Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един КИЯк в клуба.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един КИЯк в клуба.

    Моля да бъда приветстван с "Добре дошъл". След като много нелогично и противоестествено ми беше открадната Ферозата, се наложи да реагирам бързо в насоката "ново 4х4" и сътветно съм вече собственик и водач на KIA Sportage 1999г. къса база 2.0 бензин 118 кончета. Колата взех от съфорумец - Весо - много точен и коректен мъж - споразумяхме се за цената и.....сега съм с Кия.
    Естествено автомобилчето има забележки, външните не ме вълнуват особено, по-важно ми е да закърпя по някакъв начин положението с хъбовете - вакумни, неработещи. За сега колата ми върши работа и без двойно - доволно висока е, ама Емо Чолаков натвори едни приказки за дъждове, бури и градушки, та ми се ще да вкарам и предния мост в играта максимално бързо и с минимални разходи. Ясно ми е, че най-добрия вариант в дългосрочен план са ръчни хъбове и естествено ще се насоча натам, но в момента ми е тотално невъзможно - кражбата на Ферозата ме завари много неподготвен и се наложи да продам повечето си пушки, за да мога да взема КИЯ-та. Та по този проблем моля за някакво техническо решение, позволяващо зацепването на вакумните хъбове перманентно, до закупуване на ръчни такива.

    Е, има и още един-два по дразнещи проблема, но те са решими само по един начин - кеш.

    Поздрави и ще съм благодарен за всякакви съвети!

  • #2
    От: Още един КИЯк в клуба.

    Щом е такова положението:
    Честито! Добре дошъл!

    За вакуумните хъбове:

    Първоначално публикуван от Димо_73 Преглед на мнение
    ...
    На първо време местиш пружините които са в хъбовете от външната страна и си готов...
    Или пък преправяне от вакуумни към ръчни:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post1868027

    Или пък си купуваш нови китайски ръчни за около 220-250 лв от Данчо от Стара загора или Явор от Бургас. Най добре оригинални AVM от Гладиатор Пловдив , но са 400+ лв.

    И ти ся, старо куче във форума - бива ли да не качиш снимки?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Още един КИЯк в клуба.

      128 коня е тази...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Още един КИЯк в клуба.

        Ламьо, сигрен ли си че нямаш предно?Веднъж се изложих тук във форума като на една Кия и търсех вакумите, а някой преди мен беше сменил вакумните хъбове с автоматични ......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Още един КИЯк в клуба.

          Първо провери дали стига вакуум до тях. И после по маркучите та до клапана...

          Коментар


          • #6
            От: Още един КИЯк в клуба.

            Мерси за идеите, тази с преместването на пружината звучи изключително бюджетно и е първа в списъка. Но вариантът с ръчни хъбове си остава на дневен ред.

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            128 коня е тази...
            Не знам, в талона пише 87 киловата, някакви други белези по които да познаем точния модел на двигател дали има?

            Коментар


            • #7
              От: Още един КИЯк в клуба.

              Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
              Мерси за идеите, тази с преместването на пружината звучи изключително бюджетно и е първа в списъка. Но вариантът с ръчни хъбове си остава на дневен ред.



              Не знам, в талона пише 87 киловата, някакви други белези по които да познаем точния модел на двигател дали има?
              Поне по мои наблюдения 118 коньовите се появяват някъде след 2000 г. И имат втора ламбда сонда, която е забодена на изходящия колектор:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11861d1340768526-whats-thing-thats-smoking-2001-kia-1.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5658464


              Докато първата се намира на вертикалната тръба, преди катализатора и се вижда само отдолу под колата.

              Иначе двигатеялт си е същия с разлика в програмата на компютъра
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Още един КИЯк в клуба.

                Ами тази е Ноември 1999г. и е възможно да е от първите подобни. Или някаква грешка при първоначалната регистрация (малко вероятно).

                Между другото къде да търся VIN номера - по него също ще узная това-онова.

                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Още един КИЯк в клуба.

                  Моята също беше със скъсани маркучи,та се разминах само с почистване и леко смазване.Засега работят идеално.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още един КИЯк в клуба.

                    Хич не е малко вероятно. VIN-а ти е в големия и малкия талон. Иначе го има на алуминиева табелка под капака, под предното стъкло, както и е набит върху шасито под дясната врата, но по-напред към калника
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още един КИЯк в клуба.

                      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                      Хич не е малко вероятно. VIN-а ти е в големия и малкия талон. Иначе го има на алуминиева табелка под капака, под предното стъкло, както и е набит върху шасито под дясната врата, но по-напред към калника
                      Мерси Павлине, не се изразих точно - интересува ме качествен декодер за VIN-a, намирам само някакви много кастрирани. В момента съм се зачел в темите за КИА и вероятно много тъпи въпроси ще отпаднат, ама още съм назад с материала .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Още един КИЯк в клуба.

                        Абе 128 коня е тази,бре.
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Още един КИЯк в клуба.

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Абе 128 коня е тази,бре.
                          Абе добре се движи, само да регулираме ГИ, че нещо не и стига гориво при подаване на газ в ниските обороти. За десетина коня няма да се циганя .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Още един КИЯк в клуба.

                            Имам програма за частите - KIA Microcat. В нея има някакъв вграден VIN декодер. Ако искаш прати ми VIN-а на Л.С. , да видим какво ще излезне. Само, че ми е на работата, та Събота и Неделя няма да стане.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Още един КИЯк в клуба.

                              Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                              ... интересува ме качествен декодер за VIN-a ...
                              http://www.elcats.ru/kia/Default.aspx

                              Тук провери ли?
                              БИО пчелен мед и пчелни продукти
                              0888 66 59 73

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X