ето я и новата ми придобивка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-7c346c10af533580f4c1f51e97793d6fa955c524ac767fec6b83e5286430c23a-V.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:6088577
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-8bde7ff31d07348fcd4f4d5eaf0b81c1e5472206e4cfec819c3eb2db8533602b-V.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:6088578
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-56eed399fe8f7aeaaae42fb85000854d2124457d3bf793655f1dac810428110b-V.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:6088579

    Двигател 2,7 CRD, набор 2002.
    След обстоен преглед при Дядо Владо (голям човек с голяма душа) и тест на неговия импровизиран полигон се разбра ,че няма нищо притеснително ........освен детските болести на въпросния модел, а именно:
    Клапи на парното
    Изпуснали амортесьорчета на предния капак и задното стъкло
    Нужда от смяна на маслото + добавка на Мопар за задния диф.
    Като цяло си личи ,че джипа е бил подържан добре (колкото и да е странно за италианец )

    Тааа....такаааа
    Сега е време да си задам и първия въпрос ,защото както споменах по-горе в главата ми е мармалад и може и да съм чел за него.......,НО нищо не се сещам, а и не намирам във форума
    На таблото ми свети от време на време една червена лампа на която има бензинова колонка и около нея има нещо като капчици вода. По спомен лампата е към горния ляв ъгъл на таблото. (ако трябва ще направя и снимка)

    С времето със сигурност ще имам още въпроси, и КОЛЕГИ ще ви помоля за едно:
    Моля ви не ме хранете.......много Все от някъде трябва да започна да се уча.....и в случая ще разчитам на ВАС

    Благодаря за вниманието и предварително благодаря на всички които ще ми помогнат с червената гад на таблото
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
    BMW Е46 330d 04

  • #2
    От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

    Честито за придобивката! Със здраве да си я караш!

    Не се притеснявай, че е италианка (моя е същия). Поне от снимките изглежда много добре на външен вид, а това е предпоставка и всичко останало да си е наред.
    Червената лампичка е индикация за вода в горивото (пише го в книжката). Активира се (обикновено при повече подаване на газ) от датчик, който се намира от долната страна на горивния филтър. Освен вода в нафтата, може да значи, че и той се е скапал. Гасне при следващо запалване. Ако искаш го отвивай от време на време, евинтуално да се източи насъбрала се вода, но предвид неудобното му място, аз например не го правя. Не е страшно, просто си сменяй горивния филтър поне веднъж годишно.
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #3
      От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

      Супер
      Много ти благодаря колега.
      Тези дни като се разръчкам повече из него със сигурност ще имам още мнооого въпроси.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
      BMW Е46 330d 04

      Коментар


      • #4
        От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

        Въпрос номер 2
        При тест с ключа ми изкарва две грешки:
        Р0700
        Р1130

        Знам за този линк http://jeep.avtograd.ru/engines/all_codes_obdii_en.htm ,но едната грешка не я намирам там
        ............не,че знам и първата за какво е де
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
        BMW Е46 330d 04

        Коментар


        • #5
          От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

          Честито, колега! Красавец е, признавам!

          Коментар


          • #6
            От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

            Благодаря колега

            п.п. С теб май си говорихме и в "другия" форум?
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
            BMW Е46 330d 04

            Коментар


            • #7
              От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

              When a 1999-2005 2.7 CRD (WJ and WG) Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD engine light goes on in dash, transmission goes into limp mode (only second, neutral, park and reverse gears) and error code is P0702, P1242, P2210 or P2310 then the problem is most likely in transmission shifter module.
              The purpose of transmission shifter module is to tell to the car transmission in which position the gear levers are. Transmission shifter module PCB (Printed Circuit Board) is located under the gear lever rods where it uses sensors to know the position of the rods. When the board breaks down then manually you can switch the gears, but electronically the gear remains in the position it was before the shifter board broke, like for example it stays in Parking position. Then the car realizes that something is wrong and switches the transmission into limp mode and shows fault code P0702 in dash.
              OEM Jeep Grand Cherokee transmission shifter module PCB has some design errors, is composed using cheap parts and low quality tin. Problems with original Grand Cherokee transmission shifter boards occur due to bad soldering (low quality tin) and oxidation of VIA-s – that leads to components failure and breakdown resulting in gearbox going to error mode. P0702 code ALWAYS occurs with Jeep gearbox electrical problems. Other fault codes may appear occasionally depending on the specific fault. Shifter boards have been designed to last only till the end of the guarantee period and after that many “lucky” Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD owners can eventually buy a new transmission shifter module. Your dealer can sell you a new Shifter Lever Assembly (SLA). It will cost you about 800 euros and what you get is the same poorly designed spare part. In addition to that, your dealer sells you a new part without leather gear lever knobs, they are replaced with cheap looking plastic ones. There is no need to change the whole shifter lever assembly in your Jeep Grand Cherokee. It is enough if you change the faulty transmission shifter electronics board and you can forget P0702 fault.

              There is a way to repair the PCB-s, but since it is not possible to stop the oxidation, no long term guarantee can be offered – it will work for a while only waiting the next component to fail. Also some of the chips used are known to brakedown and need to be replaced.


              Често срещан проблем с платката на модула за позиция на скоростния лост - Transmission Shifter Module, който е разположен под панела с лостовете за превключване. Според коментарите причина за проблемите е не добре изработената от Mercedes въпросна платка, за която са използвани евтини елементи, некачествен тинол за спойките с последващо окисляване, разпукване на спойки, повреда в чиповете и т.н. което води и до честите дефекти на този модул. При повреда в него TCM - Transmission Control Module за управление на автомата не получава коректна информация за положението на лоста за скоростите и влиза в авариен режим. Ако това се случи решението е или разглобяване, оглед и презапояване на всички дефектни спойки по платката, а за избягване на бъдещи проблеми - съответно презапояване на всички възможни спойки по платката. Друга възможност е подмяна на целия модул, като това пак не е гаранция за кардинално решаване на проблема. Новият модул е със същото качество и следователно - с евентуално пак същите проблеми в бъдеще.

              P1130 - Fuel Rail Pressure Monitoring (P1130 fuel rail pressure sensor) - евентуално някакъв проблем със налягането на горивото в рейла - или датчика или регулиращия клапан.
              Въпросът и при двете грешки е дали са присъстващи в момента или са записани за минал период. И двете биха предизвикали проблеми, ако в момента са налични - едната в превключването на автомата, а другата в стартирането и евентуално работата на двигателя. Може би все пак една диагностика с необходимия Scan tool няма да е излишна.
              Успех!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

                Алекс Маринов благодаря за изчерпателния отговор.
                Ще се постарая днес да го закарам на диагностика.
                Да ми препоръчате някои за диагностика До тук знам за Еди Рангелов, но имайки предвид ,че ще трябва да избягам от работа и неговото местоположение.......не ми е много оферта от към време
                Живея в Лагера.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                BMW Е46 330d 04

                Коментар


                • #9
                  От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

                  Ако ти свети чека и влиза в авариен режим ще трябва да приемеш "офертата"...
                  Иначе много хора могат да го закачат, но Еди знае какво и как да направи. Всички 2.7 CRD - та рано или късно стигат до платката под скоростния лост! Най вероятно и затова е стигнал до продажба, защото едва ли на италианеца му се дават над 800 € за шифтър механизъм модул за кола която струва под 2000€... Няма нужда да ходиш в БС. Там ще ти кажат, че могат само да сменят въпросния модул за 1800 лв без труд (!), а има и други решения.
                  WG Limited 2.7 CRD 02
                  WG Overland 2.7 CRD 04/05

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

                    Първоначално публикуван от Hito Преглед на мнение
                    Въпрос номер 2
                    При тест с ключа ми изкарва две грешки:


                    Да ми препоръчате някои за диагностика.
                    Грешките може да са стари, ела просто да се опитаме да ги изтрием,
                    За четене на ЦРД - съседа чете "Бош"става и съботно .......
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

                      Дядо, като го гледахме при теб ти спомена за съседа....ама що не го закачихме така и не разбрах
                      Ако не успея днес да свърша работа....събота ще се дотътря при теб
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                      BMW Е46 330d 04

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

                        Та тъй..... днес ми се наложи да го покарам малко из София (30-40км) и проблеми не е имало.
                        Чека не свети, не влиза в авариен режим........,само от време на време, червената гад (за горивния филтър) светва на таблото , ама събота ще и видя сметката
                        Чух се и с Еди днес по телефона, и човека ме окуражи малко ,че грешка Р0700 може и да е от паднал акумулатор......, а имаше такъв момент като го свалихме от автовоза
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                        BMW Е46 330d 04

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

                          Първоначално публикуван от Hito Преглед на мнение
                          Благодаря колега

                          п.п. С теб май си говорихме и в "другия" форум?
                          В кой другия? В BMW?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хайде и аз в отбора на Грндовете

                            Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                            В кой другия? В BMW?
                            Да.
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                            BMW Е46 330d 04

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хайде и аз в отбора на Грандовете

                              Честито и от мен
                              Да те слуша и да не създава проблеми. По правилния път си тръгнал
                              сега остава и като се дотътря до цариградско да направиме едно кръгче.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X